Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 01:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 29 Jun 2016, 13:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Za dioramo "Saving Private Ryan" sem sestavil tudi tega uničevalca tankov.
Sprva je bila namreč v planu diorama, ki bi zajemala več levega brega z nemškimi vojaki in ruševinami hiš, pa bi moral za to verzijo narediti še enega Tiger I in en kup porušenih hiš, kar mi ni toliko pomembno, kot pa da je center dogajanja most.

Marder III Ausf. M, Sd.Kfz. 138 je (če posplošim) v tej verziji vozilo z lastnim podvozjem, prejšnji modeli pa so imeli top namontiran na obstoječih podvozjih tankov. Več si lahko preberete tukaj.

Gradnja je bila srednje zahtevna, saj sem se ukvarjal kar nekaj časa s SNOTanjem, da sem dobil lep prehod strešnikov (levo in desno od pokončno nameščene verige) na tajle in le te povezal tako, da sem lahko spodaj dodal kocke, ki nosijo sprednji kolesi in vodoravno nameščeno verigo (ki kljub modifikaciji stalno pada dol) pod želenimi koti.
Slika

Loputa za strelca se odpre, a je zanj malo prostora in je zato minifig brez nog.
Slika

Kar nekaj je bilo igračkanja tudi s kupolo, ki je fiksna (za obračanje se je obrnil cel tank), vendar mi je na koncu uspelo zgraditi zadevo vsaj toliko trdno, da ne razpade ob prvem dotiku.
Slika

Slika

Posadka šteje štiri vojake.
Slika

Zadaj je tudi loputa za dostop do topa, ki se odpre. Vojaki pa so dokaj natlačeni; no, saj so bili v resnici tudi.
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jun 2016, 15:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Sam MOC je špica. Kotov povsod dovolj za velike probleme pri izgradnji. In delujočih funkcij je tudi precej za to velikost.

Samo kako so pa natančno merili, če se kupola ne vrti? Samo s premikom gosenic? Torej je bil voznik strelec za levo desno, strelec pa za gor/dol? In to je dejansko uspešno delovalo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jun 2016, 20:47 
Odsoten
Technic
Technic

Legofrik, me pa prav zanima, kako potem izgleda zadeva, ki je za izgradnjo "bolj zahtevna"? Dejansko poskrbiš za zelo realen izgled - v tem primeru recimo s stožčastimi zobniki kot tekalnimi kolesi in tudi nosilno kolesce verige ne manjka. Edino pogon (zobnik) bi moral biti spredaj, vsaj glede na fotografije v linku. Ali je bilo kladivo standardna oprema teh goseničarjev.

Subix, zakaj pa misliš, da so izgubili!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jun 2016, 23:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

subix, hvala. :)
Namerilec je dal komando, tako kot pri topovih, ki so jih tudi ročno premikali levo in desno, koliko stopinj je zamik v levo ali desno. Pri samohodkah je bila ta prednost, da si samo potegnil eno gosenico naprej, drugo nazaj in se je top hitro obrnil za želen kot. Bolje, kot premikat ročno. :)
Poleg tega so jih uporabljali tudi za rušenje stavb zaradi hudo velike rušilne moči in dometa granate.

abnormal. Hvala tudi tebi. :)
Bolj zahtevna gradnja od tega je bila gradnja Shermana, čeprav se mogoče na prvi uč ne vidi.
Zobniki meni samo predstavljajo obod kolesa, ki naj bi bil prikladen za določeno podvozje. Drugega namena za mene nimajo. Ti si bolj tehničen tip in prej opaziš kako bi moralo bit.
Drugače pa so imeli skoraj vsi nemški tanki obilo orodja na priročnih mestih. Če ne zaradi tega, ker so se nekateri kvarili kar naprej (Tiger I), pa zato, da so lahko hitro odpravili napako.
Zakaj so izgubili, bi pa lahko debatirali, definitivno pa ne zaradi tega, ker se kupole na samohodkah niso obračale. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: