Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 11:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2011, 01:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. 7597
Naziv: Wild West Train Chase
Leto izdelave: 2010
Št. Kock: 584
Cena: 85 eur

Sam set je sicer del tematike povzete po filmih Toy Story, ki jo LEGO z velikimi popusti počasi umika iz polic, jaz pa ga gledam predvsem kot vlak (filmov nisem niti gledal niti ne poznam fuguric, zato o tem morda več kdo drug).

V setu je lokomotiva in trije vagoni, niso pa priloženi tiri, motor in ostalo potrebno za pogon. Glede na to da se te zadeve danes reletivno enostavno dobi in da je zato tudi cena nižja, to niti ni tak problem oziroma je meni osebno še bolje (ker imam sicer 9v sistem).

Vlak predstavlja model vlaka (torej igrača narejena na osnovi igrače :) ) iz filma Svet Igrač 3, narejena pa je po morda malce stiliziranem vzoru prvi lokomotiv na divjem zahodu.

Če sem našel prave podakte naj bi bila lokomotiva: Central Pacific 4-4-0 "jupiter" (če kdo ve kaj več naj me prosim popravi.

Slika

Prava pa naj bi zgledala nekako takole (Baldwyn 4-4-0):

Slika

Lego je zadevo ponazoril takole (po moje dokaj uspešno)

Slika

Kot vidimo je zasnova 4-4-0 (torej 4 sprednja, 4 glavna in nič zadnjih koles):

Slika

Opazna je tudi že ena večjih pomankljivosti vlaka: zaradi povišanih figur (o tem smo že debatirali je pa bila to zahteva disneya) je vlak nerealno povišan. Moti tudi da ni gonilnih gredi za kolesa. Manjka pa tudi tender vagon za prevoz premoga (še dobro da je to lego in se da hitro popraviti)

Naslednji je zaprt tovorni vagon, v katerem je (verjetno glede na dogajanje v filmu) spravljen dinamit.

Slika

Gre za dokaj standarden legov vagon, ki ima rahlo povišano streho, na njej padodatno "funkcijo" in sicer da se ze premikom vzvoda odpre loputa na strehi in gor stoječa figura pade noter (na dinamit).

Sledi ličen potniški vagon z tiskanimi ( v setu ni nobene nalepke) ploščicami z napisom "Wild West".

Slika

In še zadnji, vagon za zaviralca oziroma opazovalni vagon. Razen tega da je tudi ta dvignjen je narejen čisto ok.

Slika

Še celoten vlak (opravičujem se za ozadje, a moj trenutni prostir za slikanje ni tako velik, da bi šel notri).

Slika

Priložene figurice so Woody, Jesse, Rex (dinozaver), in Buzz (vesoljec), v setu pa sta sicer zreven še pujs (z klobučkom in režo za kovance na hrbtu) ter konj BullsEye, ki pa jih žal na sliki ni zraven , ker sem ju nekam založil (ali podaril, se ne posmnm več).

Vlak (na roke) lepo pelje tako po kovinskih kot po novih, plastičnih tirnicah. Sama motorizacija je zelo enostavna: treba je samo zmanjati voziček z glavnimi kolesi z PF motorjem, ter dodati sprejemnik in baterijsko škatlo (edino kar je še treba je rahlo predelati dno lokomotive, saj je motor za eno ploščico višji).

Lokomotiva z PF motorjem:

Slika

V setu je dokaj veliko uporabnih kock: 6 velikih koles za parne lokomotive (priložena so tudi kolesa ki se na vlak ne vgradijo, saj ima lego zgleda standarni kalup.Z setom se torej da narediti lokomotivo z tremi parih glavnih koles).

Slika

Poleg teh je zraven še 6 standardnih koles za vlake, 4 mala rdeča kolesa, 10 zelenih oken, dvoja zelena in dvoja rdeča vrata, velika vrata za tovorni vagon ter "lovilec krav", za na nos lokomotive.

Moji vtisi:

Pozitivno:

-Eden najcenejših lego vlakov
-kolesa za parne lokomotive
-uporaben nabor delov
-enostavna motorizacija

Negativno:

-nestandardne minifigure
-na silo povišan vlak
-ni igralen za mlajše (konstrukcija lokomotive je dokaj krhka, vagoni pa so ok)
-Ni gonilk za kolesa
-manjka tender

Glede na to da se je dalo set dobiti za smešno nizko ceno je moja ocena 8/10. V planu pa imam tudi modifikacijo.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2011, 09:15 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepa predstavitev.

Lokomotivo se da zelo enostavno utrditi in tudi spremeniti v takšno s šestimi pogonskimi kolesi. Jaz sem jo že predelal, edino barvna uskaljenost me heca. Moram namreč nekaj kock zamenjati z enakimi, a drugačne barve.

Tudi meni se zdi, da so lokomotivo dokaj dobro zadeli, glede na original ("Jupiter" Steam Locomotive), tako oblikovno kot barvno. Sam takšnih podatkov nisem našel, ker jih nisem niti iskal, zato hvala tebi za brskanje.

In vsekakor se strinjam s tabo, da manjka tender. Sem zaradi tega moral baterijo skriti v tovorni vagon.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2011, 10:55 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Mi smo set kupili, ko je bil aktualen in takrat niti ni bil poceni. Dejansko predstavlja vlak iz filma ( pojavi se v prvih 3 minutah filma), vendar v filmu vlak vsebuje tender in vagona, razen rdečega zavornega, sta z dvoosnimi vozički.
Na žalost je bil set interesanten točno toliko časa, kot film, in sedaj čaka na boljše čase. Načeloma vagončki sploh niso napačni, pri lokomotivi pa bi pohvalil edinole obliko, trdnost konstrukcije je pa katastrofalna in ne zdrži otroške igre. Je pa res, da vrednost setu zvišujejo rdeča kolesa lokomotive, ki niso ravno pogosta. To seveda velja za tiste, ki znajo kolesa uporabiti tudi kje drugje. Potiskane kocke so pa tudi dvorezen meč: lepo izgledajo, niso pa drugje uporabne!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2011, 17:19 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kot je rekel solta. Lepa predstavitev. :)

Sam set težko komentiram, ker niti ni lep in če še igralen ni prav zelo, potem... no, je pa lahko odlična popestritev oz. dodatek k novoletni smrekici v prihajajočih dneh. ;)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2013, 17:51 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Danes smo prišli do tega seta. Kar je povedal Cwetqo v prvem postu drži; tako plusi, kot minusi. Moja edina velika zamera je, da je prednji konec kotla na prednji voziček vpet na eno technic kocko 2x1, zato se vlak na tem mestu kaj hitro razdre. Ostalo mi je veliko bolj všeč, ko je na slikah. Vlak je "malo fantazijski" ampak je OK.

Kar mi je pa najbolj všeč, je pa to, da set kot celota predstavlja super izhodišče za MOCanje svojih parnih lokomotiv in klasičnih vlakov. V naboru so skoraj vse kocke, po res nizki ceni, če kupiš set s popustom (kupil za dobrih 46EUR).

Sem se odločil, da bom vlak "zrihtal kot mora biti" in predstavil mojo verzijo predelave.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2013, 18:31 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Tudi sam sem nabavil tale set in vse napisano drži. Minifig je v bistvu samo Buzz, ostalo so bolj mini stvori. Drugače pa je to moj prvi vlak in dobro ogravanje pred Lone Ranger vlakom. Z malce modanja bom potem imel 2 super western vlaka. Seveda sem ga tudi jaz kupil v akciji (hvala MedVedek za info).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: