Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 14:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Ford, Porsche in BMW v LDD
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 13:26 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

No, pa še trije avti v LDD-ju. Se še enkrat opravičujem, ker nimam dejanskih modelov, vendar je to rezultat pomanjkanja kock. Sem v kontaktu z bpavsic-em, ki mi pomaga pri naročilu in nabavi kock (sem laik na tem področju), da bom lahko vsaj en avto sestavil in ga potem slikal.

Predstavljam tri različne avtomobile, ki izhajajo iz osnove ferrarija (ki sem ga že predstavil). Torej, obdržal sem osnovo, kar pomeni, da je ostal cockpit isti tako po obliki kot po velikosti, podvozje je nespremenjeno, medosna razdalja je ostala enaka, širina med gumami je prav tako enaka. Spreminjal sem edino obliko sprednjega in zadnjega dela vozila in tako dobil še tri različne tipe avtov. Dejansko bi lahko rekel, da gre za tri MOD-e mojega prvega MOC-a.

Slika

Prvi, ki ga opisujem, je Ford Mustang. Najbolj pomembo je bilo prikazati fordove športne barve (dve vzdolžni črti po celi dolžini vozila). Nekako spominja na Shelby predelavo, vključno z dodatnima okroglima meglenkama v maski vozila. Zadnja stran vozila ima prav tako razpoznavne kvadratne mustangove luči na rahlo poležanem zadnjem delu.

Slika

Drugi je na vrsti Porsche 911SC. Gre za tipično poršejevsko obliko iz 80-ih let. SC oznaka pomeni Super Carrera, je pa ta model v targa obliki. Spredaj sta dva velika žarometa ter velik odbijač (tipično za tiste čase), zadnji del pa se od strehe konstantno spušča do zadnjih luči in zadnjega odbijača. Pod obijačem je dvojni ipuh. Na zadnjem delu vozila so tudi reže za hlajenje motorja in skozi je možno videti tudi nekatere dele motorja.

Slika

Tretji in zadnji v tej predstavitvi je BMW M6. Že vsem znana sprednja maska z dvojnim zajemom zraka in vzdolžnimi sivimi (bi morala biti srebrna) rebrci. Sprednje luči so potisnjene na skrajna konca vozila, sprednji odbijač pa ima na spodnjem delu usmerjevalce zračnega toka (spojlerje). Zadnji del vozila je prav tako tipičen za bmw-jeve 6-ice, visoko dvignjen osrednji del z izboklino (neke vrste karoserijski spojler) ter gladko zaključena boka v zavitem spustu proti zadnjem odbijaču.

Slika

Veliko užitka v slikah. Komentarji so dobrodošli.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 13:31 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Pozdravljen.
Avtomobili so super! Lepo si ujel vse linije in lastnosti, da so skoraj razpoznavni že s slik.
Škoda le, ker so absolutno preširoki, da bi jih dali na kakšno dioramo na KF-jih.
Bi ti bil mogoče izziv narediti kaj podobnega, da je 4 oz. max 5 čepkov široko?
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 13:32 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Super zadeva, sem komaj čakal, da boš objavil!

Čeprav sem totalni BMW fan, mi je nabolj všeč ford :) Porsche in šestica sta skoraj malo preveč zaokrožena, da bi točno zadel obliko, si pa lepo povdaril karakteristične dele. Kar tako naprej.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 15:13 
Odsoten
Technic
Technic

Zanimivo in fletno. Se da dobiti LDD fajle, ker bi rad kakega priredil za 8183/4 PF platformo?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 16:31 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Meni so vsi lepi. BMW-ju mi se pa dopade tista mrežica od spredaj.
Drugač pa super avti z veliko detajli in kar tako naprej.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 17:27 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Hvala vsem za vaš odziv. Sledilo bo še kar nekaj modelov iz LDD-ja. Spremljajte moje objave, ne bo vam žal.

@legofrik, sem že poskusil tudi pri manjših dimenzijah ujeti podobnosti z "real life" avtomobili, pa je skorajda nemogoče. Bom pa sigurno sprejel ta izziv in če bo kakšen ratal, ga bom tukaj objavil.

@teflon, preko ZS-ja mi pošlji tvoj e-mail naslov in dobiš .lxf file brez problema. Kateri model pa te zanima?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 17:38 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Lepi modeli, mustang je zame najlepši.
So pa luči na Porsheju (pomoje) prevelike.

Aja, Lxf file pa lahko objaviš na http://www.brickshelf.com in tukaj samo kopiraš link.

Matko

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 17:42 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Mustang zmaga :D ,samo barve ni prave hehe.

Drugače pa kapo dol, da ti uspe napraviti tako pod(r)obne modele v primerjavi z pravimi. Glede na to, da si neprimerno boljši kot jaz v LDD, a lahko narediš slučajno kakega dodge chargerja ali pa challengerja(oboje začetek 70ih)? Vsekakor pohvla za izjemno dobro narejene modele.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 19:03 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

He he he ... tudi pri Lego kockah mi BMW in Porsche nista všeč . 8)

Z Lego vidika so vsi trije avti super narejeni in se tudi meni zdi kar malo škoda, da so preširoki za KF. Najbolj sem navdušena nad Fordom - mogoče tudi zato, ker mi je bil takoj znan od nekje. Tudi barvna shema se mi zdi zelo super, belo-temno modra kombinacija avtek naredi res lep. Ja, tako ženske oči gledajo na te stvari. :P

BMW mi je nekako še najmanj všeč, pa žal ne znam povedati, zakaj. Mogoče tudi zato, ker ne poznam pravega modela.

Pri Porscheju me pa v bistvu najbolj zmoti barva (joj, kakšne 'babje kritike' imam .... ni lepa barva ... :oops: ). No, zadnji del se mi zdi super replika originala, sprednji pa mi je nekako preveč kockast. Kako si se sploh odločil za belo? Mislim, da belega Porscha res še nisem videla, patudi za predstavitev iz LDDja se mi zdi bela (takoj po črni) najbolj zahtevna barva (no, še kakšna siva pride zraven). Najnovejšega LDDja glede barv in kock še nimam naštudiranega, tako da ne vem, ali bi ti glede na izbor kock padel skozi en lep klasičen rdeči Porsche, me pa vsekakor zanima, kako bi izpadel.

In tudi izziv čim bolj realnega modela avta širine 4 oziroma 5 čepkov me zanima! :)

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 21:50 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Cobra je ta nar ta bulš...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2010, 22:34 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Meni je všeč, da ima prostor za sovoznika!!!! Super kreacije!!!! Tako naprej.

Lp, pericmaster

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 09:07 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

No, nekaj sem včeraj zvečer skupaj sestavil. Še vedno lahko v vozilo spravim dva minifig-a in to je kar v redu.

Pa bi na ta način lahko zadovoljil celo tri uporabnike:
@bar je želela rdečega porscheja,
@legofrik je želel vozilo na max 5 čepkov,
@Matko pa je hotel manjše luči na na porscheju.

Sem za primerjavo dodal še oranžno vlečno vozilo in rdeč športni avto iz že znanih setov.

Slika

In še pogled z zadnje strani.

Slika

Ta porsche je v tem trenutku v idejni fazi. Sedaj me čaka kar nekaj dela. Bo treba najprej preverit in dodelat osnovo, ojačat podvozje, izboljšat prekrivanje kock, najti boljše rešitve in reducirati število kock, izboljšati končni izgled.

Drugače pa še enkrat hvala vsem za kritike (pridejo vedno prav).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 09:31 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Odlično! :superca:
Za moj okus ne rabi nobenih izboljšav. Takoj sem videl, da je "porš". :)
Če boš še kakšen model naredil v takšnem razmerju ali pa četudi je samo enosed in širok štiri čepke, se priporočam za razdelavo modela, ker bi bilo fino, da s takimi avti opremimo tudi naše diorame na KF-jih.
Hvala.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 09:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja!!! :party: Takega porša bi pa imela v svojem lego mestu! Ne da je beli slab, ampak ta se mi zdi boljši, bolj realen tudi glede na obliko. Vsaj sprednji del tu izpade boljše kot pri večji različici. Super! :plosk:

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 10:14 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Še eno vprašanje za @Shadow:

Dodge charger; si to mislil tistega, ki se pojavlja v TV seriji iz konca 70-ih let The Dukes of Hazzard?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 18:26 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Točno tega ja :D .Od kar imam navdušenje bnad "prevoznimi sredstvi" me je ta charger impresioniral(edino chevrolet chevelle 454 SS je še lepši), posebej zaradi dukes of hazzard(serije in obeh filmov), pa na splošno zaradi "duše", ki jo ti avti še imajo :) .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2010, 18:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Bom poskusu skupaj spravit obliko, pa barva bo kar oranžna :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2010, 11:11 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
@Solta

Tudi meni je zelo všeč mustang.
Če ti uspe izdelat še chargerja (zame je kot vozilo legenda) bi te prosil potem za oba LDD fila, ker sem tudi med tistimi, ki so jim všeč ameriška vozila.

Kaj misliš, da bi ti uspelo narediti v LDD tudi Shelby AC Cobro 427??

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2010, 14:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@strojnik80
Že sestavljam charger-ja pa imam kup težav. Res da je na sliki enostavna oblika, vendar jo je z lego kockami v merilu, ki sem si ga izbral, težko zadeti. Bo pa predstavljen takoj, ko bo narejen.
Kar se tiče ameriških vozil, imam Firebird-a na zalogi in sicer kot temo iz TV nanizanke "Night Rider". Me je v ta projekt zaneslo, ko sem videl črni tovornjak @bpavsic-a.
Kar zadeva Shelby AC Cobro... legendarni avto. Na kolena pa samo klanjat :car:
To bo tudi izziv tega leta. Bom poskusil.

@legofrik
Še eno slikico imam zate, kaj sem uspel narediti. Rdeči Porsche, črni Ferrari in srebrnobeli Mustang z modrimi črtami (ta mi ni najbolje uspel).

Slika

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Sep 2010, 14:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ho-ho!
Tole pa je vozni park. :)
Bi se dalo mogoče kakšno večjo sliko, tja do 600pix, da se vidijo detajli?
Hvala.
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: