Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 01:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 00:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

KAJ: OOB + MOD 7937 Potniška železniška postaja.
KDO: MedVedek :: KKU:0077
VSEBINA: 361 kock (4 mini figurice).
LETO IZDAJE: 2010
CENA: okoli 40,00 EUR v Sloveniji
OPOMBA: Ker ne lepim nalepk na sete, je predstavljena kreacija brez nalepljenih nalepk, ki so priložene v kompletu.
OPIS: Set je namenjen k CITY kompletom železnice. Iz njega sestaviš potniško železniško postajo. Predvsem je namenjen kombinaciji s potniškim vlakom iz seta 7938, ker je dolžina prilagojena temu potniškemu vlaku. Set sestavljajo:
- taksi s taksistom,
- trgovina s pijačo,
- avtomat za nakup kart,
- peš nadhod nad tiri,
- načrt železniške proge s košem za odpadke
- figurica potnice z dvema kovčkoma,
- potnik z nahrbtnikom,
- postajni načelnik.
Sam set mi je prisrčen, ker v pravem merilu predstavlja realistično potniško železniško postajo. Točno take lahko srečaš v velikih mestih v tujini. Set je enostaven za sestavljanje in se ga hitro sestavi. Mogoče mu zamerim le to, da je nekaj kock napačne barve (podrobnosti niso barvno usklajene), kar mene osebno moti. Se pa da brez problema popraviti. V setu ni posebnih kock, razen kocke stopnice, ki so iz enega kosa.

SLIKA 1: Detajl ko potnica nese težka kovčka iz taksija. "Le kje so sedaj tisti prikupni frajerji" si misli, ko prenaša težka kovčka.
Slika

SLIKA 2: Pogled na celoten set v OOB postavitvi. Postajni načelnik že čaka prihajajoči vlak. Enemu izmed potnikov pa se mudi na drugo stran postaje.
Slika

SLIKA 3: Podrobnejši pogled na trgovino in uro, ki nakazuje, da bo vlak ob 11:15 vsak čas prišel. Po zvočniku že sporočajo, da vlak prihaja, zato naj se potniki pripravijo...
Slika

MOD del opisa, ki ga nisem delil v posebni prispevek. Ta del zajema :
- dodatne mini figurice
- tri potniške vagone in parno lokomotivo,
- dodatne ravne tire.

SLIKA 4: Vlak je ravno pripeljal. Potniki hitijo vse naokoli. Nekaterim se mudi na potniški vagon, spet drugi, ga morajo kar se da hitro zapustiti ...
Slika

SLIKA 5: Vrvež na postaji se je s prihodom vlaka zelo povečal...
Slika

SLIKA 6: Hitro na drugo stran po vozovnico si mislijo potniki, ki hitijo do prodajnega avtomata za karte.
Slika

SLIKA 7: Za varnost je poskrbel policist s psom. Nikoli ne veš kje čaka kakšen zlikovec ...
Slika

SLIKA 8: Vlak se počasi pripravlja na odhod ...
Slika

SLIKA 9: Še zadnji pogled na vlak v odhodu ...
Slika

SLIKA 10: Nekaterim najverjetneje ne bo uspelo priti na vlak ...
Slika

Na snidenje vsem skupaj! Pa srečno in udobno vožnjo!

ZANIMIVOST: V originalni embalaži je bila ena kocka za stopnice zlomljena (glej sliko 10. druga stopnica na desno od zelene mini figurice). Res mi ni jasno, kako je možno, da se je v originalni embalaži, ki ni bila nič poškodovana (ravno tako ne vrečka številka 2 v kateri je bila kocka), poškodovala / zlomila samo ena kocka. Res zanimivo, ker je potrebno za zlom take kocke precej sile. Kocko bom reklamiral v LEGO, da vidim kakšen bo rezultat...

Zadnjič spremenil MedVedek, dne 18 Mar 2012, 01:07, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 08:10 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zanimiva predstavitev. Lepo si vse skupaj speljal v enostavno zgodbo.

O vlakih sicer nimam kaj dosti pojma, ampak to umestit v city sklop bi bilo verjetno res super. In morda bi se tukaj lepše podal zraven tisti rdeči vlak, ki si ga omenil na začetku (7938).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 08:54 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Ta postaja zelo dobro služi tudi kot zaloga kock za MOCanje večjih stvari, saj ima precej enakih kock (rdeči in beli 1x6 tile-i, ogromno DBG 4x6 ploščic, beli 1x1 okrogli bricki, rumeni in sivi "grilli", bele konstrukcije...).

Je pa ta postaja precejšna "kopija" davno prodajane 7822, samo z bolj dodelanimi detajli.

Lepo, ni kaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 20:17 
Odsoten
System
System

Ravnokar postavljena tudi pri nas in zelo všečna. Se strinjam, da je super, da je veliko enakih elementov. Sicer so mi pa najbolj všeč lučke (pač izgledajo primerne za železniško postajo), otrokom pa drsna vrata.
Taksi je pa malo robusten, ampak vozila so pri otrocih vedno dobrodošla, meni je pa najbolj všeč prtljažnik.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 21:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

A jih kje talajo (ali pa da so vsaj za pol cene), k ste vsi neankrat navalili na to? Jest eno imam, a se mi nekako zdi da bi bilo še z eno zraven ravno prav (dvojni prehod, daljši peron, večja stavba)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2011, 23:00 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Kaj je tukaj MOD?
Aja, sem našel, dodatne pritikline. No ja, čeprav bi raje najprej videl detaljni opis seta, kot pa reševanje le tega z dodatki.

Kar se tiče postaje. Ali vam ta kreacja zgleda kot postaja ali kot postajališče? Razlika je namreč ogromna.
Poleg tega, v realnosti, če že mora biti prehod čez tire, je le ta narejen minimalno čez dva tira, ker peroni niso nikoli na vsaki strani tira, saj ima vsak vagon na obeh straneh vrata - torej peron, tir, tir, peron. OK, "fejkamo", naj bo.
Ko gledam to kreacijo, mi tudi niso jasni rumeni "grili" na peronih. Kaj pomenijo - mogoče predpražnik? :D
Na drugi strani pa nek "bankomat" ali "terminal za nakup kart"? Kaj pa če tam vlak ustavi in potniki ne morejo dol/gor? Krneki. :roll:
O stopnicah brez ograje pa raje ne bi. Prav tako mi grejo na jetra površno izdelane stopnice, ki vodijo na peron - plošča, kocka, plošča, kocka, plošča - urejeno; zgleda pa šalabajzersko in daleč od realnosti - je res tako težko namesto vmesnih črnih kock uporabiti ploščice? Aja, šparajo s kockami - prav, pa naj ukinejo rumene grile in naj uredijo detajl, kot se zagre!

Pri tem setu bi se strinjal edino z dvema predpostavkama.
1. Je igralen.
2. Ima dovolj kock za MOCanje.
Kot celota pa je porazen in beden nadomestek vseh postaj in postajališč, ki so jih kreirali v preteklosti.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Apr 2011, 00:38 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Imam narejen že generalni načrt za MOD tegale OOB-ja. Ja pomanjkljivosti je veliko! Sam se včasih vprašam, a smo samo AFOL tako kritični? Kaj pa masa ljudi? A nič ne gledajo? Mene moti, da je postaja:
- obrnjena na dve strani,
- en kratek vlakec s termi vagoni (vsak 28 čepkov) ne pride nanjo.
Če bi hoteli narediti eno "hudo" postajo, bi bila takoj 100 EUR. Kdo bi jo pa potem še kupil?

V realnosti bi moral narediti tri perone vsak po ene 96čepkov (= 6 ravnih tirnic * 16 čepkov vsaka ) z vsemi pritiklinami:
- uro,
- avtomatom za nabavo kart,
- kakšen (različen) kiosk na posameznem peronu,
- malo stolov za sedet,
- vozni (ne)red,
- koši za smeti & zvočniki,
- no pa še nadhod, ker podhodov ne moremo delati ...
Taka postaja bi z vsemi kretnicami merila v dolžino 176 čepkov ozirom najmanj 1,4metra. To pa je že veliko!

Sedaj bom načrt iz glave prenesel v LDD, pa da vidim, kaj bo "izpljunil" bricklink. Takole se začne. Kupiš en OOB, ti ni všeč, potem, pa investiraš 100-200 EUR za kocke, da ga spraviš v red in povečaš ...

Ostanite "ON-LINE"

Zadnjič spremenil MedVedek, dne 18 Mar 2012, 01:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Apr 2011, 23:46 
Odsoten
System
System

Hja, to so kar divje kritike.
Mi smo kupili postajo in potniški vlak v paketu, za 125€, kar se mi je zdela v redu cena. Vsekakor boljša, kot bi dala za kak star set bolj izpopolnjene postaje. Nekateri pač sete kupujemo na novo in nimamo velikih in lepih zbirk iz starih dobrih časov.
Tudi zaenkrat še ne gledam, kaj vse manjka setom, da bi bili blizu realnosti. Zadosti mi je, da so lepi in igralni, kar ta set je.
Za izpopolnitev pomanjkljivosti so pa MODi, po mojem, mogoče kakšnega naredimo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 08:44 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Tudi meni se te kritike zdijo malo preveč ostre...
Tisti, ki imajo radi realne zadeve, jim itak noben (normalni - ne ekskluzivni) OOB set ne bo všeč. Če postaja (oz. postajališče) ne bi imelo prehoda, bi to motilo ene. Sedaj, ko ga ima ima, to moti druge. Spet tretje motijo barve, itd... Ti seti so igralno naravnani in cenovno dostopni, uporabljene pa so različne barve, saj je otrokom (ki jim je set namenjen), bolj ali manj vseeno kakih barv je zadeva, samo da je pisano. Kupili jih bodo starši za otroke za igranje.
Meni osebno se zdi set super. Zakaj? Ker sem ga sestavil (na hitro), da se je hčerka lahko igrala. Vsi dodatni detajli so tukaj postranskega pomena in samo dodatne kocke, ki ponavadi hitro odpadejo. Ponavadi je vedno tako, da bolj ko je nek model dodelan (detajlno), manj je trden in manj primeren za otroke (ne zdaj pisat, ta pa ta set je pa lep in ne razpade hitro).
Odkrito povedano se mi zdi ta set dosti boljši kot moja železniška postaja ker:
- lažje prenašam
- je dosti bolj "child proof"
- če se kaj razdre, se dosti prej popravi
- enostaven dostop do peronov, stavbe itd...
Edina stvar, ki mi je pri moji postaji bolj všeč je izgled, ki pa žal ne odtehta neuporabnosti le-te.

Lego dejansko dela sete, ki so primarno namenjeni AFOLom, pa še tiste marsikdo "zašimfa". Ti seti, ki pa so narejeni za igranje otrok, pa imajo čisto druga merila in bi se jih moralo tako tudi obravnavati, ne pa popljuvat vse povprek.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2011, 11:09 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
bpavsic, se popolnoma strinjam, kar si napisal, samo potem je bolje, da se otrok igra s Playmobilom, ker je še hitreje sestavljen, bolj trden in sploh bolj igralen. Itak jim je pa vseeno, glavno, da se igrajo - ali kako? :D

Se pa strinjam tudi, s tem, kar si napisal v enem izmed predhodnih postov, da je set kopija davno izdelanega seta št. 7822, le da je kopija (vsaj zame) občutno slabša.
Izdelati original takega prehoda iz kock je skoraj nemogoče, vsaj v minifig merilu.
Lahko pa naredijo približek in to bi rešili še s tremi ravnimi tirnicami in podalšanjem mostu za 12 čepkov. To res ni tak problem in tudi škatle ne bi podražijo za več kot par EUR.

Še najbolj pa mi je všeč, da set služi, kot dobra zaoga kock za MOCanje. :D
Torej sploh ne služi svojemu namenu. :lol:
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi