Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 19:51

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Poldi
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 00:23 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Jup, še en Tomažev prijatelj. :pozabu: Tokrat predstavljam malega Poldija (Percy the Small Engine), ki večinoma zadovoljno premika vagone po postaji in včasih pelje krajši potniški vlak. Je najmanjši od lokomotiv, ampak zato nič manj predrzen ali koristen. Glede njegovega izgleda je bilo nekaj hude krvi, ni bil namreč narisan po nekem dejanskem modelu lokomotive. Za vodilo sem gledal predvsem tole sliko:

Slika

V Müllerju smo zadnjič naleteli na MegaBlocks modele Tomaževih prijateljev - čepki a la Duplo, ampak majhni modelčki iz 5-10 kock. Delovali so mi simpatično, ampak zakaj hudiča bi človek otroku kupoval igračo, če se lahko naredi še boljšo. Sestavil sem ga danes in to presenetljivo hitro. Verjetno ga bo malemu prinesel Miklavž ali pa mogoče kakšen "službeni" Dedek Mraz.

Obraz mi ni ravno uspel, saj je površina zelo majhna in po več preizkušenih variantah sem se odločil za tole. Žal nimam 4*4 round plate v sivi barvi, da bi imel vsaj pravo barvo obraza... Zelenih kock imam neverjetno malo in zato je velika večina sestavljena iz slope in reverse slope kock, le v kabini je sem in tja kakšna navadna. Za motorizacijo se nisem odločil, saj je modelček čisto premajhen. V tem primeru bi 9V ali 12V sistem kar prav prišel. Izpustil sem tudi mehanizem za parni pogon, saj bo to bolj igrača za malega.

Slika

Slika

Sedaj bom pa dal nekaj časa mir s temi Tomažki (upam). :)

Dodatek!
Poldi je bil na obisku pri plastičnem kirurgu, kjer je bila opravljena transplantacija obraza:

Slika

Slika

Zadnjič spremenil Wittmann, dne 12 Jan 2011, 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 01:05 
Odsoten
Technic
Technic

Dobro si ga zadel! Poldija namreč. Najbolj se mi dopade bela lučka spredaj. Lokomotiva ima seveda zalogovnik na zadku! Tako, kot je treba!

Edino to ni razvidno, ali ima Poldi nasmejan ( :) ) ali otožen ( :( ) obraz. Najbrž nekaj vmes :P .

A je tale vlakovodja Max iz 10133?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 06:58 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Vau, srečni sine, ki ima očka, ki zna ustvarjat takšne stvari. Če boš tako zagreto nadaljeval, lahko kar začneš zbirati naročila! :wink:

Sinu bo verjetno prav vseeno, kako si uspel narediti obraz. Sem pa razmišljala, kako bi oči zgledale s tistimi okroglimi kockami z luknjico na sredini (da se vidi črna skozi), kot jih imajo ovce v LEGO igri, samo ne vem, če ne bi bil pogled preveč "zadet" .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 08:04 
Odsoten
System
System

@abnormal
Vlakovodja je iz PF tovornega vlaka. Do sedaj sem se tudi že naučil, da parne lokomotive nimajo dimnika na sredini kotla. ;)

@mary
Tiste kocke bi verjetno res bolj izgledale, ampak...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 08:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Lepa zadevca. Vidim, da imaš kar nekaj 25-30 let starih kock. So to ostanki tvojega vlakca iz otroštva? Kje so časi, ko se SNOT še sploh ni uporabljal, čepkov se ni skrivalo. Za tak igralni model vsi detaili niti niso tako pomembni, glavno da drži dobro skupaj :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2010, 15:15 
Odsoten
System
System

Ja, imam še vse stare kock, le malo sem jih izgubil ali uničil. Tukaj je od res starih uporabljeno samo podvozje in kolesa, zelene so pa skoraj vse iz hiše z jablano. "Glava" je zgornji del turntabla iz SW TIE crawlerja. Sem jo skoraj uničil, ker se je tako močno držala v luknji.
Slika

Druge dele starega vlaka sem pa uporabil tukaj: http://kocke.si/forum/viewtopic.php?t=3332
Tam sem rekel, da bo naslednja lokomotiva bolj realistična... No, naslednja bo pa res. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: