Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 09 Dec 2019, 14:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD "Power Boat"
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 10:35 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Sem že nekajkrat, med prebiranjem in iskanjem navodil za Lego set-e na Brickfactory, naletel tudi na set-e s čolni. Ne vem zakaj, a takoj so me prevzeli. Lego je kar nekaj takšnih set-ov izdal v 90-ih letih. Ogledal sem si 6596, 6598, 6543, 6540, 6679... Ne vem sicer, kateremu set-u bi pripisal ta moj MOD, saj imajo vsi gliserji več ali manj isto osnovo. Lahko pa rečem, da me je k izdelavi še najbolj vzpodbudil set 6679 "Dark Shark" izdan leta 1991.

Da ne dolgovezim, najprej nekaj osnovnih podatkov:
ime MOD-a: Power Boat - Weekender (brez prikolice in figuric)
število kock: cca. 70 (vključno s spodnjim delom za prevoz na prikolici)
cena: cca. 8 EUR (kupljeno preko BrickLink-a)

Model je po sestavi doživel še nekaj manjših, komaj omembe vrednih, sprememb. In tako zgleda sestavljen:

Slika

Kot sem že omenil, osnova je enaka kot pri set-u 6679, detajli pa ga uvrščajo v kategorijo gliserjev, namenjenih za izlete ob vikendih (zato ime Weekender).

Detajli bolj podrobno:
- sprednja ploščica z luknjo za priklop vlečne kljuke s prikolice (za lažje izvlačenje)
- predpisane tri luči za vožnjo v temi (zelena, rdeča in bela)
- nižje vetrobransko steklo za več vetra v laseh
- dvignjena prečna konzola za pritrditev tende (tende žal nisem izdelal)
- večje krmilo za manevriranje
- dvignjen sedež za boljši pregled nad dogajanjem med vožnjo
- na levi strani nakazana vratca za vhod v kabino (spalni del)
- okroglo oblazinjeno ležišče za sončenje, postavljeno tik nad motorjem
- na zadnjem delu plavalna platforma za lažji sestop s čolna, na obalo ali v morje

Slika

Sledi še nekaj slik čolna v akciji, da pričara njegovo uporabnost in vsestranskost.

Prihod do pomola na otoku in priprava za privez:

Slika

Ljubiteljski potapljač se na plavalni platformi pripravlja za spust v morske globine:

Slika

Ob glisiranju čolna najbolj uživa smučarka na vodi:

Slika

In tako izgleda izvlačenje čolna:

Čoln je pripeljan do brežine, kjer ga čaka prikolica:
Slika

S pripeto kljuko ga pričnejo vleči na prikolico:
Slika

Večji del spodnjega dela trupa je že viden:
Slika

Celoten čoln je izven vode in viden je tudi propeler:
Slika

Sedaj lahko peljejo gliser v drugo marino ali na zimovanje v hangar:
Slika

Morda ni ravno najbolj posrečen, a je neverjetno enostaven za sestavit in prav gotovo dostopen za vsak žep.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 10:49 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Čoln je odličen! Je res preprost, ampak ima dovolj podrobnosti: všeč so mi lučke, blazina za sončenje, nastavki tende (med vožnjo mora itak biti zvita oziroma zložena, tako da ne moti, če ni razvita), pa platforma za skakati v vodo tudi vedno prav pride (bolj sicer za lesti nazaj v čoln :)).

Navdušena sem pa tudi nad predstavitvijo: privez ob otočku, smučarka in potapljač, še bolj mi je pa všeč jeepek, ki ga pelje v hangar! Super si se spomnil. In ta jeep (iz seta s prikolico za konja, a ne?) izgleda res dobro v družbi z gliserjem. Spominja me na Land Roverja, tako da je jasno, da ima lastnik dovolj :mrgreen: za velik avto in gliser.

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 14:16 
Odsoten
System
System

Wow zaelo kul kreacija. Zanimiva se mi zdi prikolica. Avto pa si vrjetno uporabil iz kompleta 7635! Priznam pa da je zelo izvirno izdelan! Bravo! :delavec:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 14:29 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Super MOD čolna.
Lahko bi rekel, da gre bolj za MOC, ker si od originalnega čolna obdržal le trup in "repe".
Me zanima ali so vratca v kabino nalepka?

Drugače mi je pa v oči padel vlek čolna iz vode, kjer si se prav potrudil in vsakič dodal več trupa, na koncu pa še propeler.
Tudi prikolica je lepo dodelana, sploh stranska držala s "sirčki".
Pohvalno.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 15:47 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@bar, @bazzoka
Rover je res tisti iz seta "terenec s prikolico za konje", vendar pa ni bil mišljen za vleko te prikolice. Je le začasno nameščen v to kombinacijo. Za komplet s to prikolico in čolnom imam izdelano drugo terensko vozilo, ki pa bo predstavljeno kasneje v drugi temi.

@legofrik
Se do zadnjega nisem mogel opredeliti, ali gre za MOD ali za MOC. Zato sem se raje odločil za MOD predznak, da mi ne bi kdo kaj očital ali zameril. Ziher je ziher.
Nakazana vratca v kabino so rešena s spodnjima dvema kockama. Stojita ena na drugi, je pa finta, ker gliser sploh nima dostopa v kabino.
Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 17:59 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Na sliki vhod resnično izgleda kot nalepka. Bolj oster pogled šele razkrije sence pod vzdolžnimi zarezami.

Si se pa odlično spomnil prikazati vleko iz vode (pa saj te je že legofrik pohvalil). Ladjice in čolni me sicer ne zanimajo, ampak tale prikaz izvleke sem pa moral pokomentirat. Morda malo čudno izgleda, ker je ista površina hkrati obala (kolesa prikolice) in površina vode (čoln). Bi moral tudi kolesa prikolice do polovice "potopiti" v vodo. Ampak to so pa že hudi detajli.

Zadnjič spremenil abnormal, dne 19 Nov 2010, 20:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2010, 18:57 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@abnormal
A veš, da ko sem zagledal tvoj komentar, sem se prav ustrašil. Sem mislil, da me boš skritiziral, ker nisem naredil nobenega izpuha. Mogoče se pa lahko oklepam razlage, da je izpuh speljan skozi sredino elise. :wink:
Drugače pa hvala za tvoj komentar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: