Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 14:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Stadion Old Trafford
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 13:55 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Začel sem delati moj največji in najdražji projekt v življenju. Zgradil bom stadion od Manchester Uniteda v minifig merilu. Trenutno imam že preko 1300 rdečih sedežev, nameravam pa jih kupiti še okrog 3000-4000, vse je odvisno od končne kreacije oziroma modela.

Ko sem končal sestavni del začetne tribuno sem prišel pred izziv, kako naj naredim stopnice, ki bodo imele isto višino (en plate višine) po celotnem stadionu. Problem je ker so tribune delane pod različnimi koti in mi potem pridejo stopnice enkrat dva plate-a višine enkrat pa eden in ne izpade lepo. Drugače je rešitev da bi tribune bile vse pod istim kotom narejene in da bi s tem rešil to težavo, ampak potem nekako dolgočasno vse izpade, pa tudi realno ni, saj so tribune na Old Traffordu grajene pod različnimi koti.

Ta del tribune je le sestavni del celotne tribune. Ko bom rešil problem s stopnicami bom objavil tudi naslednji sestavni del, trenutno pa bo objavljen le ta saj je dokončan.

Slika

Slika

Slika

Nosilno konstrukcijo bom najverjetneje spremenil, s tem bom poskušal zmanjšati stroške. Ko bodo nastajali še ostali sestavni sklopi, jih bom sproti objavljal.

STADION 2.0

Trenutno sem še v fazi načrtovanja ampak mislim da se stadion kaj več od te kreacije ne bo več spremenil, mogoče bom še malo uredil razmerja, med glavno spodnjo tribuno ter zgornjimi tribunami.

Slika

Slika

Logično je da pridejo še finese ampak to bom prihranil za konec ko bo celotna konstrukcija narejena in potem se bom pa igral in še vse olepševal. Za zdaj pa me zanima kaj menite o izhodih oziroma vhodih na stadion. Naredil sem dva modela in me zanima kateri vam bolj pade v oko.

Slika

2. način
Slika

Vsakršnih predlogov sem vesel. Najbolj se mučim pri ugotavljanju razmerij posameznih tribun in sedežev, saj nisem bil nikoli v živo tam, na internetu imajo pa tudi bolj boge fotografije.

Zadnjič spremenil fromdolenjska, dne 28 Apr 2011, 23:23, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 15:37 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Hvale vreden projekt. Me prav zanima, kako boš okrogle dele stadiona naredil. Zelo zanimivo pri tako veliki zadevi bi bilo videt fly cam na motorni pogon. Saj verjetno ga ta štadion v resnici nima, ampak bi zažgalo.

Za nosilno konstrukcijo preveri ceno Duplo kock. Pod mojim Predjamskim so v glavnem samo Dulo kocke, ker je to mnogo ceneje od vseh basic variant. Ena Duplo 2x4x1 stane 2x toliko kot 2x4x1 basic, volumensko je pa 8x večja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 15:48 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Pri taki količini se splača preverit cene na PaB. Sem že opazil, da pri večjih količinah določenih specifičnih kock, ko jih ima npr. en prodajalec na BL samo en del tvoje željene količine, pride direkt od Lego shopa ceneje. Jaz imam isti "problem" pri 2000 oknih.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 18:30 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Ufff tole je pa projekt in pol. Komaj čakam da bo konča, čeprav imam občutek, da zna to še kar trajat.

@bpavsic, bi se dalo izvedet, zakaj rabiš 2000 oken?

Matko

Zadnjič spremenil Matko, dne 15 Mar 2011, 22:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 20:01 
Odsoten
System
System

Ohoho! To pa je res projekt1 :o Tudi mene zanima kako boš izdelal ovalne dele. Pa bo tam tudi napis tega kluba! In to si si res zadal en velik projek!
Držim pa pesti, da ti bo uspelo, saj bi bil to eden največjih podvigov najvrjetneje! :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 20:50 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kot je že omenil subix. Imaš možnost kombinacije z duplo, druga možnost pa je tudi konstrukcija iz technic kock. Lahko uporabiš nove dolge (15L) liftarme ali pa stare technic brick-e, ki jih postaviš vertikalno, vmes malo povežeš in imaš precej trdno konstrukcijo. Najbolje pa je, da cenovno preveriš, kaj se najbolj splača.
Se pa pri takih projektih pojavi še ena važna stvar (poleg cene) in sicer zaloga... Pazi na kombinacijo barv/kock, ker se hitro zgodi, da določena kocka sicer obstaja v določeni barvi, ko pa želiš dejansko kupiti, pa vidiš, da na celem BLju pri vseh X prodajalcih skupaj ni dovolj kock.
Druga stvar - alternativne kocke. Brick 1x2x5 npr. je cenejši kot 5 brickov 1x2x1. Pri količinah 10 komadov se to ne pozna, pri 1000 komadih pa razlika npr. 5 centov skupaj prinese že 50 eurov...

@matko:
subix ne rabi 2000 oken... jaz jih.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 21:24 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

@subix
Glede duplota se mi niti ne sanja kako bi naredil, oziroma če to sploh paše z navadnimi kockami. Duplo nisem še nikoli probal sestavljati z navadnimi kockami, zato sem na tem področju še dokaj nov.

@bpavsic
Ne vem kaj misliš s PaB. Kaj je to trgovina z lego kockami, internetna trgovina?

@Matko
Projekt mislim narediti v petih letih, saj bi ga naredil prej ampak študentje pač nimamo neomejenih financ, zato mislim, da se bo tako dolgo zavleklo, morda še dlje.

@bazzoka
Old Trafford nima težkih ovalnih delov. Mogoče si mislil na stadion Wembley- ta pa jih ima. Old Trafford ima enostavno izvedljivo strukturo in je tudi stadion z največ tradicije, saj je bil zgrajen že leta 1910. Wembley pa je bil zgrajen pred kratkim (2007) in ima veliko težjo arhitekturo za naredit z lego kockami.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 21:55 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@fromdolenjska
PaB = Lego Pick-a-Brick. (napiši "lego pab" v google, pa boš našel)

Malo sem pogledal slike tega stadiona. Kolker sem iz slik razbral, so štiri stranice ravne, vogali pa malo zaokroženi, kar bi tudi moralo iti dokaj enostavo sestavit.
Streho boš tudi naredil? Sploh tisto gibljivo, ki se zapre z dveh strani?
Mogoče lahko razmišljaš kaj v tej smeri (Streha ) - konstrukcija iz technic, streha prekrita s trans ploščami. Sicer so "trans-blue" in ne "trans-clear" ampak žal velikih brezbarvnih pri legu ni...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Mar 2011, 22:28 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Medvode
Odlično zadan projekt,
ali si slučajno razmišljal o kombinaciji belo-rdečih stolov, da npr. dobiš napis Manchester United, to lahko vidiš na eni izmed fotografij Old Trafford.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 09:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Duplo paše na basic stude in obratno. Na en Duplo stud gre 2x2x1 basic brick. kompatibilnost ni problem, samo ne vem, če so kocke v LDD. lahko pa v LDD narediš iz več basic brickov ekvivalent eni duplo kocki, pa je. Edino pazi, da ne boš za en basic stud zamikal, ker na dva duplo studa ne moreš dati 1x3 basic kocke, ampak eno 2x4 ali dve 2x2 kocki.

Edino duplo kocka na basic baseplate ne drži vrhunsko, se splača basic kocke (lahko tudi plate) podložit. Ampak po moje to ni potrebno, ker bo teža MOCa velika in bo teža več kot držala vse skupaj. jaz sem pri gradu dal duplo kocke direkt na basic baseplate in vse drži kot mora.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 13:37 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

@bpavsic
Stadion bo narejen kot se spodobi z vsemi detajli itd, vendar pa bo moja prioriteta da prvo naredim notranjost stadiona, šele potem se bom osredotočil na zunanjost. Trenutno o strehi še ne razmišljam, mi pa ta tvoja ideja glih ne potegne, ker tudi ne poznam teh kock, ki jih omenjaš in po sliki sodeč, si uporabljal tehnic elemente za izgradnjo strehe, jaz pa nisem glih najboljši prijatelj tehnica.

@LegoVid
Stadion bo točno tak kot v originalni izvedbi, le da bo v minifig merilu, k temu pa sodijo tudi napisi na stolih kot je znak Nike in Manchester United.

@subix
Aha, no sej glavno da pašejo skupaj. Glede teh kock pa te kompatibilnosti bom jst mojga bratrančka prosil naj mi posodi nekaj duplo kock in bom potem že nekej pogruntal, da se bo dobro obneslo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 15:15 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Nočem te strašit, ampak težko boš naredil dovolj stabilno streho brez technic elementov. Navadne kocke držijo skupaj, kolikor pač držijo. Problem pa je, ker boš imel previs in to kar precejšen. Še s technic kock bo to težko naredit brez ustrezno močne konstrukcije in protiuteži.

Glede konstrukcije za tribune:
http://www.pavsic.com/kocke.si/misc/konstrukcija-stadion.png
Taki modul je cenovno zelo ugoden, dovolj trden, da nese težo in nastavljiv (dolžina, višina, širina - odvisno od dolžine posameznih elementov). Prav tako lahko na en steber pritrdiš horizontale v več višinah (sprednje so nižje, zadnje so višje (ker se tribune dvigajo proti zadnji strani).
Če si prijatelj technica ali pa ne... mislim, da bi bilo vseeno dobro, da razmišljaš v tej smeri, ker ti bo zelo pocenilo izdelavo. Npr. kocke na sliki stanejo cca 2-3€ (ali pa še to ne), velik pa je 16 x 16 x 13. Če bi to naredil z navadnih kock, tako kot si prikazal, te stane taka konstrukcija cca 10€ (78 kock 2 x 4 x 1).

Kakorkoli, končna izvedba in stroški so na tebi, jaz ti samo poskušam pomagat najti ugodnejšo pot.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 16:44 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ja, kreacija je (bo), res OH in spoh... ampak, kako bo pa z detajli?
Tudi jaz te nočem strašit, a če bo stadion prazen, bo dolgočasen - siva konstrokcija z rdečimi sedeži - velika že, a kljub temu dolgočasno prazna.
Boš dal gor minifige? 5000? Ima potem smisel dati gor tudi sedeže?
Pa ne bi ti rad ubil volje, le razmišljam, kako bi jaz gledal na vse to, če bi se lotil takšnega projekta in se mi je že zataknilo tkaoj pri izgledu - poln ali prazen stadion. Naprej o konstrukciji, hranjenju, prevažanju, stroških sploh ne upam več razmišljat. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 18:19 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

@bpavsic
Tvoja zamisel mi je všeč, ampak sprobal bom različne tipe nosilne konstrukcije in bom potem izračunal kaj se mi najbolj splača. Drugače pa je ta tvoj tip konstrukcije obremenjen na strig. Tlačna vertikalna obremenitev ustvarja strig v teh povezovalnih tehnic elementih (ne vem kako se jim reče) in mogoče bo pa le malo preveč obremenjeno, saj bi se lahko pojavile deformacije. Te tehnic kocke imam doma tako da bom sestavil in sprobal nosilnost.

@Legofrik
Mene redkokdo prestraši. Vse te stvari ki jih omenjaš še pridejo, mogoče ne kmalu ampak sčasoma. Najlepša stvar Lego kock je, da tudi, ko bo že cel stadion zgrajen, ga bom lahko še desetkrat spremenil in olepšal, če bo potreba za to. Za detajle me ne skrbi prav nič. Če nimaš dobre konstrukcije, ti noben detajl na svetu ne bo pomagal , pa se bo kreacija vseeno podrla. Moja prioriteta je narediti stadion ki bo točno tak kot Old Trafford. Žal si ne morem privoščiti gradnje s 60000 sedeži ampak tudi pri 5000 bo izgledal fantastično. Glede hranjenja in prevažanja me tudi ne skrbi. Projekt delam zase in pri meni bo tudi hranjen. Za hranjenje pa imam 50 kvadratnih metrov prostora in to sploh ne bo problem. Prostor pri meni ni problem. Ta stadion bo moj življenski projekt in ko ga bom naredil, bom vedel da sem naredil nakaj veličastnega. Vzor mi je subix in če je njemu uspelo, bo tudi meni. Važno je, da imam voljo, časa pa imam tudi dovolj.
Glede prevažanja, stadion bo zgrajen iz različnih sestavnih delov in te dele se bo dalo podreti in ga tudi prenesti, če bo potreba po tem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Mar 2011, 19:49 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

fromdolenjska, želim ti mnogo, mnogo, mnogo sreče, volje in predvsem finančnih sredstev, da ti zadeva uspe.
Jaz sem mogoče preveč neučakan, da bi se lahko lotil kaj takšnega - tako velikega in tako dolgotrajnega. :)

Tu pa le povprašaj, če boš rabil kakšno pomoč.

Držim fige!
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Mar 2011, 10:49 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Trenutno sem se zamisli kako veliko sploh hočem imeti konstrukcijo in, nasploh kako velik hočem imeti projekt in takšna bo bila dolžina glavne tribune - 5 sestavnih delov (največ 6) širina bo pa 3 sestavne dele (največ 4). Dolžina glavne tribune bo odvisna predvsem od tega kako lepo bo izpadel napis Manchester United. Trenutno sem napis naredil samo kot neko vodilo, da si bom lažje predstavljal vse skupej.

Slika

Zakaj je prazen prostor med tribunami? Prazen prostor je zato ker mi delajo probleme stopnice. Poskušam jih narediti da bi bile celotne višine čez celoten stadion ampak mi za zdaj še ne uspeva. Najverjetneje bom moral spremeniti zasnovo tribune

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Mar 2011, 14:28 
Odsoten
System
System

Uau! Ta del si tudi zanimivo in lepo izpeljal! Zanimivio si izdelal tudi napis! Verjetno, pa si to izdelal iz prejšnjega dela oz. začetnega in si samo malce zamenjal barve stolov. Je bil pa tudi projekt za sam napis, kar težek! :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Stadion Old Trafford
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2011, 21:19 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

[quote="fromdolenjska"]Začel sem delati moj največji in najdražji projekt v življenju. Zgradil bom stadion od Manchester Uniteda v minifig merilu. Trenutno imam že preko 1300 rdečih sedežev, nameravam pa jih kupiti še okrog 3000-4000, vse je odvisno od končne kreacije oziroma modela.

Ko sem končal sestavni del začetne tribuno sem prišel pred izziv, kako naj naredim stopnice, ki bodo imele isto višino (en plate višine) po celotnem stadionu. Problem je ker so tribune delane pod različnimi koti in mi potem pridejo stopnice enkrat dva plate-a višine enkrat pa eden in ne izpade lepo. Drugače je rešitev da bi tribune bile vse pod istim kotom narejene in da bi s tem rešil to težavo, ampak potem nekako dolgočasno vse izpade, pa tudi realno ni, saj so tribune na Old Traffordu grajene pod različnimi koti.

Ta del tribune je le sestavni del celotne tribune. Ko bom rešil problem s stopnicami bom objavil tudi naslednji sestavni del, trenutno pa bo objavljen le ta saj je dokončan.

Slika

Slika

Slika

Nosilno konstrukcijo bom najverjetneje spremenil, s tem bom poskušal zmanjšati stroške. Ko bodo nastajali še ostali sestavni sklopi, jih bom sproti objavljal.

STADION 2.0

Trenutno sem še v fazi načrtovanja ampak mislim da se stadion kaj več od te kreacije ne bo več spremenil, mogoče bom še malo uredil razmerja, med glavno spodnjo tribuno ter zgornjimi tribunami.

Slika

Slika

Logično je da pridejo še finese ampak to bom prihranil za konec ko bo celotna konstrukcija narejena in potem se bom pa igral in še vse olepševal. Za zdaj pa me zanima kaj menite o izhodih oziroma vhodih na stadion. Naredil sem dva modela in me zanima kateri vam bolj pade v oko.

Slika

2. način
Slika

Vsakršnih predlogov sem vesel. Najbolj se mučim pri ugotavljanju razmerij posameznih tribun in sedežev, saj nisem bil nikoli v živo tam, na internetu imajo pa tudi bolj boge fotografije.
.
P.S. Poleti bo dizajn zaključen, trenutno sem pri vogalih... Še malo pa bo prišla na forum 2.1 edicija. 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2011, 21:32 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni je drugi način lepši.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2011, 21:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Meni je tudi tisti s strehico bolj všeč, mogoče če bi tisti srednji panel prestavil en plate nižje (da bi bili stranski paneli stopničasto postavljeni). Ali pa da bi naredil na strehici padec, ki bi bil v nasprotno smer padca tribune (torej spredaj najvišje, nazaj proti tribuni bi pa padal)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: