Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 18:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Tovornjak kiper
OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2012, 20:11 
Odsoten
Primo
Primo

Pozdravljeni. Nekaj časa sem že registriran tule na forumu in občudujem vaše kreacije, sedaj pa sem se odločil objaviti tudi eno mojo.

V LDD-ju sem sestavil tovornjak.
Žal nimam veliko izkušenj s pravimi kockami, tako da, bi tovornjak verjetno deloval samo teoretično. Je daljinsko voden. Ima 4 motorje, 1 veliki, za pogon zadnjih dveh osi, in 3 mali motorji, za pogon LA-ja za kipanje, eden je za zavijanje in tretji za prestavljanje 3 stopenjskega menjalnika, ki je nameščen v kabini poleg pogonskega motorja. Vse osi so tudi vzmetene, prvi par koles zavija nekoliko ostreje kot drugi, tako kot pri pravem. Baterij sem upam da vgradil dosti, v streho sem dal 2 ir sprejemnika, kolikor sem razumel je to dosti za 4 motorje?.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Upam da je vredno objave, saj sem bil proti koncu gradnje vedno bolj prpričan, da ta stvar ne deluje, predvsem zaradi jermenskih prenosov, ki sem jih pogosto uporabil.

Lep pozdrav.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2012, 22:30 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode
Lep izgled, in upam da bi tudi delovalo ampak je (po mojem) žal le en način da se to izve.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2012, 11:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Lep kamion, s technic osnovo in system karoserijo. Se mi zdi da sem nekje na tem forumu zasledila da obstaja nek program v katerem lahko virtualne kreacije preizkusiš če delujejo prej kot jih sestaviš. Se pa ne spomnim imena, morda kdo drugi ve kaj več.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2012, 15:12 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@alzu
Pozdravljen na forumu. Sklepam, da nimaš preveč izkušenj s PF elementi in motorizacijo takih velikih (in težkih) modelov. Pravilno si ugotovil, da za 4 motorje potrebuješ 2 IR sprejemnika. Z njimi krmiliš 4 funkcije:
- pogon
- ovinkanje
- prestavljanje
- kipanje
Na vsak priklop IR sprejemnika lahko priklopiš dva M motorja ali pa en XL motor. Ker ima 2 taka priklopa, je ena baterijska škatla čisto dovolj za 2x M + 1x XL motor. Sprejemnik sam ne porabi ne vem koliko, prav tako vseh 4 motorjev verjetno tudi ne boš naenkrat aktiviral (pa tudi če bi jih...), tako da bi bila en baterijska škatla čisto dovolj. Kot primer lahko povem, da imamo na KT terencih nekateri male baterijske škatle (6x AAA), ki ne zmorejo take obremenitve, kot velika technik baterijska škatla (6x AA), pa kljub temu prenesejo 2x IR sprejemnik, 2x XL motor za pogon in 1x za ovinkanje (in ovinkamo med vožnjo).
Torej baterijskih škatel imaš še preveč za tvojo izvedbo te mrcine :D

Ampak... zadeva ne bi delovala v praksi. 3 stopenjski menjalnik, 1 XL za pogon, model pa težak sigurno 3-4 kg (pa še to je premalo). Za primerjavo s KT terenci: 2XL motorja za pogon 1 - 1.5 kg modelov. Sicer res da po skalah, ampak vseeno. Menjalnik ima ogromno izgub. Vprašanje je tudi, kako si vpel zobnike. Sta 2 zobnika, ki sta v paru, vedno vpeta z obeh strani? Če nista, ti bo preskakovalo in boš uničil zobnike (vsaj na strani, kjer je večji navor). Tudi dvigovanje kesona je vprašljivo. Tak keson iz "polnih" kock ni ravno med najlažjimi in predvidevam, da bi bil en LA preveč obremenjen (preveč trenja, vprašanje, če bi M motorček zmogel - pri nekem normalnem razmerju seveda...).

Sam sem enako začel v LDDju, potem pa kreacije izdelal tudi s kockami. Kar nekaj technik modelov je zgledalo v LDDju super, pri gradnji iz kock pa so se pokazale slabosti. Podobno tudi z navadnimi city "projekti".

Poanta... Začni z manjšimi stvarmi, nariši v LDDju in izdelaj iz kock. Tako se boš najhitreje navadil že v osnovi narediti virtualni model, ki bo deloval tudi v praksi.

Vseeno pa za konec, model zgleda zelo dobro, mogoče bi edino spremenil barvo ozadja, ker se precej slabo vidi.

@skelemen

Verjetno misliš SR 3D Builder (ki pa ni kompatibilen z LDDjem).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Sep 2012, 19:27 
Odsoten
Primo
Primo

Tudi sam sem ugotovil da to nebi delovalo, zato tudi ni čisti technic, da je vsaj izgled pravi, čeprav ni kopija nobenega realnega tovornjaka.

Realizirati ga žal ne morem, ker nimam kock.

Glede slik, pa bom tudi probal ugotoviti kaj je narobe, nekje na poti med računalnikom in spletom mi je iz belega spremenilo v črno ozadje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012, 00:15 
Odsoten
System
System

Kraj: Maribor
Izgleda kul :) Škoda edino, da ga ne bomo videli sestavljenega in pravih kock...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: