Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 04:43

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Potniški vagon, 2. razred
OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 09:58 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Po dolgem času sem se končno spravil naredit vagon(a) za malo BR 80 parno lokomotivo (nje ne bom predstavljal, ker ni moja).
Želja je bila narediti ta vagon; potniški 2. razred, iz III epohe, "Deutsche Reichsbahn (DDR)"
Slika

Prvi problem so "dark green" kocke. So dokaj drage in je njihov nabor dokaj skop. Drug problem pa streha, ker bi morala biti "metalic silver", a tega raje nisem šel kupovat, ker bi obubožal. :)
Slika

Originalni vagon ima vrata čudno nakazana, zato sem dodal svojo izvedbo, kot tudi ograje. Goljufal sem tudi pri oknih, saj manjka WC; prvič zato, ker bi okno moralo biti custom, ker je ožje, drugič pa zato, ker je vagon že tako skoraj predolg.
Slika

Malce igranja je bilo tudi s podvozjem, saj sem želel, da zgleda, kot pri pravem; kovinsko ogrodje, na njem pa dodana škatla za potnike.
Slika

Kolesa so dokaj narazen, kar seveda povzroča zaviranje na LEGO tirih (ovinek). Na "custom" tirih z večjim radijem, pa bo ta problem manjši.
Slika

Še skupaj, kot kompozicija za BR 80.
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 10:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kaj pa če bi eno os vagona dal na tečaj? Vem da ni realno, vendar bi bil zasuk minimalen v ovinku in nič bremzanja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 10:42 
Odsoten
System
System

Vagona si dobro zadel in tudi cela kompozicija lepo zgleda. A bo videna na naslednjem KF?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 11:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Odlično! Nekaj takega se spravljam dat skupaj že en cajt, evo zdaj si me pa prehitel. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 12:26 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

subix. Lahko bi dal ja, a potem varjanta s tajli, ki so vpeti vertikalno na kiblo odpade. Poleg tega zadeva grdo zgleda na cik-cak progi in je treba obe osi med sabo povezat. Le to pa kliče že po "custom" kolesih in pritrjevanju o čemer sem tudi razmišljal, pa bi bilo čisto preveč dela. Radij LEGO krivin žal ni za nikamor - pač za te potrebe, ki jih imam(o).

ZFA, najbrž že na SVM-ju. Testno. :)

Cwetqo, hehe :wroom:
Dej ne govori.... Nisem nič boljši od tebe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 12:30 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Krivina strehe bi bi,la bolj primerna, če ne bi bilo half-stud-offseta ampak bi dodal DBG sirčke takoj pod streho, da bi dobil ta oster zavoj. Pri nadstrešku pa bi si pomagal s kakšnim bracketom. Da bi dobil teksturo originala, bi bilo idealno problem rešiti s temnozelenimi ročkami in grill-tile, ampak sem prepričan, da nič od tega ne obstaja v tej barvi. Mogoče pa normalni navzven obrnnjeni čepki?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 14:43 
Odsoten
Technic
Technic

Končno spet ena vlakovna kreacija. Dolžina vagona je čisto v redu, ampak pri original tirih je vožnja v ovinek pri taki medosni razdalji res problematična. Tudi priklop kar precej gleda iz sredine, ko je toliko pred/za osjo - še dobro, da ti pelje po cik-cak progi, ki je najbolj problematična. Je pa zanimivo, da so na drugi sliki (pogled s strani) spoji med kocka tako očitno vidni; a so to kakšne kitajske kocke ali je za to kriva osvetlitev. Pa še nekaj: original vagon ima eno okno na pol odprto!

Ali lahko dodaš link do lokomotive, če je že nisi predstavil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Apr 2017, 18:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super izdelek. Prav nič ne zaostaja za originalom, ne oblikovno ne barvno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Apr 2017, 08:49 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Deus Otiosus, ma že tako so špranje, s sirčki bi bile pa še bolj vidne. Drugače sem pa želel, da se vagon malce "razširi", ker je lokomotiva dokaj široka in da vsaj od zgoraj zgleda, da vleče tudi vagone pravih dimenzij. Morali bi biti 7 čepov široki, a šel potem bi si zakompliciral življenje. :)

abnormal, za špranje je kriv kar LEGO, Kitajci nimajo teh problemov. :P
Glede okna. Je zaprto, ker je prepih.
Link: www.habricks.com Stran jim trenutno ne dela. Ni pa navodil na netu, če to iščeš. Slike pa najdeš, če boš dal v iskalnik habricks br 80

Kivi. THX.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2017, 21:42 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Prav čeden in prepoznaven vagon. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]