Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Jan 2020, 01:12

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2012, 16:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Za potrebe KF-ja sem sestavil mestno železniško postajo. Za osnovo sem vzel Fallerjev model železniške postaje Karlsberg, čeprav ne vem, da bi v Karlsbergu imeli takšno postajo. Izhaja pa od tam... aja, to spada pa med tekoče zadeve. :D

Skratka. Notranjost ni dodelana, ker ni potrebe. Zadeva se nahaja na dveh 48x48 ploščah. Spredaj manjka še peron, ki pride kmalu. Postajo sem delal cca 2 meseca in zabil čisto preveč denarja tako za okna, kocke in strešnike. No ja... kakor se vzame. :)

Sprednji del
Slika
Slika

Pogled z ene in druge strani na peron.
Slika
Slika

Skladiščni del.
Slika
Slika

LPG
Zadni del.
Slika
Slika

Še pogled stranskega dela.
Slika

In detajl steklenega nadstreška.
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2012, 16:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Uau. Spominja me na našo Zagorsko. Streha takoj pritegne pogled.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2012, 17:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Fantastična postaja! Meni se zdi čas (in denar) odlično porabljen. Izgled postaje je kar tipičen za postaje, ki sem jih videla po Evropi, in ravno prav za LEGO mesto. Navdušujejo me predvsem stebri, ki podpirajo nadstrešek in so pri vrhu zanimivo oblikovani, stojala za kolesa, uporaba položnih strešnikov in barvna kombinacija. Mogoče res manjka klančina za voziček. Vseeno, z eno besedo: fantastično!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2012, 20:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Meni je strašno všeč barvna kombinacija in sive obrobe. Moram vprašati mojo 4954 town house, če si želi v drugem življenju postati del česa tako lepega. :)

Stebrički, prozoren nadstrešek, otroški voziček, živahno dogajanje .. postaja kot mora biti. Meni deluje nekako domače, spominja me na nekatere malo bolj prazne in verjetno manjše postaje po SLO, ko smo z njih še odhajali v hribe.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2012, 08:59 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepa klasična postaja v stilu obdobja Franca Jožefa ali pa celo Marije Terezije. Tudi Mussolini je delal podobne.

Steklen nadstrešek je še najbolj zanimiv od vsega skupaj. Kar nekaj detajlov sem opazil, nekateri novi (vsaj zame), nekateri že videni. V celoti vsi skupaj delujejo složno.

Kaj si mislil s tem: "...zabil čisto preveč denarja tako za okna, kocke in strešnike." A to si mislil v primerjavi z @bpavsic-em in njegovim hotelom?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2012, 11:23 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@legofrik
Postajo sem videl med nastajanjem in že takrat me je impresionirala, sploh pa to, da sem videl, od kod jemlješ ideje :D Fantastičen izdelek.

@solta
Moje stvari niti približno niso tako dodelane, kot to. Mogoče so večje, ampak saj veš kaj pravijo, važna je tehnika, ne pa velikost :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2012, 20:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tudi jaz videl med nastajanjem in zdaj ko je gotova, je izpolnila vsa pričakovanja kot sama zgradba. Z dodatki pa oživi in iz MOCa na stane THE MOC.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2012, 08:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hvala za pohvale.
Ko takole gledam zadevo, vidim, da manjka še kakšen detajl tukaj in tam - prepozno. Podirat ne grem. :D

Solta. Postaja se ne more primerjat s hotelom, ker je narejena na pol manj ploščah, o višini pa itak ne bi. :)
Glede zabitega denarja je pa tako, da že samo črni okvirji za okna so bili 20 EUR in tako lepo naprej vse od headlightov, ki jih je malo morje (pa problem jih je dobit pri enem prodajalcu, da so po normalni ceni - sploh v tan barvi), tan kock (uporabil sem jih iz treh Creator hiš, pa še sem jih dokupil) in črnih strešnikov, ki imajo lepo ceno. Dejansko je tako, da če ne bi imel skoraj pol kock doma, je tole zadeva, ki stane okoli 300 EUR (pa sem najbrž premalo rekel), če bi kupil vse skupaj.
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2012, 10:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super! Tudi če je cena 350 EUR, je realna v primerjavi z ekskluzivnimi cenami hiš pri TLGju. Nimam besed, kar naročil bi jo ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2012, 13:25 
Odsoten
Primo
Primo

Lepa postaja. Zanimivo bi bilo če bi dodal še en tir ob prvega in peron. Recimo če bi bila proga dvotirna. Če pa je enotirna pa za križanja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2012, 17:44 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tale postaja pa ni kar tako :D ....Mene totalno navduši prozoren nadstrešek in barvna kombinacija, pa zadnja stran kreacije tudi zelo lepo izpade. Naša najmlajša je bila pa čisto :shock: ko je tole zagledala, seveda njo najbolj navdušujejo minifigi in pa "tlakovane" površine(odkar je pregledala redhead1982-ino vogalno modularno zgradbo je s tajli čisto obsedena :lol: )

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: