Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 21:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Električna lokomotiva
OdgovorObjavljeno: 10 Feb 2015, 23:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Najnovejši predstavnik mojega voznega parka je električna lokomotiva. Ne gre za posnetek nobene resnične lokomotive, bi pa vozilo podobnega dizajna zagotovo srečali marsikje v Evropi.

Slika

Slika
Lokomotiva meri 32 čepkov v dolžino (brez odbijačev). Od detajlov bi izpostavil zložljive odjemnike toka, hupe ter rebra radiatorjev in korporativni logo na stranici vozila.

Slika
Pogled od spredaj. Na sprednjo stran mi je uspelo spraviti tri luči. No, zgornja bi se sicer morala nahajati nad vetrobranskim steklom.

Slika
Na vsaki strani se nahaja voznikova kabina. Je precej utesnjena in le z najbolj osnovnimi komandami, vendar z dovolj prostora, da se strojevodja lahko normalno usede.

Slika
Detajl odjemnika toka in hupe na strehi. Odjemnik ni lastna pogruntavščina, pač pa gre za originalno kopijo enega, ki sem ga zasledil na EB.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Električna lokomotiva
OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 00:42 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ful je luštna. Všeč mi je barvna shema, ki bi lepo poživila kakšno pusto tovorno konstrukcijo. Presenetila me je tudi dolžina (32 čepkov), ker mi na slikah deluje manjša. Si kaj sprobal, kako seka ovinke? Od podrobnosti pa mi je najprej padel v oči logo na strani, čeprav priznam, da ne poznam te korporacije. :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 08:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepo izdelana. Zakaj so kocke tako površno stisnjene? Skoraj povsod so špranje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 09:19 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Subix, jaz mislim da ne gre za špranje ampak tisti utor na spodnjem robu tajlov - se mi zdi, da je kar nekaj snotanja in po robovih teh snot območji so tajli zato zgleda malo špranjasto. Meni je zelo všeč, sploh barva...kar me pa načeloma moti pri vseh vlakih LEGO, pa je to, da izgledajo posamezne enote enostavno prekratke... Tako po občutku, bi lokomotiva potrebovala vsaj še dolžino ene "grbe" na strehi iz teh črnih poševnih grilov. Torej verjetno vsaj 4 čepke oz. več...
A bodo tudi namenski vagoni zraven?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 10:00 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zelo lepa lokomotiva. Všeč mi je barva. Tudi znak pri strani je super.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 11:11 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Luštna lokomotivica. :)
Na prvi pogled se mi zdi malce visoka ali pa je samo slikano tako.
Mogoče bi spredaj in zadaj namesto krivih slope-ov dal Wedge 4 x 6 x 2/3 Triple Curved, če jih seveda imaš.

Logo je fajn. Zihr je od prevozika "Vamo-tamo". :D
Pantograf je tudi fajn domislica. Veliko bolj realen zgleda od LEGOvega, ki je iz enega kosa.

Ja, še tovorne vagone poleg, pa bo vlak popoln.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 11:35 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Super lokomotiva. Mogoče je res glede na dolžino nekoliko previsoka, a kljub temu mi ni moteče.
Oblika je posrečena in dokaj realna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 19:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hvala vsem za mnenja in pohvale. :)

@redhead1982, skoda305
Dolžina je enaka kot pri rumeni lokomotivi iz tovornega vlaka in čez ovinke vozi čisto normalno. Očitno fotoaparat malo popači proporce, ker na prvi sliki tudi meni deluje višja, kot je v resnici. Se sicer dejansko opazi, da je višja od podobnih uradnih lokomotiv, vendar ne toliko, kot zgleda na sliki.

@subix
Tako kot je že MajklSpajkl ugotovil, je na stranicah ogromno snotanja, zato špranje, ker ne gre vse idealno skupaj. Je pa res, da so plate levo od spuščenega pantografa preslabo stisnjene. To je očitno ostalo še od testne vožnje, ker je treba skoraj pol strehe razdreti, da se pride do battery boxa.

@legofrik
Streha je namenoma iz krivih slopov, da se nadaljuje linija iz sprednjega dela. Mogoče bi bolje izpadlo, če bi snotani del potisnil še za eno plato bolj ven, da ne bi bilo takega loma pri prehodu na streho, ampak potem bi bilo vetrobransko steklo pomaknjeno precej navznoter, ker ni snotano, oziroma bi moral iskati drugačno rešitev.

Vagoni še pridejo, vendar potniški, ne tovorni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 19:38 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lokomotiva je simpatična (jaz bi še raje izvedbo v rdeči barvi :) ), pa še na "štrom" je priklopljena, tako da izgleda tako kot mora.
Tudi mene je navdušil znak, legofrikov "Vamo-tamo" pa nasmejal skoraj do solz.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Feb 2015, 21:47 
Odsoten
Technic
Technic

Še "strokovna" ocena: lokomotiva je za cca. eno normalno kocko višja od klasike, zato kljub ta-dolgi osnovni plošči izgleda nekoliko visoka. Mi je pa zelo všeč modro-temno siva kombinacija (modra je najbrž ista kot pri 60052?). Sprejemnik je lepo skrit. Verjamem pa, da je težavno menjavanje baterij, ampak tudi pri 52-ki to ni ravno idealno rešeno. Morda je podvozje med vozičkoma nekoliko pusto, ker pač ni nalepk, s katerimi zadevo popestrijo pri LEGO-tu.

Pantografe sem pa že videl in mi ta izvedba ni všeč, saj so široki kot lokomotiva in bolj pašejo na kakšen starejši tip el. lokomotive (10183 ima tudi ta-široko izvedbo).

P.S. jaz na kolesih, ki niso pogonska, so pa nataknjena na technic akso, vzamem gumice dol, da je manj upora v ovinkih.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: