Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 20:14

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Reportažno vozilo
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010, 17:29 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Končno mi je uspelo uskladiti prosti čas z nagradno igro in nastala je tale zadeva: reportažno vozilo.
Slika

Slika

Osnova, torej podvozje, je vzeto iz seta 7890, prav tako so od tam šipe in vrata na levi strani, vse ostalo pa plod domišljije. Za izdelavo od začetka do konca z vsemi vmesnimi spremembami zaradi pomanjkanja določenih kock sem potrebovala kakih šest ur. Precej več časa pa je bilo potrebnega za idejo ...

Dobro so se izkazale predvsem zelene kocke (2x2 plate in 1x4 plate, ki so bile kupljene v Lego trgovini, da bi zapolnile male prostorčke v lončku, in ostali 1x nekaj plati, ki sem jih kupila na KF04). Ostale bele kocke so nekatere nove, drugače pa povečini stare, tako da vozilo izgleda primerno obrabljeno po vseh dolgih vožnjah. Zdaj pa k podrobnostim!

Notranjost vozila iz ptičje perspektive izgleda takole (ja, streho se da lepo odstraniti):
Slika

Za volanom je seveda gospodična, ki med vožnjo vedno nosi kapo (ker ima sicer preveč bujne lase ...), ki pridno pazi na cesto.
Slika

Kot vidite, gospodična ni sama. V zadnjem delu vozila ima še kolega, ki med potjo večinoma dela na računalnik, montira video material in obdeluje fotografije.
Slika

Takole izgleda nepremična oprema v avtu ...
Slika

... in takole premična oprema, ko ni pospravljena v avtu (pazi ptička!):
Slika

Koga sta se gospodična in kolega odpravila poslikati in posneti, pa v kakšni drugi objavi. Izdam lahko le, da se v Lego mestu odpira picerija, kjer pečejo tako dobre pice, da naj bi na privabila tudi minifige z druge strani Atlantika. Ampak o tem kdaj drugič ... :wink:

LP, Bar.

Zadnjič spremenil bar, dne 21 Maj 2010, 16:02, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010, 17:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tale reportažni tovornjaček je pa kar dobro opremljen, sploh glede na to, da ni ravno velik. Se mi zdi, da so kakšni, ki sem jih videla v živo, bili precej večji. Je pa res, da se z manjšim vozilom lahko lažje prerineš do zanimivega dogajanja.

Barvna kombinacija je zanimiva, da ni preveč monotono. Meni edino ne gre skupaj modro transparentno steklo z zeleno barvo.

Oprema je pa super. Računalnik, kamera, oddajniki... Očitno jima nič ne uide. Pozor, LEGO paparaci v mestu! :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010, 19:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Odlična kreacija!
Tovornjaček je skoraj kopija bivšega "reportažca" RTV Slovenije, z oznako RA1, ki je bil ravno tako majhen, a vseeno dovolj velik za prenos manjši prireditev - le barve je druge. :)
Lepo si tudi izdelala notranjost in oddajne antene.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010, 21:46 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Še preden sem prebrala, kaj si naredila, sem pomislila, kako je tole tovornjak, ki ga vozi šofer, ki ne more zdržat brez TV-ja ali pa nekdo, ki v prostem času navezuje stike z 'malimi zelenimi'. :wink:

Dobro si ga opremila znotraj, še posebej pa mi je všeč, da ga vozi ženska. :)
Za samo igralnost pa se mi zdi super, da si ga naredila tako, da se streha lepo sname.

Zdaj pa nestrpno čakam na otvoritev picerije. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 11:00 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Zanimiva izvedba, dobra barvna shema(ki pa me bolj spominja na "zasebne detektivske agencije kot pa n RTV), dobra igralnost. Všeč mi je, da se stranica odpira, da je smiselno urejen znotraj in da ni pretirano prevelik(čeprav sam še vedno zagovarjam vsaj 8 studne avtomobile).Mogoče bi naredila kako nalepko, ki bi predstavljala TV hišo in jo nalepila na stranico ?

@mary poppins
mogoče bi pa kdo lahko naredil "male zelene" pa bo potem voznica tega reportažnega kombija navezovala stike z njimi :P .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 18:10 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hi hi hi ... mali zeleni ... a to imate tele možice v mislih :alien::alien::alien: ? :lol:

Hvala za komentarje in pohvale. Moram priznati, da mi je notranjost v bistvu delala še najmanj težav, pa čeprav na koncu sploh ni taka, kot je bila sprva zamišljena - da bi bila malo bolj polna ekranov in gumbkov ipd. Se mi zdi, da bi ob 6-studni širini preveč zapolnjeno izpadlo, pa tudi manevrskega prostora bi kolegu zmanjkalo. No, gumbkov ima še vedno dovolj, ekran pa naj bo tudi eden dovolj. Malo več dela je bilo s stransko stranico, ki se odpira, da se pač človek lažje igra z njim (oziroma ga občuduje :oops: ), ker se kar nekaj časa nisem znala odločiti, kako naj se odpira in v katero smer naj bodo obrnjena vrata.

@ shadow: ja, če bi bil širok 8 studov, bi bil lahko pa cel studio notri! :) Nad nalepkami pa drugače nisem navdušena ... Pa tudi niso vse kocke moje ... si jih delimo v gospodinjstvu ... 8) Če povem po resnici, v nobenem novem setu, ki sem ga kupila v zadnjih letih, nisem uporabila nalepk ... Ampak ne to na glas okoli govorit, prav? :P

@ legofrik: Me pa veseli, da imajo na RTV kopijo tega reportažnega tovornjačka ... :lol: Hi hi, a res tak izgleda? Moram priznati, da reportažnega avta od znotraj in od blizu še nisem uspela videti, samo od zunaj.

@ mary poppins: kam pa pridemo, če je moški samo za računalnikom in fotoaparatom? :lol: Picerija tudi pride kmalu ... :excited:

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 20:43 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Lep MOC, tudi barvna kombinacija deluje prav zanimivo. Najprej sem mislil, da imaš kombi za s.e.t.i, potem pa sem prebral, da je reportažni avto. Dobra ideja je podaljšanje šipe s prozornimi paneli, pa tudi ogledala niso od muh :)
Super!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 21:19 
Odsoten
System
System

@bar
Točno te ja :D .Mogoče ima kdo UFO sete, pa bi lahko dodal svojo kreacijo poleg.
Je pa zanimiva zasnova kombija, upam da ne bo nič narobe če si jo "izposodim"? Seveda bo vse urejeno kot se spodobi(avtor in pa link do izvirnika).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 21:36 
Prisoten
Moderator
Uporabniški avatar

Lahko pa damo na layout novi Space Shuttle (jest ga bom itak kupil takoj ko bo možno) ki ima zraven že enega kamermana in poeg tole reportažno vozilo. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 21:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@ shadow: seveda si lahko sposodiš zasnovo! Sama sem jo sicer pobrala pri rešilcu, samo nekoliko spremenjeno lego koles ima, pa podvozje je "odebeljeno" s klasičnimi kockami, da pridejo ravna tla, ker tile blatniki imajo zraven 2x2 kocko, pa bi čudno izgledala notranjost, če ne bi bilo zglajeno! Boš sestavljal kaj za nagradno igro? :excited:

@ cwetqo: kaj pa imaš v mislih z layoutom in novim Space Shuttlom? (Sem blond pa ne razumem najbolj ...).

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 21:55 
Odsoten
System
System

@bar
Niti ne, je ap dobra zasnova za transporter (v mojem primeru bo malce podaljšan in bo prevažal 6 oboroženih "varnostnikov").Cwetqo je verjetno mislil za KF City layout, kjer naj bi njegov space shuttle bil posnet z strani tvoje TV ekipe.Popravite me, če se motim.
LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010, 22:05 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@ shadow: ja, ja! Tudi sama sem imela KF v mislih, ampak nisem upala na glas povedati! :) Seveda sem za. Bom ponosna, da bom lahko sodelovala! Mogoče bodo pa za KF še kakšno posebno opremo kupili! Ali pa zamenjali krožnik na strehi ... da bo večji od avta!

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010, 20:33 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
LP,

izvirna ideja, še posebej mi je všeč lučka v notranjosti.

Vidim da ste večina MOC-i (sam sem čisti OOB), ampak me počasi navdušujete, čeprav mi je "žal razdreti" originale - bomo videli.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Maj 2010, 07:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@Holko_MB: tudi jaz kdaj kakšen OOB set z mešanimi občutki razdrem, sploh ko kocke zmešam z ostalimi, ampak ko pa potem iz tistega kupa narediš res nekaj svojega, je pa dvakrat boljše. In vedno ti ostane tolažba, da imaš navodila za OOB set. Sicer sta moji največji dve OOB zadevi Jabolčna hišica in Beach house, Mestni kotiček pa še čaka, da pride iz škatle, ampak vseeno. Res pa da ne vem, kaj mi naredila, če bi imela kakega od ekskluzivnih modularcev pri hiši ...

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: