Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 14:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Brunarica
OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2011, 20:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Že nekaj časa sem razmišljal o izdelavi brunarice z horizontalno postavljenimi debli. Legofrikova Manjša železniška postaja me je še bolj spodbudila, da sem končal zadevco, ki se je valjala v virtualnem svetu že par mesecev. Za leseni del sem uporabil dvobarvno shemo (Reddish Brown in Brown), tako da sem vsaj malo razbil enoličnost. Večina kock je takih, ki dejansko obstajajo (v LDDju sem uporabil barvo Dark Brown, za katero sem predvideval, da je Brown, pa žal ni... so pa vse te kocke mišljene kot navadna rjava, tako da bo LDD manager javil neobstoj teh kock). Tudi vrata niso prava, ampak se mi na koncu ni dalo več iskati drugih primernejših.
Kakorkoli, izdelana je zunanjost, notranjosti ni. Zadeva zaradi načina gradnje ni najbolj trdna (ni za male otroke, vendar bi v realnost vseeno stala). Več pa naj povedo slike, kdor pa želi, pa si lahko presname tudi LXF in podrobneje pregleda način gradnje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Streha je "polatana", le-te pa so zamaknjene za 1/2 plošče, kar je posledica debeline plavutk (tako najlepše zgledajo).
Slika

Tu se vidi, da so zidovi pritrjeni pri oknu, le ta pa so pritrjena samo zgoraj. Tudi pozicija oken je zelo važna in le malo leg ustreza konfiguraciji čepkov in kock zgoraj in ob strani.
Slika

LXF datoteka
http://www.brickshelf.com/gallery/bpavsic/MyMOCs/Cottage/cottage.lxf

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2011, 22:09 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Taka tehnika gradnje res ne omogoča lepe notranjosti.
Sem pa videl okroglo streho stolpa iz plavutk. Res dobro zgledajo plavutke uporabljene kot korci.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 07:31 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Brunarica navzven res zgleda odlična, notranjost pa, kot je že @subix napisal, žal ne. In tudi meni so zelo všeč korci iz plavutk.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 07:39 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Notranjost se da tudi "popraviti" tako, da se naredijo zidovi debeli 2 čepka (normalen ne-SNOT zid na notranji strani). Itak pa je to samo koncept, ki ne bo realiziran, saj niti pod razno ne bi šel kupovat toliko plavutk, ki jih potem tak nimaš več kje uporabit :) Ravno zato pa take stvari delam v LDDju, kjer nisi omejen s "postranskimi stvarmi", kot so kocke (oz. denar za njih) :D

Ko se pa delajo stvari za razstave, pa ponavadi v notranjosti tudi niso izdelane ampak je povdarek na zunanjosti. V bistvu je ta hiška bolj mišljena kot neke vrste koncept z določenimi rešitvami, ki jih lahko drugi potem uporabijo v svojih MOCih.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 07:39 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Če zadeva ni igralna, potem je najbrž namenjena za razstavo. In če je tako, potem notranjost ne igra vloge. :D
Prav lepo je izpadla zadeva in če se je boš lotil, povej, da ti odstopim LOG kocke.

Drugače pa sem najprej tudi sam razmišljal, da bi železniško postajo naredil na ta sistem, a bi bilo zakomplicirano. Poleg tega, pa bi stremel še k temu, da "bruna" na vogalih križno kukajo ven, kar bi bilo pa najbrž že preveč matranja. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 07:43 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@legofrik

Se popolnoma strinjam. Tak način gradnje je zelo kompliciran, ker si zelo zelo ZELO omejen na vsakem koraku. Okna ne morejo biti kjerkoli, prav tako ne vrata. Število odprtih (oken / vrat) je povezano pri paralelnih stenah, drugače se ne izide (kot se meni ni pri sprednji in zadnji strani - zadnja stran ima pri stebru 1 dodatno ploščico). V glavnem "nightmare" za sestavljat. Prav tako je trdnost velik problem. Edino kaj je ok, je to, da zgleda cool :D

Bilo bi super, če bi obstajale log kocke v dimenziji 1x1 in 1x3 ter plate varianta. Takrat bi se pa ta zadeva zelo poenostavila in mogoče prišla v širšo uporabo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 09:32 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hehe, log kocke 1x1 in 1x3 obstajajo.
Vzameš olfo in odrežeš od 1x4 stran 1x1 stud in ti 1x3 ostane. Pazit je treba le, da so rezi ravni in da je odrezan del vedno obrnjen v notranjost.

Da ne bo sedaj val ogorčenja, da se to ne dela in podobne traparije. Ne pozabite, da gre za kos plastike. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 09:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

:glavobol: ojoj, kaj ti meni delaš...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 10:16 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kaj delam? Nove kocke, kaj pa drugega? Če jih pa lego ne izdela. Kdo jim je kriv? :D

Da ne bova zabluzila.
Dej mi povej, si kej gledal, koliko bi stalo, če bi kupil vse te plavutke za streho?
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 10:25 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Plavutk je 13 x 8 x 2 = 208 - nekaj manj zaradi dimnika (8 komadov).

Cena na BLju (za 200 komadov):
rumene = cca 0,18€ / komad = 36€ + poštnina x 1
rdeče = cca 0,05€ / komad = 10€ + poštnina x 4
oranžne = cca 0,10€ / komad = 20€ + poštnina x 2
lime = cca 0,11€ / komad = 22€+ poštnina x 1

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 11:34 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Uf, te plavutke so pa res odlična ideja. Sem šele ob pogledu na vrh strehe "skapirala", kaj si uporabil.

Zaradi tehnike gradnje se mi brunarica zdi nekaj posebnega, pa tiste "obrobe" iz gladkih kock na vogalih in predelitev podstrešja in spodnjega dela lepo izgleda.

Piši Božičku za plavutke, tole bi bilo zanimivo videti narejeno. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 11:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4383832

Takole zgleda streha iz plavutk v realnem svetu. Lepo po obliki, samo moti 100.000 Lego napisov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 11:55 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Mary

Ravno te črte so tisto, kar sem pogrešal pri legofrikovi postaji. Ta barvna kombinacija (2 odtenka rjave + tan) sta mi pa bila všeč že pri potniškem vagonu Emerald Night-a: http://www.bricklink.com/TL/2093.jpg?0.

@subix

Dober stolp, malo bi edino lahko te plavutke poravnal, da ne bi bile tako "nastreljane" gor. Drugače pa nisem vedel, da imajo napis spodaj (imam natančno 1 par iz zbirateljske serije in jih nikoli nisem podrobno gledal)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 14:16 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Sem na hitro nekaj skupaj nametal. Mogoče bi pa takšna gradnja prišla bolj prav. Na tem primeru je pritrditev na podlago rešena z dvema čepkoma, lahko pa jih dodajaš poljubno in to tam, kjer si lahko privoščiš (glede na notranjo ureditev). Enega lahko recimo skriješ v kurišče kamina, itd.

Je pa po mojem občutku tale dokaj trdna zadeva. Ampak, kot sem že napisal, sem samo na hitro nakaj spacal skupaj. Manjka ogromno detajlov in rešitev. To je "orešček" za cel teden dela.

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 14:23 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@bpavsic
Fiju... lepa cena. Oz. predrago.

@solta
Opala! Tole je pa prav fletno. In dokaj simpl sistem. Te lahko prosim, da objaviš en vogal, kjer bi namesto log kock dal okrogle ploščice 1x1, da vidim, kako bi zgledalo. Če ti ni odvel, seveda. Hvala.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 14:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Hm... Ja, sem že sam poskušal s tako zasnovo, ampak mi pri tvoji verziji nista všeč 2 stvari. Tiste "log" kocke, ki segajo preko (ja vem, brunarice so ponavadi tako, ampak osebno mi ni všeč, zato sem tudi naredil tako, kot sem).
Druga stvar pa je problem, da imaš okna 1/2 platea prenizko, kar pomeni prepih tam zgoraj. To ni tako enostavno za rešit, ker moraš ali znižat za 2 platea (kar ne moreš zaradi spodnje pritrditve), torej moraš povišat za 1 brick. Vse to ti dvigne stavbo, ker je višina večkratnik 2 čepkov (prvič zaradi razmerja med širino in višino bricka, drugič, ker lihih dolžin log kock ni).

edit:

@legofrik

Okrogle ploščice ne gre kar tako gor postavit, je treba najprej en 1xN navpičen plate, ker so čepki razmaknjeni (eden je, drugega ni, tretji spet je...), to pa spet pokvari obliko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 19:09 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@bpavsic
Začni brat prispevke v celoti, pa boš imel manj dela. :P

Glede okroglih ploščic sem spraševal solto inj ne tebe! :D
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 19:40 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@legofrik

saj vem, da si spraševal solto, odgovoril sem pa zato, ker vem kako si mislil in kako je možno naredit.
1x1 brick s 4 čepki naokoli je višji, kot je višina enega čepka pri SNOTani log kocki. To pomeni, da ne moreš enostavno naložit bricke enega na drugega ampak moraš vmes spravit 2 navadna plate, potem pa spet tak brick. S tem si izgubil en čepek po vertikali. Če želiš imet po celi vertikali 1x1 okrogle plate, potem moraš še nekaj vmes dat in sicer nekaj, kar bo imelo vse čepke - torej en 1xN plate.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 21:24 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@bpavsic
Aja, potem si že poskusil na ta način. Sem mislil, da si spregledal tak sistem gradnje. Ja potem pa, če si že ugotovil, da ni v redu, pa nima smisla, da jaz še kaj poskušam v tej smeri.

@legofrik
Ti pošljem slike po mail-u, da ne bom tukaj smetil. Konec koncev gre za debato o bpavsic-evi kreaciji.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2011, 23:18 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@bpavsic
Čak, če prav razumem, je potem s soltino kreacijo nekaj narobe? Mislim, se v realnosti to, kar je naredil ne da s kockami narest?

@solta
Ja sej, kdo je pa prvi začel tlačit svoje stvari v tujo temo, a? :D
Še najboljš bi bilo zadevo ločit, smao sedaj smo že razpredli in vse pomešali; tvoje, bpavsicev, moje...
Kr objavi tukaj, da še kako rečemo. :)

LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: