Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 14:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2010, 13:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tretji in zadnji izmed mojih "My Own Train" vagonov je moja lastna izvedba vagona 10013 - Open Freight Wagon oziroma odprtega vagona za prevoz tovora (v tem primeru hlodovine). Ker gre za dokaj preprost vagon in ker sem že imel večino sestavnih delov sem se raje odločil da si ga naredim kar sam, čeprav ni čisto identičen LEGO-vemu. Morda kdaj dokupim še par kock in ga neradim da bo 100% enak originalu, do takrat mi je pa tudi tak kot je čisto všeč.

Original je tak:
Slika

Moja izvedba pa taka:
Slika

Ker nimam toliko rjavih okroglih kock sem zaenkrat uporabil kar sode:
Slika

In še slika skupaj z ostalimi vagoni:
Slika

Manjkata še dva, zaviralni in zeleni potniški vagon, ki ju morda še kdaj dokupim ali naredim.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2010, 16:50 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Dobra kopija! Bom pa malo nesramen in bom dodal sliko OOB-ja in malo pokomentiral.

Za primerjavo, original vagonček je takle, da ne bo samo slika s škatle:
Slika

Pri kopiji najbolj izstopa 3-čepna medosna razdalja vozička. Vsi dvoosni vagoni MOT serije imajo namreč 5-čepno medosje in vozički so enaki pri vseh vagonih. Nekoliko drugače sta narejena krajnja dela vagona, kar pa ni moteče, čeprav je meni rešitev pri originalu morda za odtenek bolj všeč. Kot vidim, je tovorna dolžina vagona za dva čepa krajša, kot pri kopiji, kar je posledica dodanih "ročajev" spredaj in zadaj, ki, za razliko od originala, popestrijo izgled. Tudi število navpičnih stranskih nosilcev je večje, kar najbrž pripomore k nosilnosti vagona. Tukaj seveda ni debate; če se vozi sode (najbrž napolnjene s pirom), je za le te vsekakor potrebno bolje poskrbeti, kot pa za hlode, ki jih tovori original. Popestritev barvnega dizajna je dosežena tudi s črno črto vzdolž stranice, ki je original ne premore. Je pa res, da sta za ta OOB značilni stranska brezčepna 2x1 črna ploščica z natisnjenimi tremi belimi poševnimi črtami (prisotna tudi pri 10014 in za katero Peeron ne izpiše trgovin, kjer je dobavljiva !?) in pa seveda sprednja in zadnja ograja v oldDkGray barvi. Pohvalno je, da je konstruktor ohranil pritrdilni verigi, ki sta tudi ena od značilnosti značilnost tega vagona.

Glede na to, da avtor omenja krajši premor pri predstavitvi MOT serije, bi na tem mestu kot komentar objavil še naslednjo fotografijo:
Slika

Vagoni te serije so mi na splošno precej všečni, saj vsak v sebi skriva nekaj značilnega. Moti pa me, da na skupinski sliki vagoni nekako ne pašejo skupaj. Popolnoma druga pesem je, če se sestavi kompozicija iz enakih vagonov te serije (seveda morajo biti vsaj trije). Tudi na posnetkih tujih LEGO razstav nisem opazil, da bi bila sestavljena serija, temveč sestavljajo kompozicije predvsem iz enakih vagonov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2010, 17:15 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala za odlično dopolnitev moje objave! :)

Ročaj asta tam zato, ker sem imel na začetku varianto da v zaključka ne bi dal originalnih ograjic od vagonov (plate modified with wagon end) pač pa po dve lestvici ki bi ju pripel na ta dva roča. Ker pa vse skupaj nekako ni zgledalo ok, predvsem pa se zadeve ni dalo lepo fiskirati, sem šel nazaj na originalno rešitev (račji pa so ostali)..Ker DkGrey slopov nimam sem uporabil kar črne in to nižje, saj pomoje ne pokvari toliko izgleda.

Glede tega da vagoni ne pašejo zraven imaš (vsaj delno)prav. Meni se zdi da tile trije ki jih imam kar pašejo poleg, potniški in zavirlani pa nekako ne. V moji postavitvi sta sicer še hladilnik v zeleni (slika je že nkej na forumu, gre za izvedbo iz lego tovornjaka) in pa kontejneski vagon v črno sivi barvi (še v gradnji). Morda izdelam še zaviralni vagon, a bo verjetno ravno tako v štiriosni izvedbi (v dvoosni ga že imam in ne paše zraven).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: