Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 19:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD 7938 - Potniški vlak
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2011, 16:48 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Po dolgem času mi je uspelo modificirati vlak 7938, pri katerem ni nikakor ni bil všeč prekratek sredinski vagon in dejstvo da je brez vrat in nastalo je tole:

Slika

Slika celotnega vlaka, podaljšal sem vse 3 enote (končni enoti za 4 čepke in sredinsko za 8 čepkov) in jim dodal vrata.

Slika

Vrata so locirana na koncu vsake enote, žal se ne odpirajo. Na vozičku so prisotne tudi stopničke.

Slika

Podaljšan sredinski vagon.

Slika

Podaljšan krajši voziček na začetku končnih enot.

Slika

Podaljšan voziček na sredinskem vagonu, dodane so tudi stopničke za lažji dostop.

Slika

Za konec pa ena pozerska :)

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2011, 17:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Mnogo bolje kot original. In nalepke na vseh koncih in krajih dodajo svoj pečat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2011, 20:20 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepo. Nevpadljivo a več kot potrebno takšnega prijema. Res lepo zgledajo dodana vrata. Tudi vlak s to dolžino si bolj zasluži svoje ime. Meni je sprememba všeč.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2011, 23:20 
Odsoten
Technic
Technic

Lepo! Ta vlak je dejansko potreben nadgradnje, saj OOB zelo ubogo in predvsem nerealno izgleda. Posebno vrata lepo izpadejo in to, da se ne odpirajo, sploh ni moteče.

Edino, kar mene osebno moti pri opisani modifikaciji, so različne medosne razdalje vozičkov. Pri resničnem vlaku so vozički enaki.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2011, 06:50 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Predelava je super uspela!
Mene niti ne motijo različno dolgi vozički, mogoče edino to, da so preveliki za tako kratke vagone, a to ni pomembno.
Sedaj je resnično bolj podoben pravemu Siemensu, ki vozi po naših železnih cestah.
Dodaten sredinski vagon sedaj ni potreben. Če že, za podaljšanje vlaka, bi moral narditi točno še en tak vlak in ga speti z njim. Skratka, z dvema sprednjima in dvema zadnjima deloma in dvema sredinskima. To bi tudi zažgalo.
Glede vrat in glede na to, da gre za primestni vlak, a si mogoče razmišljal, da bi vrata premaknil na sredino oz. naredil tako predelavo?

Drugače pa sem razmišljal, da bi kakšen tak primestni vlak opremili z grafiti. :)
Na Lj. postaji je par vlakov, ki so pokracani in mogoče bi tudi v LEGO mestu zadeva malce poživila monotonost barv. No, to je pa že druga tema.

LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2011, 15:26 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Če bi hotel original simensa, bi ga moral modificirati veliko bolj kot sem ga - moral bi naredit popolnoma drugače vozičke in modificirat celono podvozje (višinska razlika).

Kar se pa podaljšanja tiče pa zagotovo nebi delal tega z dodatnimi vagni ampak z kompozicijami.

Medosne razdalje med vozički niso tolk različne - 2 vozička sta velikosti pogonska, torej morata biti kot sta ostali 4-je so pa tudi identični, tko da niti ni velike razlike med njimi.

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2011, 21:06 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super. Ko dobim tale potniški vlak, ga bom predelal na tvojo verzijo. Do takrat pa se mi bodo cedile sline in bom zbiral kocke. A lahko kje objaviš part listo, kaj je potrebno dodati od standardnega seta, da pride ven taka umetnina?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Okt 2011, 11:42 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni je všeč predelava. Vlak kot tak mora imeti vrata, pa čeprav se ne odpirajo. Vsekakor je to prijetna izboljšava seta.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: