Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 11 Dec 2019, 12:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 00:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Živjo.

Tokrat za spremembo predstavljam tovornjak. To je moje prvo MOC vozilo. Gre za selitveni tovornjak podjetja ''Modri val''.

Podvozje tovornjaka je osnovano na setu 7639, iz tega seta sem uporabila tudi vetrobransko steklo. Pogled od spredaj...
Slika
Tovornjak ima žaromete, meglenke, smernike in stranski ogledali. Na strehi je viden vzorec podjetja ''Modri val'' (črte so abstrakten prikaz valov).

...s strani...
Slika
Kabina je v beli barvi, tovorni del pa je pokrit s sivo ponjavo. Vrata v kabino se odpirajo in so tudi iz seta 7639. S strani so bolj opazni sprednji smerniki, vidijo se tudi zadnji smerniki in zavorne luči.

..od zadaj...
Slika
Vidne so zavorne luči in zadnji smerniki. Na zadnji strani so vrata, ki se lahko odprejo na stran (nihajni mehanizem). Vrata krasijo zaščitne barve podjetja ''Modri val''.

...in od zgoraj.
Slika
Pogled na ''valove''.

In še pogled v voznikovo kabino. Vidna sta volan in prestavna ročica. Voznik danes ni najbolj navdušen nad delom. Ima težave z zgodnjim vstajanjem, stranka pa je hotela, da pride pohištvo že navsezgodaj.
Slika

Idejo za tovornjak sem dobila, ko sem brskala po Eurobricks forumu in iskala ideje za pohištvo, s katerim bi lahko opremila Creatorjeve hiške. Tako sem sestavila selitveni tovornjak in ga napolnila z nekaj kosi pohištva.
Slika

S priročnim vozičkom voznik zloži pohištvo iz tovornega dela. Na nov naslov bo s prvo vožnjo pripeljal posteljo, dva majhna predalnika, okroglo mizico, klubsko mizico, televizijo, pisarniški stol, 2 kovčka, zaboj s kuhinjskimi pripomočki in tepih (zvit v rolo).
Slika

Za konec pa še to: na vozila se ne spoznam preveč, zato je čisto možno, da temu tovornjaku kaj manjka ali pa da nisem uporabila prave terminologije pri opisu.

Lp, redhead1982

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 08:11 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Lepo lepo.
Barvna kombinacija mi je prav všeč, modra črta lepo popestri drugače monotono svetlo/temno sivo kombinacijo. Ta tvoj tovornjak ima prav vse, tudi dnevno sobo :D
Od kod je pa tista siva plošča na koncu? To se da v tovornjak na tla ali imaš to samo toliko, da zunaj stojijo stvari?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 08:26 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Prav lep tovornjak, zelo kompaktno narejen. Super nizke omarice s predalom, obraz selilca pa primerno zagrenjen za zgodno jutranjo uro. Za rolo mi ni potegnilo, da bi lahko bila tepih. :) Te 6-čepkaste stvari so zame španska vas, izgleda precej lepše od tistega, kar smo pred 20 leti sestavljali.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 08:29 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Tepih!!!!! Hvala... Sem vedel, da sem to že nekje videl, pa nisem vedel kaj je. :barman:

p.s.: Jutro je še...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 09:52 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Meni je všeč umirjena barvna kombinacija, ki vseeno ne deluje 'mrtvo'.
Ob ogledu slik me je najbolj navdušil tovornjak od spredaj, lepa so tudi barvna vrata; itak pa tovornjak v celoti meni, ki se sicer na tovornjake ne spoznam, deluje lepo oblikovan.

Pa veliko 'selitvenega materiala' se da zbasati noter! Super!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 10:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
@bpavsic: Siva plošča je tam samo zato, da pisarniški stol stoji na miru. Nikakor mi ni uspelo ga postaviti tako, da bi bil kam naslonjen in da bi tako ostal skozi celo fotografiranje. Tla v tovornjaku so prekrita z gladkimi ploščicami, lahko bi sicer pustila stude, ker tako tovor ne bi drsel.

@Wittmann: Ko tepih zvrtiš skupaj, ponavadi nastane tak super debel zvitek. Zdaj moram samo še najti prave barve ploščic, da ga lahko razvijem. :D

@mary poppins: hvala za komentar. Tudi jaz se ne štejem med mojstre za tovornjake. Vseeno pa pašejo tudi pohvale. Gradila sem predvsem na prvi vtis, da mi bo všeč. Kar pa pri meni, ki se še čisto na začetku, pomeni predvsem to, da so barvne kombinacije usklajene. Vse ostalo se pa še učim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Maj 2010, 20:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Moja splošna ocena je super. :D Ampak vedno se da še več komentirat ... :angelcek:

Ob prvem ogledu me je malo zmotila ponjava/ali karkoli že je to - ker res izgleda zgrajena iz kock, kot da bi bila hiška, ampak 12 ur kasneje se mi v bistvu prav to zdi zelo simpatično, ker res izgleda kot ponjava, ki se je malo prilagodila obliki tovora. :) Tovornjak se mi od spredaj ne zdi nič posebnega, pač en tak klasičen primerek, mi je pa kul uporaba vseh možnih luči. Zadnja vrata so tudi simpatična rešitev. Kar mi je pa najbolj všeč pri vsem skupaj, je pa ideja selitvenega tovornjaka! :plosk: In seveda razstava pohištva pred njim ter namrgodeni delavec.

In še posebna pohvala, da si se javila in prva začela tekmovanje za najboljši Lego tovornjak. :plosk:

Lp, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: