Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 13:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Tovornjak - Knight Rider
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 19:55 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Tukaj je moj (zaenkrat virtualni) tovornjak.

Nekaj podatkov:
- Dolžina: 59 čepkov
- Širina: 6-7 čepkov
- Višina: 12 kock
- Št. kock: cca 1.400
- Teža: 1 kg

Tovornjak je "nastopal" na televiziji, kdo bo prvi ugotovil kje? :P

Tovornjak v celoti:
Slika

od spredaj:
Slika

brez prikolice (vidi se, kam se priklopi prikolica - vpet je gibljivo)
Slika

mehanizem v prikolici za dvig/spust nogic:
Slika

LDD datoteka (vse je večnivojsko grupirano, tako da se da na enostaven način odstranjevat posamezne dele - orodje Hide - in se tako vidi, kako je narejen - precej snot tehnike):
http://www.brickshelf.com/gallery/bpavsic/KR/kr.lxf

Ko si bom predelal seznam kock in ceno na BL, bom videl, če ga bom dejansko naredil (če bo cena < 80€)

Edit:

Dodan K.I.T.T in notranjost prikolice
Slika

Tudi LXF je updatean (gume na avtku pridejo druge, ker so te preširoke za v tovornjak)

Zadnjič spremenil bpavsic, dne 07 Maj 2010, 23:24, skupaj popravljeno 4 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 20:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lep, enostaven, čiste linije, primerne podrobnosti za velikost in bonbonček v notranjosti prikolice. Enkraten MOC, če bo materializiran.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 20:22 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Blaz62

Nope, ampak dober poskus.

Na prikolici je ta znak:
Slika
Žal mi ga ni uspelo boljše sestavit.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 20:27 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: nm
A je to tovornjak iz knight riderja?
:lol:
Ful je dober.
Boš sestavil tudi Kitta?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 20:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@LegoDejc
Ding ding ding, we got a winner.
Ja, knight industries two thousand je v izdelavi.

Slika igračke.
Slika

Ko sem iskal podatke na internetu, sem naletel na to, da so bili eni 3 različni tovornjaki (z nosom, brez nosa, itd..). Tudi prikolice skozi vse sezone niso bile iste. Ene so kot kontainer s kolesi, druge so spredaj višje (tam ko je priklopljena na tovornjak), potem pa se znižajo na spodnji nivo. Tak da to je neka mešanica, kaj mi je pač najbolj ustrezalo pri risanju.

Za Michael Knight-a bom uporabil:

Slika
Slika
in črne ali modre noge.

Škoda, da "klovn" lasje ne obstajajo v črni
Slika

Tu je original:
http://chrissaire.com/wp-content/uploads/2008/09/knightriderposter01.jpg

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 21:25 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Pivka (okolica)
Lahko se potolažiš, da pridejo klovnovi lasje v črni barvi skupaj z drugo serijo figuric :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 21:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@bakh
Super, bo pa do takrat plešast :D No, saj mu bom neko začasno lasuljo gor dal.

Ima kdo kako idejo, kako najbolj ugodno iz BLja nabavit 160 različnih kock? Z minimalnimi poštninami. Poskusil sem z wishlist pa noben nima niti polovice.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 22:18 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Samo tole pa izgleda zelo impresivno,škoda le, da je v 6studni tehniki, in ne gresta notri dva minifiga.
Mi je pa tovornjak fenomenalno narejen;vse linije čiste, podobnost z filmsko verzijo je skoraj 100% (in verjetno najbolje prenešena v LDD)...
pa hvala lepa za LDD, sedaj mi bo mogoče celo uspelo naredit kaj v City smeri, ker sem čisti antitalent za "civilna" vozila :oops: . Pa mislim, da cena za tole nebi smela biti preko 80€(sploh če kupuješ na bricklink, S@h je pa druga stvar).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 22:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Shadow

Ja, saj mislim, da ne bo. Cena bi lahko bila visoka zaradi števila kock. Cene Lego škatel z recimo 1200 kockami so tam 60-100€. Ta pa ima že zdaj 1400 + trenutno še K.I.T.T-a delam in notranjost prikolice. Minifigi bodo tudi "ta pravi". Bonnie al pa April, Devon in seveda Michael Knight.

Kot sem že napisal, stvari v LXFu so večnivojsko grupirane (listek Groups), z uporabo Hide Tool-a ali pa enostavno s selekcijo grupe in premikom proč se da marsikaj pogledat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 23:43 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Upam, da imaš v mislih original KITT-a(pontiac trans Am) in ne mustanga GT iz zadnjega filma. Imam pa občutek, da boš moral malce razširiti prikolico, saj bo malce ozka za avto. Me pa veseli, da je še nekomu všeč knight rider (čeprav je za današnje čase že skoraj malce patetičen in klišejski).
LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2010, 23:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@Shadow

Ja, trans Am je :) Širina avtka je lahko max 5 čepkov (toliko je notranja širina prikolice). Problem sem imel z gumami, potem pa sem malo pogledal še po škatlah s kockami in se spomnil, da obstajajo http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4084. Te so podobne tem novim, s tem da grejo na manjšo "felno", hkrati pa so ožje (še vedno pa ravno prav velike). Tako bo K.I.T.T šel v tovornjaka, žal pa bi ogledala pustil zunaj, tak da jih nisem naredil :)

Stvar je končana. V prvem postu je tudi slika s K.I.T.T-om in notranjostjo prikolice, LXF je tudi updatean. Sedaj pa urejam seznam kock, da ugotovim, katere izmed potrebnih kock imam extra - torej iz nobene OOB škatle - vse ostale pa bom naročil, ker mi je tako všeč, da ga ne bom več razdrl.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2010, 09:47 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Super "kamjondžija". Meni je ful všeč podvozje (tisto, kar se vidi), pa tudi una mehanika za spuščanje nogic je zakon in "logo" na prikolici. Tudi kot celota deluje fenomenalno. Zdaj pa se morem malo pohecat. :D :D :D Kamion je precej velik in zato boš mogu sestavit tudi eno dobro skrivališče (oziroma bazo) za ta kamion, čene bodo "lego kriminalci" vedno vedli kje je Michael Knight :D :D :D
Lp, pericmaster

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2010, 23:30 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Torej, spisal sem si program, ki mi naloži LXF datoteko, preko baze (ki sem si jo ustvaril med "hackanjem" LDDja) sem pretvoril Lego IDje v BLjeve. Enako sem naredil z IDji barv. S tem sem dobil kosovnico. Nato je program za vsako izmed teh kock na BLju preveril ali dejansko obstaja v taki barvi, hkrati pa downloadal povprečno ceno. Rezultat je excelova datoteka s seznamom kock (IDji + opis), barve v tekstovni obliki (Black, LBG itd..), količina v modelu, avg price, znesek. Ta seznam sem si v excelu nato uredil po znesku od največjega do najmanjšega in poiskal 3 trgovinice, ki so imele največ izmed prvih par postavk. Nato sem šel (žal ročno) skozi celoten seznam in poklikal kocke v teh 3 trgovinah (seveda v tisti, kjer je bilo nekaj najceneje). Na koncu sem iz kock, ki jih nisem našel v teh ustvaril wishlist in na podlagi tega poiskal še 2 trgovini, ki sta imeli preostale kocke.

Rezultat: Tovornjak se bo materializiral, K.I.T.T pa zaenkrat še ne, ker mi ni všeč in bom naredil novega (sicer pa je tako samo kot dodatek).

Končna statistika:
----------------------
Število kock: 1443
Število različnih kock: 165
Avg. price glede na kocke: 91,659 EUR
Dejanska cena po 4h iskanja po trgovinah: 72,85 EUR (od tega za cca 5 EUR kock nisem naročil, ker jih imam še iz zaloge - prejšnjih nakupov iz BLja) + poštnina za teh 5 naročil

Torej glede na število kock je cena (tudi s poštnino) precej primerljiva z originalnimi Lego OOB škatlami.

p.s.: Za tovornjak imam praktično vse kocke iz OOB setov, ampak mi je toliko všeč, da bi ga rad imel sestavljenega v vitrini, hkrati pa se na črni barvi bledenje ne bo tako poznalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2010, 23:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
@Bpavsic:
A program Brickstore poznaš? Ta ti zna pomagat pri iskanju po BL trgovinah...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2010, 23:39 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Hm... sem mislil, da je brickstore samo za trgovine (torej da si offline pripraviš stvari in potem uploadaš podatke). No, zdaj sem že naredil, kar sem mislil, bom pa pri naslednjem nakupu videl, če mi ustreza.

edit:
prvi 3 paketi od 5 so prispeli, še kaki dan, pa se bo tovornjak dejansko materializiral.

edit2:
vsi paketi prišli, eden izmed prodajalcev zamešal gume in poslal napačne. Prav tako mi manjka en 1x1 črni tile in 16 črnih "sirčkov" ?!?!. V enem naročilu pa sem jaz narobe naročil 1x10 plate dark bl. gray namesto črnih. Tako da je zdaj tovornjak sicer sestavljen, ni pa še čisto dokončan. Bom poslikal v ponedeljek, ko pridem do pravega fotoaparata.
Btw, mrcina je VELIKA, nisem si mislil, da bo tak, čeprav kolesa ustrezajo standardom 6-tih čepkov.
Tudi mehanizem za spuščanje nog v prikolici deluje točno tako, kot sem si zamislil :)

Sestavljanje pa je trajalo 5 ur po načrtu.

Tukaj pa je še link do BS folderja, slike so na hitro narejene s telefonom, zato jih nisem dodal v post.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=430506

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: