TRIX BRIX balast za tire

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

TRIX BRIX balast za tire

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Vsi vemo, kako zgleda železniški tir.
Do sedaj smo imeli približek z nakazanimi lesenimi pragovi, ki je zgledal takole:
Slika

Že nekaj časa pa razmišljam, da bi pod tire dodal balast. Zato sem se odločil za nakup balasta za krive tire pri TRIX BRIX. Za en tir dobimo dva kosa.
Slika

Ker gre za 3D tiskanje ABS plastike, gladkih robov ni za pričakovati. Bolj me je skrbelo, kako bo pasalo skupaj in lahko rečem, da sem pozitivno presenečen. Nekaj je sicer razlike v odtenku barve, a to vsaj mene ne moti.
Slika

Če bi obdržal imitacijo lesenih pragov, bi skupaj z balastom tir zgledal takole.
Slika

Ker pa mi to ni več všeč, bom vsem tirom spremenil pragove, da bodo samo en čepek narazen. Skupaj z balastom, mi zadeva zgleda TOP!
Najbolje pa je, da se mi ni treba ukvarjati z LEGO platkami, odkrivati toplo vodo z gradnjo balasta, ki bi na koncu pokazal en kup špranj. Zadeva je sicer "custom", a je vredna svojega denarja. Vsaj zame.
Slika

Cena balastov za pol kroga je 24,00 EUR.
Tu je še poštnina 11,00 EUR, zato se vam mogoče splača kupiti več robe in pri bančnem nakazilu prejeti še darilo. :)

Slika

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: TRIX BRIX balast za tire

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Na zadnji sliki izgleda res veliko veliko bolje. 8-)
It's not me, it's my alter LEGO!

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: TRIX BRIX balast za tire

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Kot celota izgleda fajn. So mi pa malo nenavadni tisti polčepki na notranji strani krivine, ki ostanejo nepotajlani.

Kako pa kaj držijo tajli na balastu, sploh na polčepkih? Jaz sem preizkusil TB tire in gor načeloma kar dobro primejo, se pa najde kakšen čepek, na katerem 1x1 tajl kar pleše... Se pač vidi, da je napram LEGO to vendarle 'garažni biznis' :lol:

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: TRIX BRIX balast za tire

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Tajli držijo gor OK. Nič ne padajo dol.

Polovični čepi so zato, da lahko tajlaš na en čep razmaka iz ene ali druge strani - leva in desna pozicija, da se razmak lepo nadaljuje. Ker je notranji razmak med obema LEGO pragovoma manjši od dveh čepov, je to odlična rešitev.

Ne moreš primerjat 3D tiskanja plastike z brizganjem v "molde".

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: TRIX BRIX balast za tire

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a timi »

Zgleda kar v redu :)
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Odgovori