Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 19:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: LDD orožarna
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2009, 13:00 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Tukaj se nahaja nekaj slik notranjosti orožarne.
Slika

Orožarna je edina stavba v koloniji, ki je narejena iz betona zaradi svoje namebnosti. V njej je dovolj prostora za vsaj 30 pušk.Ob straneh pri vhodu so zaboji s strelivom in granatami, na desni strani pa je tudi zložljivi računalnik s katerim prikličmo evidenco in stanje orožarne. Vrata so narejena tako, da ob najmanjšem nedovoljen posegu (nepoznan uporabnik, računalniški vdor) zaklene celotno orožarno in sproži alarm. Vstop v orožarno je mogoč le, če je uporabnik dodan na seznam dovoljenih uporabnikov orožarne. Pristnost se preverja s prstnimi odtisi in pa zenico, tako da je nepooblaščen vstop skoraj nemogoč.

Vesel bom, če poveste svoje mnenje ter pohvale/pripombe. Je pa trenutno prvi na seznamu bivalni del in pa XIC interceptor. Ko pa bo to dvoje dokončano (verjetno precej kmalu, saj imam večino potrebnih kock za izdelavo), sledi še tale orožarna, ni pa rečeno, da ne dodam še kakšnega modula. :D

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2009, 13:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
He he, biometrika je šla že naprej. Pri prstnih odtisih se preverja še telesna temperatura in prisotnost srčnega utripa, da ne moreš s plastičnim prstnim odtisom ali pa odrezanim prstom prelisičiti senzorja.

Tudi pri očesu je high tech trenutno žilna slika zadnje stene mrežnice (se mi zdi) in oboje, kot pri prstu. Fora iz filma, da prineseš oko na kuliju napičen, ne vžge več.

Drugače pa dobra orožarna.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2009, 14:26 
Odsoten
System
System

No ja, nisem ravno na tekočem z vsemi novostimi o varovanju. :(. Pač sem si zbral en sistem, ki ga je malo težje prelisičiti, ker v končnem je to le orožarna (igračke za velike fantke :lol:). Bom pa nadgradil model z zunajimi senzorji gibanja in pa mogoče postavim kak sentry gun za vsak primer, če se prikrade kak nepridiprav. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2009, 19:58 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Nič, tok je fajn tale orožarna, da bom moral še jaz nekaj spimpat skupi. Kot sem že prejšnji teden rekel o ideji za to, pa bom po temlem videnju (priznam, malo se mi ni dalo, zdej pa, ko vidim tole, pa spet v akcijo). Imam že končne ideje, upam, da bo kock tudi dovolj. Vsaj plate-ov, brickov, tile-ov, ter ostalih dodatkov bom že našel (tudi stekla imam (neprebojna, posebne izdelave 8) ).

Nič, fajn stvarca, morda bi jo še mal od zunaj ''oblekel'' v gladko, kot si to naredil s prejšnjo stavbo. Morda bom jaz naredil nekako tako streho, če ne bom imel dovolj plošč za tla, kaj šele za streho. Nič, jutri se bom lotil projekta, vseeno pa bo moja ''orožarna'' ne le orožarna, pač pa glavni command mission center.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2009, 21:38 
Odsoten
System
System

@Cedric: saj bo tudi orožarna urejena "bolj na gladko" (studless :D ). Tole je samo preview, da vidim vaše komentarje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2009, 19:07 
Odsoten
System
System

Sem se pa grdo zafrknil pri gradnji, saj sem naredil 2 studa prekratek modul, sedaj pa ne spravim notri WCja :x , vsega se mi pa ne ljubi še enkrat podirati in sestavljati nazaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2009, 22:01 
Odsoten
System
System

Glede na to, da imava oba dva vesoljski plovili/raketi, me zanima, če bi bilo pametno narediti na eni 48x48 baseplate-i nekakšno pristajališče. Predvidevam, da je tvoj shuttle VTOL (Vertical Take Off Landing), drugače bo en baseplate premajhen. :delavec:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2009, 23:10 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, dobra ideja, sem razmišljal, kam bi postavil ladjo (sprva sem načrtoval hangar, z drsnimi vrati na strehi ter vso potrebno opremo za popravljanje plovila :slinko: Velikosti 48x48 studov, višine ene 20 brickov.

Vsaj plate bom končno imel. Čez čas bo že.

V mislih sem imel nekaj takega.

S tem, da bi sam namesto tistih modrih cevi dal raje tile (samo krog oblikuješ), pa seveda nekakšno mehanično delavnico (nekaj mini - par orodja, neke cevi in pištolce nataknjene gor (kot tank za gorivo).

Pristajališče bi blo na enem delu, delavnica pa pri strani in se cevi pa orodje zraven potegnejo.

To je čist ql, samo moti me, da plovila ne bi bla nič zaščitena (Iščem kupolo; plastično prozorno, ne iz LEGO), da bi samo čez pokril, torej čez sivo plato (mora bit dovolj velika). Na eni strani pa naredim vrata.

Bom še malo preštudiral, vendar dvomim, da bi prišle obe ladji na eno plato + delavnica).
Lahko pa vsak svoj pristajališče naredi (ti na svoji, jaz na svoji), na sredini obeh plat pa delavnica - lahko jaz naredim, pa prinesem tja in pripopnem polovico še na tvojo stran.
Kako velika pa je tvoja ladja - misliš tisto, ki imaš že, al kako novo, večjo?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2009, 00:04 
Odsoten
System
System

Moja ladja gre na 1/3 48x48 plate, tako, da je malo verjetnosti, da bi šle obe gor na eno plato. :(
Ne vem pa, zakaj bi morale biti tako zaščitene, saj lahko narediš force field generatorje ali pa plašč nevidnosti. Ladje bodo še vedno ranljive, vendar, če ne bo nihče vedel, da so tam. Bi bilo pa res dobro, da narediva zraven delavnico in pa rezervoarje z gorivom (v mojem primeru še manjši bunker z rezervnimi raketami in municijo za railgun-a).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2009, 00:12 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ideja je super, lahko ti narediš skladišče? :oops:

Jaz bom pa rail gune (4x) naredil. Plato si vsak sam nabavi, nekaj raket (povejva kake), pa vsak nekaj + ostala municija. Vsak naredi svoj pristajališče, na sredini pa jaz tanke z gorivom, cevmi ipd. skup spravim. Ti pošlješ meni, jaz tebi (slike), pa se vidi, če kaj ni vredu oz. manjka. Seveda to čez čas.

Ok, naredim še generatorja, enega za zaščito (plašč), drugega za nevidnost.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2009, 16:24 
Odsoten
System
System

Sem končno uspel uploadati slike mojega trenutnega landing pad-a. Tu je povezava do slik.

Pristajalna ploščad ima poleg avtomatskega vodenja v primeru napake človeškega faktorja tudi podzemno shrambo za oba railgun-a in pa ostale vojaške ladje. Strelivo in rakete se hranijo v bunkerju vse dokler ne pride zahteva po dodatnih raketah. Tisti "rack" (stojalo), ki drži rakete je le začasna shramba, ki se mora izprazniti prioritetno. Poleg tega pa imajo mehaniki na voljo še hišico z orodjem in materialom, potrebnim za nujna popravila ladij.

Je pa tole manjše pristajališče, tako, da težke transportne ladje odpadejo. Bi bilo pa dobro, če se izriše nek osnovni layout, da vidimo, kako bo tole sploh potekalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2009, 07:30 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

:shock: Hudo!! Tvoje LDD slike me spominjajo na kakšne računalniške igrice v stilu Unreal Tournament. Boš pa verjetno za to potreboval veliko kock. Vse izgleda odlično!
Landing pad mi deluje perfektno. A so obrambni topovi samovodljivi ali boš naredil kakšna sedala/kabine za minifige?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2009, 07:37 
Odsoten
System
System

@VID: Hvala. Vem, da bo potrebnih precej kock, vendar mislim, da to ne bo problem. Kar pa se tiče railgun-ov, bom rekel tako; primarno so narejeni za en minifig (ima že gor vgrajen stol) vendar se jih da preurediti v daljinsko vodene.

Končno sem združil vse tri LDD projekte v eno datoteko. Takole nekako bo zgledal moj prispevek za KF4:
Slika

Dodal sem še en railgun tako, da je sedaj baza cela pokrita z AAA. Ravno tako sem postavil satelitski oddajnik/sprejemnik na streho bivalnega modula. za prevoz raket in streliva pa skrbi mali nakladalnik.
Je pa tako zgrajeno, da lahko v primeru, da pridem do dovolj :mrgreen:, dodam še eno 48x48 plato in tam zgradim še eno pristajalno ploščad (po vsej verjetnosti bo ta za večje ladje).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Avg 2009, 17:45 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Zgleda super, ko bo pa v resnici, bo za zagotovo še bolje. :)
Ja skupaj stvari še bolje izgledajo, kot vsaka posebej.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: