Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 14:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: LEGO in SketchUp
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 15:17 
Odsoten
Primo
Primo

Pozdravljeni,

ne vem ali podobna tema že obstaja. Namreč kljub LDD-ju in MLcadu sam nisem zadovoljen z sestavljanjem in predstavitvijo LEGO kreacij na računalniku. LDD je sicer odličen, vendar mu manjka realistična predstavitev - rendering. MLcad ima velik nabor kock in možnost renderinga v POV-u, ampak samo kreiranje je zame zelo (zelo) zamudno (delo v samo eni dimenziji naenkrat), POV pa mi nikakor ni vščeć
Ker veliko delam z SketchUp-om sem se odločil postopma izdelati kocke s pomočjo tega programa. delo je sicer zamudno, vendar je pa končni rezultat kakšen korak ali celo več nad ostalimi...

Še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Sicer sem iskal kocke po netu, vendar so ali zelo omejene ali zelo salbo modelirane... Ko bom uspel izdelati prvi model (trenutno 8256), bodo vse kocke postale javno dostopne.

Mimogrede, delam le in samo technic kocke!

LP
Gargy

Zadnjič spremenil Gargy, dne 16 Apr 2012, 19:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 15:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Kar zahteven podvig. Imaš mojo moralno podporo.
Kje je meja technic kock? Še OOB modeli imajo tudi 'navadne' kocke uporabljene.

Vsekakor čakamo rezultate...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 15:54 
Odsoten
Primo
Primo

@subix:
Določeni elementi se dokaj hitro zmodelirajo, določeni nekoliko težje. Največ časa so mi vzele predloge za luknje, osovine, pini. Zdaj gre nekoliko hitreje, kljub vsemu pa težim predvsem k natančnosti, ker "štancanje" delov 8 x 8mm pač ni moj namen.
Kje je meja... ne vem - trenutno se bom posvetil enemu modelu, nato verjetno nadaljeval z drugimi, kompleksnejšimi. Sproti delam kocke, ponavadi kot so predstvljene v navodilih. Bomo videli. Lahko da me prej mine potrplejenje :D

LP
Gargy

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 16:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@Gargy

Vse lepo in prav, ampak tudi iz LDDja lahko dobiš lepe izrise npr. tole (glej prvo sliko):
http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?t=6336

Sicer je potrebnega še malo dela, da bo tole javno dostopno (problem je predvsem skrivanje LDD geometrije delov med rendanjem - TLG pač ne odobrava, da bi geometrije iz LDD postale javne...).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 19:39 
Odsoten
Primo
Primo

@bpavsic:

Kot praviš - vse lepo in prav, a vendar tega orodja trenutno ni možno dobiti... Tako mi ne preostane nič drugega, kot iti svojo pot in uporabit tisto, kar imam pri roki in kar obvladam.
Sploh pa pri LDD-ju (vsaj kar se technic setov tiče) nastane veselica pri rotiranju ("hinge") in prilagajanju delov...

Vsekakor bom sproti objavljal nove slike tega modela in naslednjih, če bom še pri volji :D

LP
Gargy

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 20:49 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@gargy
Kakor želiš :) Se mi pa vseeno zdi zamudno, da rišeš vse geometrije na novo. Glede na to, da je format LDraw kock zelo enostaven (text), bi si raje izdelal nek pretvornik iz tistih modelov v SketchUp, pa bi že imel vse kocke (oz. vsaj večino). Ne poznam sicer formatov, ki jih podpira SketchUp, ampak verjetno bi se našel kak enostaven.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 21:05 
Odsoten
Primo
Primo

Format LDraw (torej DAT) je drugačen sistem, kot ga uporablja SketchUp. Tam gre za poligone-tirkotnike, uporablja tudi podvojene ploskve itd. Žal ne obstaja noben program, ki bi pretvoril datoteko DAT v SKP (sketchUp), čeprav obstaja "workaround" - narisano stvar v MLCadu odpreš v LDView ter jo izvoziš kot 3ds format - tega pa SketchUp pozna. Ampak kot sem zgoraj napisal, pri preračunavanju pride do izjemno kompleksnih elementov, katerih obdelava požre več časa, kot da bi narisal nov del... Prav tako elementi iz LDrawa ne poznajo ukrivljenih robov po robovih kock, ki ob renderiranju dajo videz dveh kock namesto ene ploskve...

Risanje elementov mi je v zabavo in dober trening za kreacije, ki jih moram risati v službi. In kot sem že omenil - kakovostni razred delov je neprimerno višji od tistih v LDrawu...

LP
Gargy

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2012, 22:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Čestitke za podvig, in se pridružujem moralni podpori. Glede na končnostvaritev, pa bo najbrž sledilo teženje za izdelavo še ostalih kock :twisted: :D . Veliko uspeha!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: