Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 17:50

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD - 10219 Maersk train
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2011, 16:02 
Odsoten
Primo
Primo

Med prazniki sem v Legolandu nabavil set 10219 Maersk.

Slika

Set ima lokomotivo (brez power functions), 2 vagona, 3 kontejnerje, 3 minifige in vlačilec.

Slika
...je precej nalepk, nekatere so nalepljene čez več kock, tako, da razstavljanje, brez, da bi poškodoval nalepke ni več mogoče.

Slika

Slika
tako izgleda sestavljen set, z že vgrajenim motorjem in sprejemnikom (power functions sem vzel iz rdečega potniškega vlaka), v setu je manjkala kocka za sestavo prednjega vozička, tako, da sem kar takoj vstavil elektromotormotor.

Za vgraditev baterije, pa je potrebno odstraniti lego-motor, za vgradnjo sprejemnika pa modre kocke.

Slika
tako izgleda notranjost pod pokrovom z LEGO-motorjrm sestavljenim iz kock.

Slika
tako pa izgleda notranjost z baterijo, kot jo je predvidel Lego

Original lokomotiva ima to pomankljivost, da je za vklop baterije (zeleno stikalce) potrebno odpreti zgornji del
lokomotive, kar pomeni precejšnjo obrabo studov na kockah, če skoz razdiraš in sestavljaš.
Problem je tudi s priključnim kablom iz sprejemnika do baterije, ker direktno nanj tišči pokrov motorja!
Kako to namestiš ni ne opisano ne narisano v navodilih :evil:

Zato sem se odločil zadevo modificirati tako da sem predelal notranjost lokomotive in baterijo postavil toliko nazaj, da pride stikalo pod predzadnji "zračnik". Nato pa sem od rdečega vlaka porabil kocke za nosilec palčke stikala. S tem sem rešil tudi problem "mečkanja" kabla, ki povezuje sprejemnik z baterijo.

Slika

Slika

Zadevo sem postavil na testno progo in gas....

Slika

Naj dodam še, da je lokomotiva višja in daljša od Emerald night.
Naslednji teden, pa bom opravil še testiranje celotne kompozicija na progi, ki se v zavoju vzpenja.... tam ima set Emerald night težave...

Je pa lep izdelek :D

EDIT by LF: Ker gre za MOD seta in ker je predstavitev nepopolna in zelo skopa, dovoljujemo, da kdo drug, ki bo ta vlak nabavil naredi predstavitev OOB seta tako, kot se zagre.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2011, 16:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Lepo, a totalno neprimerno za take majhne kroge. :D

Sicer bo pa set enkrat (verjetno ne kmalu :( ) tudi moj. Te lokomotive so mi bile vedno všeč (za razliko od ostalih ljubiteljev vlakov tukaj gor so mi bolj všeč ameriške mašine).

Edino kar pa res rabi je dodaten vagon. Glede na to da je kontejner že zraven to ne bo problem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2011, 20:20 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Škoda, ker nisi opisal še vagonov in tovornjačka. Sigurno je lokomotiva najbolj kompleksen in dodelan kos kompozicije, vendar tudi vagona nista od muh, pravtako pa tudi tovornjak sploh ni slab! Izdelek je res lep, me pa zelo moti to, da je precej nalepk nalepljenih čez več kock (kontejnerji!) in pa to, da je zadnji del lokomotive zelo slaboten. Stranici, ki pokrivata BB, že ob malenkost napačnem rokovanju odpadeta oziroma razpadeta. Pri vagonih me pa moti, da gre kontejner težko v ležišče na vagonu. Cel set, predvsem pa model lokomotive, je zato resnično ljubiteljski model za na polico in ne za igranje, kot tudi ni namenjen kosom za mocanje. Ali pač?!

Mi je pa všeč, da tako lokomotiva, kot tudi vagona, kljub svoji precejšnji dolžini niti ne izgledajo tako strašno v ovinku (tu se s cwetqo-tom ne strinjam!). Pri lokomotivi k temu pripomore predvsem konstrukcija vozička, katerega kolesje je pritrjeno na klasični medsebojni dolžini na osnovno ploščo, povečana dolžina kreacije pa je dosežena z dograditvijo stopnic na sprednjem delu posameznega vozička. Ta detajl je meni še posebno všeč, še posebno prehod stopnic na vozičku na podij osnovne plošče. Zaradi takih detajlov in pa seveda zaradi izjemne dolžine lokomotive, mi je slednja zelo všeč (in je trenutno varno spravljena pred neželjenimi posegi naših dveh barabinčkov). Izgled morda malo pokvari ograja, ki je narejena na enak način, kot pri setu 10133. Nedopustna pa je seveda uporaba dvoosnih vozičkov (original ima torosne vozičke!!), ampak tu ni druge pomoči, kot MOD-anje.

In še nekaj: prozorne nalepke res nesramno nagajajo pri lepljenju v običajnem domačem okolju. Vsaka najmanjša smet, ki se po nesreči ujame na nepravo mesto, je tu na daleč vidna :evil: .

.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: