Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 14:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 4841 - Hogwarts Express
OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2011, 00:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št.: 4841
Naziv: Hogwarts Express
Št.: kock: 646
Cena: 80 eur (S@H)
Št. minifigov: 5

Z novo serijo Harry Potter setov je prišel tudi novi "Hogwarts Express". Set je marsikoga razočaral, moram reči da tudi mene. Pa poglejmo zakaj:

Kot vsi ostali letošnji HP seti je tudi ta zapakiran v "svetlečo" škatlo ki da občutek da gre za nekaj več od navadnih kock. Ta "nekaj več" se seveda pozna tudi pri ceni, ki pa pri raznih prednovoletnih popustih ni več tako huda (jaz sem dal dobrih 50 eur).

V setu dobimo 5 figur , Ronov leteči avto in sam vlak.

Gradnjo pričnemo z minifigi in manjšimi dodatki. Priloženi so: Harry in Ron v civilnih oblekah (jasno, saj sta priletela z avtom), Ginny in Malfoy v šolskih uniformah in ekskluzivno v tem setu: Luna Lovegold.

Slika

Tukaj sem bil ugodno presenečen, saj je poleg kakovostnih figur priložene tudi precej opreme in dodatkov: 5 standardnih čarobnih paličic, 2 paličici z zvezdo, tri čudovite sove (za razliko od tiste v adventem koledarju so potiskane), dva sladoleda, skrinja polna draguljev, pajek, rjava žaba, dva ključa, voziček za prodajo na vlaku in dva potiskana tile-a ki imata vlogo časopisa:

Slika

Naslednji pride na vrsto Ronov (ok, od staršev) leteči avto. Gre za neko angleško zadevo ki je zanimiva edino po tem da je v medim blue barvi. Avto je sicer po moje dokaj nerodno narejen in predvsem odločno prevelik za v standardno lego mesto. Pozitivno je tudi da lahko hkrati sedita oba in da ima prostor za čarobne palčke.

Slika

Lomotiva je zame najslabši del seta, saj je že včetrtem Hogwarts Expressu skoraj enaka, kljub temu da je Lego medtem "izumil" velika kolesa za lokomotive in bi se dalo narediti res lep vlak. Edina prednost tega je da je možno zadevo dokaj enostavno motorizirati tako za 9V kot tudi za PF sistem (več o tem v ločenem prispevku). Zanimivo je da so po navodilih kolesa sicer na "vozičkih", a fiksno pritrjena (kar verjetno omogoči lažjo igro brez tirnic). Nalepk nisem lepil (ker gladam na ta vlak bolj kot na paket z deli) in bi morda malo popravile vtis, a vseeno grenak priokus da je bila zamujena odlična priložnost ostaja. Ena pozitivna stvar je potiskan sprednji pokrov kotla in boljše detajliranje na spodnji strani kotla kot dosedaj (kar pa se skoraj ne vidi).

Slika

Tender mi je nekako še najbolje všeč saj za razliko od ostalih delov tega seta ni nič narobe z njim in z nalepko bi bil zelo simpatičen. Ima vgrajeno loputo in prostor kamor spravimo kovčke in ostalo opremo (očitno ta čarobni vlak ne rabi premoga).

Slika

Potniški vagon bi lahko bil tudi simpatičen, če ne bi res motilo par podrobnosti, kot je recimo to da nima vrat. Navzven zgleda tudi nekam pusto, saj so med okni 2x2 bricki brez kašnega okrasja. Streha se jasno umaken in notri so (nepraktično, na sredino) postavljeni štirje sedeži in dve mizici.

Slika

Še cel vlak (opravičujem se za drugo ozadje, a "oder" sem moral zaradi malega predčasno pospraviti.

Slika

Moja ocena: 5/10

Polen cene po moje ni vreden, razen če si kdo res tako želi minifigur. Za znižano ceno ali pa za manj zahtevne pa je kar fajn zadeva (saj je vendar Lego vlak in še Harry potter je zraven). Kot sem napisal že zgoraj gledam sam na zadevo predvsem kot na dokaj ugoden paket z deli za vlake (priloženih je 10 koles, 6 bumperjev z magneti, 4 vozički in 2 plati za vagone kar je že samo po sebi vvredno 40 eur) in za neko osnovo na kateri bo zelo verjetno zrasel kakšen MOC ki bo bolj po moji meri

Zadnjič spremenil Cwetqo, dne 03 Feb 2011, 20:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2011, 17:32 
Odsoten
System
System

No po tvojih opazovanjih sodeč se res zdi, da lokomotiva ni izpopolnjena, je pa verjetno zraven kar veliko uporabnih kock, tako, da no. Vendar pa se sam po opisu nebi odločil za nakup te lokomotive! :)

Na vrh

Naslov prispevka: Predelava Hogwarts express
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 19:04 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Jaz sem kupil prvo izvedbo Hogwarts Express -a. Ker je osnovna izvedba izgledala precej obupno, sem ga predelal takole:

Slika

[img]http://www.brickshelf.com/gallery/Dardaj/HogwartsExpress/img_1836.jpg[img][/img]

Slika

Slika

Slika

Slika

Podvozje sem kopiral iz knjigeTrain ideas 7777, vagon pa tender pa malo po svoje :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: