OOB 10277 - Crocodile Locomotive

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

10277 - Crocodile Locomotive
Št. delčkov: 1263
Minifigi: 2
Cena priporočena: 97,47 €
Cena pri nas: 109,99 €

Že dolgo nisem kupil in sestavil kakšnega OOB seta po navodilih, zato imam mogoče nekaj "hecnih" pripomb.

Škatla je lepa, črna in kot se za tak set spodobi je primerne velikost. Cena me je presenetila, saj je kakšen drug set tega cenovnega ranga lahko "krneki". Zanimivo je, da za set (pustimo barvne odtenke in tiskane ploščice) niso naredili nobenega novega kosa. Všečno je, da je nalepka samo ena in še te nisem nalepil.
Slika
Slika

Vsebina škatle so vrečke od ena do štiri in ena z večjimi kosi + navodila z nalepko.
Slika

Navodila so tokrat v črni barvi. Naj bi to bilo "fensi šmensi", a se temni koščki slabo vidijo.
Slika

Iz vrečke ena se najprej sestavi tir in oba minifiga.
Slika

Vrečka dva vsebuje spodnji del osrednjega dela lokomotive.
Slika

Vrečka tri doda na srednji del streho s pantografi.
Slika

Iz vrečke štiri sestavimo še sprednji in zadnji del lokomotive in tu je celota z ostankom kock.
Slika

Moja ocena: 8/10
Vse je načeloma OK, a me moti to, da če se je TLG odločil za izdelavo seta po pravi lokomotivi, potem naj se tega drži kolikor je mogoče, ne pa da je med sredinskim delom in sprednjim/zadnjim delom za kocko velika luknja, katero se bi dalo lepo zakriti s par elementi.
Slika

Trapasto se mi tudi zdi, če so navodila napisana po korakih s par kockami (za začetnike), da potem stlačijo sprednji in zadnji del v samo eno številko, ki ima tri vrečke + še manjše in je vse pomešano, kot da ne bi mogli narediti spodnji sklop z vrečko štiri in zgornji z vrečko pet. Ja, "kokr neki expert", a potem naj bodo tudi navodila taka. Podobna traparija je pri vrečki ena, ko sestavljaš minifige. V večjem delu so noge, trup in glava, v manjši pa kapa, medtem ko ima drug minifig v večjem delu noge, trup in frizuro, glavo pa v manjši vrečki.
Nisem še videl ženske strojevodje na kakšni takšni ali podobni lokomotivi. A v Švici, od koder prihaja ta lokomotiva, so?

Drugače pa je set lep, veliko je SNOTanja in par zanimivih rešitev. Cenovno je ugoden in končno malce širši od šest čepov ozkih glist. Kot sem že omenil, set vseeno kliče po modifikaciji, da se zakrije praznina in popravi par lepotnih napakic.

Vem, da je opis malce skop, zato pa sem si sposodil "Speed Build Review" Lunar Bricks-a, da boste do potankosti videli, kako zadeva zgleda.


Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Zanimiv set. Sem tudi jaz opazil, da se v TLG niso ravno držali originala (realne lokomotive).
Sem pa na spletu že zasledil kako zmodificirat luknjo med osrednjim, sprednjim in zadnjim delom. Če se ne motim je uporabil 1x4 Brick, Modified with 4 Studs on 1 Side na njega pa dal plate 4x4 in na vsako stran po 4 sirčke.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Lepa. To je po dolgem času edini set, ki sem šel in ga kupil, brez a bi čakal na kakšne popuste.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Tudi meni je všeč in se strinjam s tvojimi opazkami.
Hvala za opis.
LP, miha
It's not me, it's my alter LEGO!

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Moj krokodil še čaka v škatli, tako da bom svojo oceno podal po sestavljanju.

Tako na prvo žogo bi pohvalil velika kolesa (končno) in skritiziral švelerje. Lahko bi jih naredili samo iz tlakovcev ali samo iz plošč, ne pa pol-pol.

Hvala za opis.

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Mene še najbolj moti to, da so kolesa narazen. Pravi Krokodil je imel osno razporeditev 1'C'C'1 (vodilna os + artikuliran pogonski sklop z vsemi tremi gnanimi osmi + artikuliran pogonski sklop z vsemi tremi gnanimi osmi + vodilna os), in s tem drogovje za prenos pogona prek vseh treh osi posameznega pogonskega sklopa. Ko sem prvič slišal za to, da bo Lego poiskusil upodobiti pravega Krokodila, pri čemer se bodo sklicevali na pravo lokomotivo, me je najbolj zanimalo to, kako bo izvedena artikulacija. Pa ne izgleda tako, kot da bi bilo ne vem kako zahtevno izvesti model z vsemi tremi osmi na enem sklopu, ki bi bil zmožen prepeljati Legov standardni ovinek R40 in kretnice. Tudi osna razdalja med kolesi z vencem bi bila lahko za dva studa manjša kot je sedaj. Samega modela še nimam pri roki, a po ogledu raznih review videoposnetkov je prevelika razdalja med srednjimi osmi še največji problem. Če pa je bil to le kompromis, da so vanj lahko vgradili pogon, bi bilo po mojem mnenju bolje izvesti model avtentično, četudi brez motorizacije. In še to bi se verjetno že dalo kako stlačiti vanj, po možnosti tako, da je motor v sredinskem delu in nato iz njega osi v prednji in zadnji "nos".

Tisti špranji pa se mi zdi, kot da ju je Lego nalašč pustil, da se lahko ljubitelji izkažemo, in ju po svoje zapolnimo. ;)

Po drugi strani pa je res fino videti, da se tak set lahko "zgodi" in se tudi je "zgodil". Vlakoljubci že nekaj časa nismo bili deležni take poslastice. Če se ne motim, je bil nazadnje izdan Horizon Express, ki pa je na žalost marsikoga odvrnil od nakupa, saj je bilo za celotno vlakovno kompozicijo potrebno kupiti dva seta.

@legofrik , kakšna ženska se je gotovo znašla med železničarji, ni pa ravno tipično. Že to, da se nosijo rutke je nenavadno. To je oprava, ki bolj spada na parno lokomotivo kot pa sem.
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Meni je vlak kot tak lušten in simpatičen, dovolj, da pride na listo želja. Ni pa (še) na seznamu nakupov. Na vlake se ne spoznam in gledam bolj površinsko primerjavo z originalom. Mi pa set deluje zanimiv tudi zaradi kock, ker prej ali slej vse razstavim. Zanimiv je kupček rjavih kock, še najbolj pa široko okno v rjavi barvi.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a sveder »

Vlak je krasen, kljub temu, da niso ravno moje področje zanimanja in se ne spoznam. Verjamem, da v živo izgleda še lepše in boljše.

Super opis, ne bi pa se strinjal pri dizajnu škatle. To kar se gre TLG sedaj z Adult serijami (18+) in obupnim črnim, po mojem mnenju, na hitro spacanim dizajnom, je pa slabo. O čem govorim vam bo jasno tisti trenutek, ko boste stopili v Lego Store in pogledali tiste črne flehe z grdimi na hitro spacanimi prezentacijami z nekim generičnim odesvom (to je bilo moderno pred 10+ leti, ko je Apple vse postavljal na odeseve) in neumnim glowom v ozadju vsakega modela. Se mi zdi, da je stvar malo narobe zastavljena. Serije Architecture, Expert in določeni SW so sedaj kar generični. Kot, da bomo starci sedaj rajši kupovali, ker je v 'fensi' škatlah. Oh, TLG!

Še komu niso všeč ali sem edini?

ZFA
Prispevkov: 93
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 93

Re: OOB 10277 - Crocodile Locomotive

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a ZFA »

Hvala za lepo predstavitev. Sem pravkar končal s sestavljanjem. Lepo izgleda, ampak mi je pa MOD od Lukata boljši.
Glede črne škatlje mi je vseeno. Nikoli nisem seta kupil zaradi "lepe" škatlje, ampak zaradi tistega kar je notri. Me pa definitivno motijo navodila za sestavljanje tiskana na črni podlagi.

Odgovori