Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 19:51

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC- "Hall of justice-1982"
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 01:46 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Zdravo. Predstavljam vam mojo novo virtualno kreacijo "Hall of justice-1982". No....sodišče v glavnem. :-)

Prvo vam pokažem celoten moc tu spodaj
Slika

detajl strehe...(na strehi so "bogovi pravice" :-) )
Slika

in še celotna zgradba iz leve...( s požarnimi stopnicami)
Slika

...in odzadaj...
Slika

Kot vidite iz prejšnje slike...stavba je tako velika, da se lahko zraven priključita še dva modularca vsak iz ene strani) in ostane še prostora za t.i. "backyard"......

No pa še ena slikca celotnega moca iz desne
Slika

No, to je vse...upam, da vam je bila predstavitev všeč. Mogoče ste opazili, da sem moral določene dele stavb zbrisat zato, da je stvar jasnejša......Aja....še cena, ki je ne vem....zadnjič, ko sem pogledal je bilo pri zaključenem pritličju...takrat je bila cena 256 eu....pa še stekel na okna nisem dal....., ki se mi ni dalo....bom v bližnji prihodnosti.....pa še res zadnja stvar...moc je razstavljiv po štukih enako kot regularni lego moc-i samo s to razliko, da je en štuk razdeljen na dve samostojni enosti (upam, da razumete... :-) )....
No, lep pozdrav...in ne me preveč cenzurirat :-)

za dodatne fotke :
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=424130

Zadnjič spremenil pericmaster, dne 16 Mar 2010, 15:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 07:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Vidim da si nastudiral LDD v nulo. Ena stvar edino... Imaš opcijo skrivanja elementov (Hide Tool - L). S tem lahko določene kocke skriješ in jih ne rabiš nosit okoli za screenshote notranjosti.

Glede samega izdelka... Lepa in OGROMNA zadeva. Všeč so mi detaili kot so tisti okrogli platei 1x1 med zidaki. Mogoče me malo moti "prostornost", torej premalo detailov v posameznih nadstropjih, ki ni značilna za lego, je pa za pravi svet :)

Res super stvaritev, kar tako naprej.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 08:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
:shock: Presenetjiva zgradba. Prostorna, opremljena, dobro zasnovana! Tole pa bi res rad videl tudi v sestavljeni obliki, že tu je prava "paša" za oči.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 09:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepa kreacija, ogromno kock. Bo ugledala luč sveta v fizični obliki?
Najboljši detajl mi je namizna lučka.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 10:57 
Odsoten
Primo
Primo

Impresivno! :plosk:

Domnevam, da je za to šlo kar nekaj večerov? Si imel kaj problomov s LDDjem? Meni se je pri vrtiljaku kar parkrat sesul, domnevam, da zaradi veliko kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 11:02 
Odsoten
System
System

Kraj: Dobova
Super zadeva. Tole bi blo zares prijetno videt iz kock sestavljeno.
Meni najboljši detalji so korita z ratlinjem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 16:25 
Odsoten
Duplo
Duplo

@bpavsic...hvala za hide tool (zdaj vem zakaj rabi :-) )
@mrenko....ja z LDD-jem sem imel določene težave...predvsem, ko sem uporabljal "hinge" in "hinge and allign tool" se mi je neprestano sesuval pa tudi, ko sem kopiral večje kose stavbe, verjetno je res zaradi velikega števila kock, nisem pa siguren.

No, zdaj sem pogledal ceno....1354, 74 eu....zato mislim, da bo zaenkrat stavba ostala v virtualni obliki :-)

Zanimivo je, kako je vsakemu nek drugi detajl zanimiv (meni je najlepši stol od sodnika :-) )....zdi se mi, da je pri teh stavbah najtežje (vsaj zame) narediti zanimivo streho.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 17:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Veliko truda si vložil v tole, ni kej.
A ves čas, ko tole gledam me nekaj moti. Saj so dobri detajli (vhodna vrata) in notranjost je fajn izdelana (sodniška soba), ko pa gledam zadevo v globalu pa me nehote spominja na gasilski dom ali pa kakšno škatlasto ameriško bajturino.
Poleg tega manjka tudi zapor za pridržanje "prestopnikov". Kafič ven, gautre noter. :)
Pa ne bit hud name, saj veš, da so okusi različni. 8)

Poleg tega. Slik je žal preveč. Limit je 10. Prosim popravi prispevek.
Hvala.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 20:01 
Odsoten
Duplo
Duplo

@legofrik

Ja...so sodišča in sodišča...za gradnjo te stavbe sem se inspiriral po tejle stavbi
Slika
To pa je sodišče v Trstu :-)
Lp :-)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2010, 21:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
:o Vau!!! :cool2:

Tole pa je res velika zadeva. Meni je všeč. Spominja malo sicer na gasilsko postajo - verjetno zaradi barvne kombinacije. Zanimivi detajli....mmmm, korita za rože so mi nekako najbolj opazna bila...Kljub veličini zgradbe pa deluje zelo zanimivo, niti ne motijo ''prazni' prostori.

Mi je pa fascinantno to, da se lotiš take zgradbe v LDD-ju. Jaz sem ga poskusila samo enkrat, pa sem se nekaj večerov krepko mučila in zidala in podirala...pa mi ni in ni šlo...Razumem pa, da je verjetno ovira zadostno število kock... :( Sva že dva...

Drugače bi bilo pa zanimivo videti še kakšen tvoj MOC tudi v kockasti obliki.

Vsekakor pa MOC vreden občudovanja in pohval! :plosk:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2011, 18:27 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Odlično! Me je pa presenetlo, ko sem vidla sliko originalne hiše, ker so so identične! Pohvalno!!!!
:wink: :excited: :mrgreen:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2011, 13:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Superca!!! Vsi detajli zadeti v polno. Le kako se ti tako znajdeš v LLD-ju??!! Jaz sem proti tebi :auva: ,ker imam pojma 90% manj od tebe. :oops: :lol:
No, vseeno pa je ta kreacija :cool2:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2011, 18:24 
Odsoten
Duplo
Duplo

@concord, @legomouse

Jah...vesel sem glede pozitivnih odzivov :-) ....minilo je kar nekaj cajta odkar sem to ustvaril....zdaj si rihtam stanovanje tako, da že leto dni nimam cajta za nič...in mi je malo žal....vseeno pa mislim, da je na tem forumu kar nekaj ljudi, ki LDD obvlada dosti bolj kot jaz (npr. bpavsic...brez njega nebi v tem programu naredil skorajda nič, hehe :-) ).....za naredit neki takega kot sem naredil jaz je potrebna samo dobra volja in opazovanje (nič kaj takega :-) )....dandanes pa nisem več navdusen glede tako velikih kreacij (kot pravi legofrik). Se mi zdi, da je dosti težje narediti nekaj majhnega kot to pošast :-)...Z veliko kreacijo se da zelo dobro skrit določene pomankljivosti zgradbe saj opazovalca najprej pritegne veličina in vloženi čas....so pa tudi drugi elementi vredni premisleka....npr. : prostori so daleč preveliki za standarde lego figure...igralnost je nikakršna...cena take zgradbe!!! (mislim da je prislo okoli 2000eu).....v kolikor bi hotel pogledat v pritličje, bi moral odstarniti strop od 96 čepkov (ki bi se po veliki verjetnosti zrusil :-) ....itd., itd.
No kljub vsemu temu... imam rad mojo "Hall of justice 1982"...in bi jo rad videl nekoč v živo :-)

Lp vsem pericmaster

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: