Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Dec 2019, 03:40

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Hummer H2
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 10:44 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kako idealnega terenca sem si izbral za izdelavo iz Lego kock. Že v osnovi je to vozilo kvadratne oblike. Torej prav veliko ne moreš zgrešit pri samem dizajniranju.

Pred slabim mesecem mi je namignil @Shadow, da bi bilo dobro najti kakšno alternativo Lego OOB terencu (Rover-ju). Zadevo sem zrisal v LDD-ju, jo nekajkrat premlel. Tudi večkrat sem si pogledal "building instructions" in določene zadeve spremenil, nadomestil ali celo opustil. Kocke za končni izdelek sem dobil preko BL-ja kar v Sloveniji (pri @bakh-u, @jediboy-u, @Žeki-ju,...), razen tile-ov 2x4 (so sposojeni od Porsche-ja). In vozilo je bilo pred dobrim tednom sestavljeno.

S celotno zadevo sem precej zadovoljen. Omogoča tudi predelave, ki občutno povečajo funkcionalnost vozila. Postavil sem ga v več različnih situacij in v vsaki se je odlično odrezal.

Zahteve, ki sem si jih postavil: izdelati Hummer-ju podobno vozilo, pripraviti prostor za vsaj 2 minifig-a, izdelati alternativo Lego OOB terencu, narediti čim bolj čvrst modelček.

In tukaj so slike modelčka:

Slika

Zadnje luči v Hummer postavitvi, se pravi tik pod zadnjimi nosilnimi stebrički:

Slika

Sprednja maska z metallic zračnimi režami, na notranjo stran postavljenimi lučmi in oranžnimi smerniki na skrajnih konceh vozila:

Slika

Zaradi prevelike dolžine sem vozilo skrajšal in s tem izgubil en stranski stebriček. Tako ima vozilo le dve stranski odprtini (namesto originalnih treh):

Slika

Glavne lastnosti vozila:
- oblika Hummer H2, tako spredaj kot zadaj
- ravno, vendar rahlo poležano, vetrobransko steklo širine 6 čepkov
- dva sedeža za minifige z vzglavnikoma spredaj in ena sedežna klop zadaj
- prostor med sedežema spredaj 1 čepek
- možnost namestitve le enega minifig-a zadaj (je preozko za dva)
- vratca se ne odpirajo, so pa enostavno snemljiva
- stranska vzvratna ogledalca
- oddaljenost od tal enaka kot pri Rover-ju
- širina vozila enaka kot pri Rover-ju
- višina vozila enaka kot pri Rover-ju
- dolžina vozila za 1/2 čepka večja kot pri Rover-ju
- večji volan na voznikovi strani
- prestavna ročica med sedežema
- na strehi dve kljukici za lažjo pritrditev rekvizitov za prevoz
- spredaj in zadaj ščitniki za podvozje (v primeru vožnje po terenu)
- robustni stranski pragovi

Z zelo majhno predelavo, vozilo popolnoma spremeni svoj izgled. Zamenjal sem mu osnovna kolesa za malo širša in večja. Imam občutek, da je Hummer dobil dodatne mišice. Izgleda močnejši in bolj jezen.

Slika

Da pa lahko opraviči naziv SUV-a (Sport Utility Vehicle), je tu še nekaj slik vozila v akciji:

Pozimi na smučanju... Na strehi prevaža smučke. V snegu se znajde odlično.
Slika

Poleti ob morju... Na strehi prevaža reševalni plavalni pripomoček in surf. V vozilu sedijo trije minifig-i (to pa je že ena družina, kajne?).
Slika

Jeseni ob morju... Z rahlo spremembo zadnjega dela in namestitvijo vlečne kljuke, to vozilo lahko odpelje prikolico s čolnom na zimovanje. Poletja in morskih užitkov je namreč že konec.
Slika

Spomladi ob morju... Z malo večjo spremembo podvozja to vozilo lahko premaguje razgibani obmorski teren. Hkrati ima na strehi nameščeno rezervno gumo, lestvi podoben strešni nosilec za dodatno prtljago in na zadnjem delu anteno za radijsko povezavo. V bistvu je to že pravo off-road vozilo, primerno tudi za uporabo na kakšnem safari-ju ali za tavanje po puščavah in brezpotjih.
Slika

Na koncu še slika za primerjavo oblike in velikosti med Hummer-jem in Rover-jem.

Slika

Morda bodo marsikoga zmotile tiste kljukice na strehi, a meni so prav simpatične in moram reči, da so se tudi izkazale kot zelo funkcionalne. So pa lahko snemljive, tako da konec koncev niti ne kvarijo celotnega izgleda, če tega ne želite.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 11:40 
Odsoten
Primo
Primo

Enkrtatno. Krasen občutek za lovljenje detajlov po originalnem vozilu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 14:18 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Zelo zanimivo narejen terenec :D , sploh me navdušujejo gibljive akse.Kako si pa to naredil?Vsekakor pa MOC poln podrobnosti(rock sliders), točnost oblike precejšnja, pa še lepe slike so :D .Še eno vprašanje:kako ti uspe spraviti dva minifiga na 6 studov?? jaz obupujem nad tem :( .
Sem pa sam vzel terenca iz istega seta in ga dodelal, da malce bolj spominja na defenderja.Bom objavil slike v kratkem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 15:16 
Odsoten
System
System

Prav luštno izdelano. Vse kar daš nanj se zelo prilega avtomobilu, saj je zelo ekstremen! Pohvalno izdelano! Bravo!
:excited:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 19:12 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Super vozilo! Mislim pa da bi bila oblika še boljša če bi mu dodal še en nosilni stebriček zadaj. Namesto 1x4 tile-a bi lahko uporabil 2 tile-a 1x1 in med njima "jumper", s čimer bi bil stebriček popolnoma na sredini.

Drugače pa super detaili, sploh pa z velikimi gumami zgleda "taprav"!

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Nov 2010, 21:41 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@Shadow
Osnovo za gibljive akse sem naredil iz spodnjih kock, 1 x "Technic Pin" + 2 x "Modified Plate 2 x 2 with Hole" in to je kombinacija za eno os.
Slika + Slika
Se sprašuješ, kako spraviti dva minifig-a vzporedno na 6 čepkov širine. Zelo enostavno. En minifig je širok približno 3 čepke. Se pravi, je treba sedišče zamakniti na osnovni plošči za 1/2 čepka. To rešiš z "jumper-jem". Jaz jih imam tam, kjer sedijo minifig-i, kar 6 (po 3 v vsaki vrsti). Na levi strani je minifig z levo nogo zataknjen med sedenjem, na desni pa je zataknjen z desno nogo. Sredinski "jumper-ji" imajo nameščeno sredinsko konzolo avtomobila (to je tam, kjer se srečata roki obeh minifig-ov). Vratca so za širino "tile-a" zamaknjena navzven.
Slika"Modified Plate 1 x 2 with 1 Stud (Jumper)"
Več težav sem imel pri tem, kako namestiti vzporedno dva minifig-a v 5 čepkov široko vozilo. To je bil izziv.

@Žeki
Sem že imel v LDD-ju izrisano vozilo, ki je imelo še en stebriček vmes med obstoječima. Je bil za en čepek daljši od tega avtomobila. Sem ga skrajšal, bi ga pa bilo zanimivo izdelati, da ga v živo primerjam po obliki s tem. Mogoče bom pa ravno to tudi naredil. Hmm... zdej si mi pa dal mislit.

Hvala vsem dosedanjim avtorjem komentarjev na to temo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2010, 16:44 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Ti pa res delaš fajn avtomobile. Super si zadel oba terenca!!!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2010, 18:19 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Se popolnoma strinjam s pohvalami! Lepo dokazuješ, da si mojster za avte! :plosk: Sicer ne vem, kako izgleda pravi Hummer, ampak narejeni avto mi je zelo všeč! Detajli so super, se tudi vidi, da si ga pošteno naštudiral. Najbolj mi je pravzaprav všeč multifunkcionalnost - kako se avtek obnese v različnih razmerah: na morju, na snegu, na otoku. Sicer mi je tisti OOB rover zelo všeč, ampak ko sta pa na sliki skupaj, pa oba zelo simpatično izgledata. In kar je prednost hummerja pred roverjem, je, da nima teh grdih novih blatnikov. :)

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: