Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 08 Dec 2019, 12:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 12 Jun 2010, 00:39 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Na TT področju sem danes pogorel ;), zato sem zaradi samotolažbe in solidarnosti do ostalih sodelujočih v nagradni igri skupaj vrgel tale enostaven oklepni tovornjak za prevoz denarja. Ne morem reči, da mi je posebej všeč, kabina je prevelika, ampak trmasto sem žežel uporabiti 6*3 trans panel. Večina posebnih kock je iz City Corner avtobusa.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Voznik je parkiral na zelenici in se skupaj s stražarjema odpravil na kebap v LegDonald's http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?t=4174. Niti pomislili niso, da jih kdo opazuje izza smetnjakov.
Slika

Lopov je skočil iz skrivališča, nastavil razstrelivo in odhitel nazaj v kritje.
Slika

Toda... razočaranje, tovornjak brez tovora, brezbrižnost stražarjev bi barabinu lahko dala misliti...
Slika

V kotu je ležal le sam samcat bankovec, s katerim si hudodelec še stroškov dinamita ne bo pokril. Lekcija: KRIMINAL SE NE SPLAČA!
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Jun 2010, 13:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Najbolj všeč mi je zgodba, pa nauk, seveda. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2010, 17:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Fantastična zgodbica in prav lušten MOC. Ko sem najprej videl tablico, sem mislil, da je digitalni sprožilec za dinamit :) Kabina se mi pa zdi čisto ok. Sem želel nekaj takega (poševno postavljen ravni panel) uporabit pri kombiju, pa mi nikakor ni uspelo :S

Glede TTja, ne sekiraj se preveč, drugič bo boljše :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2010, 20:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Zelo simpatičen tovornjak, zgodbica pa je odlična. Tudi če ima tovornjak ''pomanjkljivosti'', jih zgodba zasenči. Všeč mi je zadnji del, ki se diagonalno spremeni v belo barvo. Zadnja vrata pa so domiselno sestavljena. Pri svojem tovornjaku sem v začetku razmišljala o podobnem sistemu (na tistih ''vrtljivih'' kockah), pa se mi nikakor ni izšlo. Tvoje izgleda super!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2010, 20:33 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Dutovlje
Barvna kombinacija mi je všeč, pa tudi zgodbica ni švoh!

Ja, sem pa tudi jaz najprej mislil, da je registracija digitalna ura , ki odšteva koliko časa še, preden eksplodira bomba.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2010, 09:00 
Odsoten
System
System

Hvala, starejši moramo delovati vzgojno, kajne? ;)

@bpavsic, symch: Nista opazila, da je bomba old-school z vžigalno vrvico? :) Sprednje steklo bi moralo biti pomaknjeno 1 stud bolj nazaj in bi se stik s havbo izšel brez tiste reže, ampak potem bi moral prestavljati vrata in se dodatno igrati s tile-i, zato sem se odločil, da pustim, kot je. Nekaj podobnega sem poskušel že za navaden avto (v okviru MOCa Metalcamp), ampak se niti približno ni izšlo.

@redhead1982: Vrata pri tej izvedbi kar zelo ven štrlijo in sem se že hotel lotiti druge variante, ampak se mi je zdelo, da če potegnem streho čez vrata, dobim še sprejemljivo obliko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2010, 21:20 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super! Simpatičen kamionček, sploh pa ideja, kaj kamionček prevaža! Oblika mi je zelo simpatična, še posebej sprednji inovativni del. Panelna šipa mi dobro deluje za sprednje okno. Mogoče sem edino malo razočarana nad prazno notranjostjo ... tako kot lopov ... sem pričakovala, da bo več dinarčkov notri, ma so voznik in stražarja očitno vse pobrali za malico ... :D Vrata so tudi dobro narejena, glede na to, da morajo biti bolj masivna, če se že prevaža :mrgreen: . Tista podaljšana strehica čez vrata pa tudi prav lepo zaključi obliko.

Zgodbica je odlična, nauk pa fantastičen!

Me pa še nekaj zanima: mogoče jaz slabo vidim, ampak na prvi sliki se mi zdi, kot da nekdo sedi v avtu - vidim roke pred volanom, ne pa tudi telesa in glave ... A je bilo to mišljeno za merjenje velikosti kabine ali je kakšna druga fora zraven?

LP, Bar.

PS: In hvala za sodelovanje v nagradni igri. :excited:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2010, 21:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Tržič
Je nek minifig za volanom, samo ga le ta zakriva.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2010, 22:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@ airwolf: Ah ja, zdaj sem ga pa opazila ... malo preveč se njegova rumena glava zlije z avtom ... :)

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2010, 22:18 
Odsoten
System
System

@bar
Minifig je notri samo na prvi sliki. Sem imel že vse poslikano brez, pa sem opazil, da je v pravilih pisalo, da mora vozilo vsebovati en minifig. :) Ste pa vsi ostali lepo dodelali notranjost, nekdo že mora odstopati. ;)

Veliko užitkov ob zasluženi nagradi! :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: