Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 13:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 14:40 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Ta virtualni (mogoče kdaj v prihodnosti tudi iz kock) je nastal v sodeljovanju s Shadow-om.
Poskušala sva sestavit model helikopterja v približno minifig merilu (pravi helikopter meri 30m v dolžino, prevaža pa lahko od 37 do 55 vojakov). Najin model lahko prevaža "samo" 12 vojakov in 2 pilota / kopilota.

Poskušala sva čimbolj posnemati pravo obliko, hkrati pa narediti model čimbolj funkcionalen. Pri tem sva uporabljala precej naprednejših tehnik gradnje (SNOT v vseh smereh - od strani, od spodaj gor itd..). Orožja na helikopterju ni.

Barvna shema je črna, ker je helikopter namenjen special ops, ne pa mornarici, kjer se ponavadi uporablja :)

Slike:

Slika

Slika

Sive kocke na rotorju so dejansko stare technic kocke Slika, vendar jih v LDDju ni, zato so uporabljene 2 čepka krajše navadne ploščice.
Slika

Slika

Na repu so gibljiva vrata, ki se odprejo na stran, nato pa se spusti rampa:
Slika

Minifig-i v notranjosti (2 vrsti po 6):
Slika

Vojake lahko odstranimo skozi zadnjo rampo ...
Slika

... pri čemer ostane precej prostora v notranjosti (za malo baterijsko škatlo, IR sprejemnik in 6 vojakov):
Slika

Funkcionalnosti modela:
- M-motor, ki poganja oba rotorja:
Slika

tako zgleda notranjost, z minifigi:
Slika

- Gibljivo podvozje, ki ga dvignemo / spustimo s skritim zobnikom (na zadnji prečni osi manjka en zobnik 12, ker mi ga ni uspelo pritrditi zaradi rotacij osi):
Slika

Tukaj je tudi LDD datoteka, hierarhično grupirana, tako da je enostaven vpogled v vse dele:
http://www.brickshelf.com/gallery/bpavsic/MyMOCs/CH-53E/ch53.lxf

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 15:03 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
:shock:
Ti bougca!
Tole pa tako dobro izgleda, da me je spet zagrabilo, da bi se lotil letališča - pa magari vojaškega.
Sem ostal brez besed...
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 15:32 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Legofrik

Saj nima veze kakšen je... Shadow je predlagal tega in sma pač tega naredila. Osebno mi je vseeno, če je vojaški ali civilni :) Lahko tudi poskusim kaj civilnega naredit. Dejansko sva se tega lotila, ker je Shadow začel predelovati tistega OOB od Coast Guardov, na koncu pa sma pristala na CH-53.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 21:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

bpavsic, sej vojaška tematike mene ne odbija.
Itak je ves čas prisotna okoli nas in nikjer ni 100% rečeno, da vojska ubija. Lahko tudi rešuje, pomaga pri naravnih nesrečah, vozi sneg v Planico itd...
Me je samo prešinilo, da bi bilo vojaško letališče tudi zanimivo. :)
Še enkrat. Kapo dol za opravljeno delo, res sem brez besed.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 22:17 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Enkrat ob priliki ga bom še prebarval v sivo / črno kombinacijo. Bo po moje lepše zgledal, ker bodo še bolj povdarjeni posamezni detajli.
Ga bom enkrat poskusil sestavit iz pravih kock (čeprav že zdaj vem, da bo hudičevo pisan, ker nimam kock pravih barv), da vidim, koliko je trden in kako delujejo funkcije, pa ga še popravim, če bo potrebno.

Saj nisem mislil, da bi te vojaška tematika odbijala. Tudi jaz zelo rad pogledam kak vojaški MOC, ki je narejen z okusom (torej ne 4 kolesa in miljavžnt topov in raket gor).
Malo sem pač kolebal zaradi točke "Prispevki z vsebino, ki opisuje in prikazujejo ognjeno ročno orožje, nasilje, erotiko itd., niso dovoljeni!" v pravilih, vendar mislim, da ta MOC ne prikazuje nasilja (orožja - strojnic) pa tako in tako nisem vgradil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 23:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ok, malce OFF-Topica. Pa naj kar ostane, če se kdo spotakne v "vojaško opremo".

Pri tem delu pravil, kot ga citiraš, je bolj mišljeno, da se pri kreacijah ne uporablja ročno ognjeno orožje - torej, kar lahko primemo v roke in ne npr. "Stalinove orglice" namontirane na tovorjnak.
Tako odpade BA orožje, ki je identična kopija pravih AK-47, M-16 itd in se uporablja, kot oprema minifiguric. Ali pa, da se iz kock ne delajo replike orožja v naravni velikosti.
Izdelati tank v minifig merilu ali vojaško ladjo ali repliko Mustanga P-51 ali helikopter, kot je tvoj, to je pa dobrodošlo, saj se ne poistovetimo z objektom.
Itak so bile o tem že razprave in debate, da imajo tudi gusarji muškete in kavboji neke pokalice, da zakaj pa ne dovolimo.... itd v nedogled.

Skratka, četudi narediš MOC prereza podmornice v minifig merilu z vsemi pritiklinami, kjer se vidi torpedo v cevi, top na krmi, strojnice na stolpu itd... je to popolnoma sprejemljivo, dočim pištola narejena iz kock ni.

Torej helikopter lahko opremiš s topovi, raketometi ipd. Vojakom lahko daš v roke pokalice, ki jih je LEGO že izdelal, ne pa kupit BA verzije M-16 in jim jih vtaknit v roke. To pa ne bo šlo skozi. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2011, 09:26 
Odsoten
Primo
Primo

Neverjetno si/sta tole izpeljala. Sploh nimam pripomb, to je ena najboljših kreacij, ki jih je zadnje čase na forumu ogromno.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2011, 11:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

:predal: Zakon, res vseh pohval vredna kreacija!
Super je narejen, vsi detalji, motorizacija, prostor za vojake in nasploh vse naredi helikopter še bolj odličen kot je.
Pohvale obema! :plosk:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2011, 19:22 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
V bistvu je tole v 95% bojanovo delo, jaz sem samo predlagal idejo.Je pa res, da je lahko uporaba večnamenska(kot je dejal legofrik) in ne samo bojna.Vsekakor upam, da bo tole kdaj izpeljano do konca, kajti v TLG temah KRONIČNO primanjkuje transportnih helikopterjev(pa še unikat bi bil; nekaj kar bi verjetno marsikdo "prodal ledvico" za LDD file ali načrte).Škoda le, da ni mogoče narediti v minifig merilu(1:1) - velikost je hud problem :lol: .Še boljša ideja pa bi bila Mil mi 26 ali antonov An 225, kjer bi rabil verjetno pol city diorame za eno letalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2011, 20:49 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: LJUBLJANA
Tole je res mojstrovina! Verjetno nisem edini, ki bi si želel tale primerek videti izdelanega tudi iz pravih kock.

Kar se tiče vojne tematike: Legofrikova dodatna razlaga mi je všeč, še posebno zato, ker je med mojimi MOC-i precej takih, ki so se črpali iz tehničnih pridobitev vojnega časa. Mnogokrat sem imel pomisleke glede objave MOCa zavoljo pravil foruma. Kljub temu, da moji MOC-i aboslutno ne vsebujejo strelnega orožja in je celo namerno odstranjeno/neprikazano, pa pri gradnji uporabljam tudi minifige iz serij Indiana Jonesa (vojaki), gradim replike objektov/naprav, ki so bili razviti ali uporabljani (tudi) v vojne namene, ipd. Ne glede na to dejstvo, pa jim (če se le da) vedno vdihnem posebni civilni izgled, novo vlogo (žive barve, brez strelnega orožja, minifigi civilisti, ustrezna diorama...).

Takle helikopter vsekakor zasluži predstavitev na forumu, pa naj bo muzejski primerek ali pa v uporabi Obalne straže. :D

Še enkrat bravo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Maj 2011, 21:38 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Aaa, hudo :shock: :shock: :shock:

Načrte za tole beštijo bi pa tud jst meu :slinko:

Drgač bi civilna verzija tegale letečega tovornjaka najboljš izpadla, črno al pa sivo-belo-zelena barvna kombinacija, ki jo uporablja nek milionar za transport na piknik plac :)
Pa motorizacija, ja noro! Za na dioramo je pa kot naročen - prikaz ko pristaja. Nimaš boljšga!

LP

Keep it simple ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Maj 2011, 21:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Skandinavc

Bom videl, zaenkrat ni v planu izdelava, imam še druge stvari za KF za porihtat (vsaj zdaj za jesenskega ne). Drugače pa je link na LXF na koncu prvega posta, tako da si lahko dl in pogledaš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Maj 2011, 21:45 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Jah, sam nimam LDDja na tem kompu, tak da mi fajla ne bi odprl!?!

Ne vem, kdaj bo, ampak ko bo na diorami letališče, je tale beštija obvezna :wink:

Keep it simple ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: