Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Jul 2019, 14:38

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2013, 01:12 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Vlakec mi je zelo všeč, me pa nekaj detajlov moti in počasi popravljamo. OOB set je opisan tule. Modifikacijo je potrebno začeti na začetku, zato sem se najprej lotil pogonskega agregata. Pri modifikaciji mi je bil osnovno načelo, da čim manj posegam v osnovno obliko vlaka. Poglejmo si slike:

Slika
Slika

Lokomotivski del je sedaj 3 čepe daljši od originala. Temu primerno je del med vozičkoma daljši in s poševnima zaključkoma. Če bi želeli posneti resnično stanje, bi morala biti lokomotiva še daljša, a pretiravali ne bomo. Recimo, da smo se nekoliko približali resničnosti.

Naslednja moteča stvar je bil spodnji del nosu lokomotive. Nova oblika mi je bolj všeč, saj bolj posnema resničnost. Odkar sem pogruntal, kaj predstavlja temno sivi kljun na nosu lokomotive, študiram možno modifikacijo, ki pa je še nisem uspel dovršiti. OOB kljun pa niti ne posnema resničnega, niti ne izgleda lepo. Takole izgleda modifikacija malo pobliže:

Slika

Modifikacija vagonov (vsaj 4 čepe daljši, krajna vozička sta katastrofa) bo pa še malo počakala, saj je zadeva tu bolj kompleksna in zahteva detaljnejšo preučitev. Ko bo kaj pametnega nastalo, bo pa v tem spotu dodano.

Z veliko muko mi je uspelo sestaviti MOD enega kompleta. Na spodnji sliki je primerjava z original verzijo. Da ne bo pomote, zgornji je MOD!

Slika

Kaj je spremenjeno:
- vagona sta za 4 čepe daljša (dolžina OOB vagonov 10022/10025). Cela enojna kompozicija je tako 11 čepov daljša od OOB,
- vsi vozički so enaki, kot je tudi pri resničnem vlaku,
- ni več odbijačev med lokomotivo in vagonom, kot je tudi pri resničnem vlaku,
- spodnji del vagonov (med vozički) enakomerno poteka vzdolž celotne kompozicije in je pri vseh vozičkih nagnjeno zaključen, kot je tudi pri resničnem vlaku,
- okna so za eno ploščico dvignjena (se skoraj ne pozna razlike, nastane pa problem posedanja minifiguric),
- voziček zadnjega vagona je že prirejen za priklop druge kompozicije, torej tudi v sredini en voziček za dva vagona, kot pri resničnem vlaku.

S premetavanjem kock mi je uspelo izdelati celo bolj trdno konstrukcijo, kot je pri OOB. Zagotovitev zadostne trdnosti je bil tudi glavni problem pri izdelavi MOD-a, če odmislim dizajn vozičkov, da vlak spelje vse ovinke. Nekoliko čudno izgleda tudi povezava lokomotive in vagona in tu bo potrebno še kaj pametnega nagruntati. Za 4 čepe daljša notranjost vagonov zaenkrat še ni modificirana/dopolnjena. Druga kompozicija naj bi tudi imela drugačno notranjost kot OOB. Ko skompletiram (poMODam) še drugo kompozicijo in če mi uspe kaj pametnega ustvariti v notranjosti vagonov pa dodam še kakšno sliko. Zaenkrat pa je to še vedno WIP.

Zadnjič spremenil abnormal, dne 05 Apr 2013, 00:05, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2013, 10:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Lepo je izpadla tvoja modifikacija.
Škoda, ker nimaš slik originala, da bi primerjal eno verzijo z drugo.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Apr 2013, 00:06 
Odsoten
Technic
Technic

Dodal sliko modifikacije vagonov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2013, 21:02 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Tudi meni je ta modifikacija zelo všeč.

@abnormal: za koliko pa si podalšal lokomotivo?

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2013, 21:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@strojnik80
Preberi cel prispevek. Vse piše.
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po