Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 12 Nov 2019, 13:40

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC CargoHauler
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 00:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Še ena izmed virtualnih kreacij, ki bo kmalu dobila dvojnika iz pravih kock.
Ladjo sva skupaj s Shadow-om izdelala za potrebe spomladanskega KockeFesta.

Kreacija predstavlja tovorno ladjo, ki se uporablja za medplanetarni prevoz kristalov iz planeta, kjer jih izkopavajo in obdelujejo. Ti kristali so nepogrešljiv del medplanetarnega vesoljskega programa, saj se uporabljajo tako za izdelavo energijskih celic kot tudi za kontrolne kristale, ki nadzorujejo FTL (Faster Then Light) pogone vesoljskih ladij.
Ima tudi atmosferske VTOL (Vertical TakeOff and Landing) motorje (dva na sprednjem delu in dva na zadnjem), ki spreminjata kot potiska, tako da lahko ladja pristane na površju planeta.
Tovorna kapaciteta je 8 manjših ali 2 večja kontejnerja. Ladjo upravljata 2 osebi, pilot in navigator. V zadnjem delu pa je še dodaten tovorni prostor, ki pa se lahko po potrebi tudi predela v bivalne prostore ali pa mobilni laboratorij.

Slika
LXF datoteka

Slika

FTL pogon:
Slika

Še slika brez tovornih kontejnerjev:
Slika

Vpogled v zadnji tovorni prostor:
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 07:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Super velika tovorna mrcina! :)
Tale senčena slika je prav lepo izpadla. Zgleda kot bi bila prava in ne LDD.
Všečna barna kombinacija.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 07:52 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Barvna kombinacija je standardna za frakcijo, ki bo "nastopala" na diorami na spomladanskem KockeFestu. Ladja sama niti ni tako velika (cca. 80 čepkov), v bistvu je nekje enake dolžine kot SS Freedom, ki je tudi že "prebarvan" v podobne barve.
Rendana slika pa je kar ok ja, sicer so še določeni problemi z geometrijo kock in nastavitvami renderja, ampak bomo tudi to odpravili. Kot zanimivost, sliko je rendalo 10 ur :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 09:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kul.

Malo me spominja na eni bolj všečnih ladij:

Tole.

http://www.brickset.com/detail/?Set=6985-1

Ali tole:

http://www.brickset.com/detail/?Set=6783-1

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 11:12 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Bi mi verjel, da ne poznam nobenega od setov, katerih linka si dal? Idejo za osnovno obliko ladje sem pobral iz nadaljevanke SPACE 1999, kjer so imeli vesoljske transportne ladje EAGLE(http://en.wikipedia.org/wiki/Eagle_Transporter) . Se pa moram zahvaliti Bpavšiču, ki mi je sestavil zadnji del ladje in naredil "roke" za kontejnerje.Sicer sem sam bolj v domeni "militarističnih" plovil, ampak že sam koncept je sestavljen MODULARNO, tako, da se da to ladjo uporabiti za več možnih vlog(od transporta surovin v teh malih kontejnerjih, do prevoza sestavnih delov v večjih kontejnerjih ali prevoza pehote v posebnih "drop podih").Vsekakor mi je všeč končni izgled.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 16:06 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

No,to je pa res fenomenalna ladja brez primere!Vse pohvale in upam da mi jo bo uspelo videt na KockeFestu.
Za prvo sliko pa sem mislila da je 'prava' in mi ni bilo jasno kako to,da bo kmalu narejena iz pravih kock.
Super!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 16:25 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Nope, prva slika je računalniško generirana iz LDDja. Posameznim kockam so dodani pravi robovi (v 3D geometriji kocke, ne pa simulirani s shaderji, ko v LDDju), dodani so tudi izbočeni napisi "Lego" na same čepke.

Zadeva je v testni fazi, v dogovoru s TLG (zaradi zaščite geometrije kock iz LDDja), ko bo končana, bo tudi objavljena (programa ne delam jaz, ampak kolega iz Slovaške, vendar precej sodelujem pri razvoju).

Je pa res, da za kvalitetno sliko potrebuješ dovolj močan računalnik. Prva slike je bila narejena brez AntiAliasinga v resoluciji 3840 x 2160 (2x HD), ki sem jo potem zmanjšal na polovico (Full HD velikost). S tem se robovi malo zmehčajo. Sem delal tudi samo rendanje z AA, vendar je bila slika slabša.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 21:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Najbolj sem navdušena nad tem, kaj si lahko pričaraš z računalnikom (mislim prvo sliko). To je naravnost noro! :shock:

A bodo nekatere kocke v resnici "posrebrene" in "pozlatene" ali so samo na sliki videti takšne?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2012, 21:47 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@mary poppins

Ne, žal ne bodo :D Preveč svetlobe se odbija, tako da zgleda vse skupaj bolj "metalic" kot bi v resnici bilo. No, saj podoben efekt dosežeš tudi s pravimi kockami in flashem.

Zobniki v motorjih so "navadne" tan barve, šipe pa so trans-black (BL naziv barve, TLG imenuje to barvo tr. brown). Nastavljena barva pa je preveč rumenkasta.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2012, 10:45 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Odlično izgleda tale vesoljska ladja. Super zamišljen sistem. Imam občutek, da me bo kreacija v živo še bolj navdušila.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2012, 12:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Barvna kombinacija je zelo všečna. Pa tudi lepo zdizajnirana ladja. Lepa, ni kaj.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: