Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 02:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD - Lego lučka
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 10:40 
Odsoten
Primo
Primo

Slika

MOD - Modificirana lego lučka v beli barvi z žarnico, napajanje 9V.

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOD - Lego lučka
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 11:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Super izgleda, bi bilo pa lepo, če bi pokazal še kak detajl in opisal kako si zadevo izpeljal.
Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 12:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zelo dobrodošel bi bil opis postopka MODanja. Mi smo za potrebe KF že poizkušali prevrtati steber lučke od zgoraj in spodaj in se je izkazalo za kar zahteven podvig.
Je žarnica ali LED? Žarnica zna zaradi toplote hitro porumeneti plastiko okoli sebe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 12:53 
Odsoten
Primo
Primo

Ja, res je, največji problem je prevrtati steber in ko je že prevrtan, skozi spraviti 2 žilni kabel! Pa da ne omenjam lotanja pod lupo in izolacije lota tako precizno, da potem spraviš v luknjo stebrička. Skratka cela "komedija".
V ta namen sem si omislil 2 posebni "home made" napravici. Da bi to vrtal kar z navadno bormašino je rezultat samo uničen stebriček.

@ subix: zadeva je stara že kako leto pa še ni nič porumenelo. Vse skupaj je vezano na usmernik, saj se mi ne da kar naprej menjavat baterij in kar naprej sveti. Ne vem pa kaj bo z leti.
Ne ni ledica! Sem probal tudi to, a po mojem mnenju je led svetloba neprimerna za starinsko lučko. Preveč umetna in enostavno ne pride lepo, pa tudi svetlobo drugače razprši. Bolj ko je tema bolj je očitna razlika.

Post lahko še nadaljujem z dodatnimi modifikacijami lučke, v kolikor ga ne bo kdo brisal, kot zadnjič.

Zadnjič spremenil LEGOcreator, dne 07 Jan 2016, 16:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 14:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Res je, ni vsaka LED dobra. Mora biti soft white barve (med 2500K in 3000K) in neusmerjena, to pomeni da mora imeti vgrajeno lečo za disperzijo svetlobe.

Se priporočam za nadaljevanje prispevka. Jaz sem razmišljal o lakiranih žicah, da so lahko tanjše od PVC izoliranih (s tem je lahko ožja luknja, ki jo je lažje izvrtati).

Če boš uporabil solidno slovenščino, osnovni pravopis in zadovoljive slike ne bo noben brisal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 14:13 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

LEGOcreator, lepo te prosim!
Če bi bil prispevek v skladu s pravili foruma, ti ga ne bo nihče brisal in tako bo tudi v bodoče.
A je to res preveč, kar zahtevamo; viewtopic.php?f=63&t=8674 ???

Res ne razumem. Tukaj gor si že ne vem koliko let in še kar delaš po svoje. Nam se pa enostavno ne da več ukvarjat z enimi in istimi napakami, ki jih delajo eni in isti ljudje.
Lej, ne bit hud name, a če nočeš po naše, tudi ni treba nič objavit. Imamo s takimi prispevki samo odvečno delo, slabo voljo, ponavjajoče se očitke in brezplodne debate. Tako te lepo prosim, da nam v bodoče prizanesi. Ali naj bo tako, kot se zagre ali pa nič.
Pa brez zamere.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 14:38 
Odsoten
Primo
Primo

@legofrik: žal mi rdečih popravkov ne uspe popravit, konec koncev nisem slavist :) , niti nimam tako dobrega fotoaparata, da bi naredil kvalitetne fotke. Pač pobriši post.

@subix: kot sem že omenil, najboljši efekt je z žarnico, tudi sam sem probal več diod, vendar nobena ni boljša od žarnice.
Tanjši sveder pa ni primeren, ker je krajši in ne prideš skozi cel stebriček, zaradi svoje tanjkosti pa se hitro zlomi in ostane v stebričku. Dodelave lučke pa si v bodoče lahko ogledaš tudi na mojem blogu... brez lektoriranja in brez cenzure :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 15:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

LEGOcreator, sem upal, da glede na to, da se poznava tudi osebno in da sem ti marsikdaj priskočil na pomoč, ko si potreboval razne informacije (sam veš katere), da boš razumel naše stališče in se boš držal teh par pravil/zahtev, za katere te prosim in katere obenem še niso nobena znanost.

Ker temu ni tako in se poleg vsega delaš še norca iz nas/mene, zadevo jemljem, kot osebno žalitev. :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 15:23 
Odsoten
Primo
Primo

@legofrik: legofrik tu ne gre za nikakršno žalitev ali jezo, pač mi ne uspe popravit posta. Če mi lahko pomagaš kot admin tega foruma, te prosi za pomoč pri ureditvi / popravkih posta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2016, 16:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@LEGOcreator
Jaz pa ne razumem, da ne uspeš popraviti par stavkov, pišeš pa lasten blog.
Pri postu klikni desno spodaj gumb UREDI in uredi.
Če te moti HTML koda v obliki:
. S
pač vse to pobriši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2016, 15:07 
Odsoten
Primo
Primo

Nadaljevanje:

2. verzija: bela luč z belo žarnico in rumenim filtrom
Slika

3. verzija: bela luč z rumeno žarnico in rumenim filtrom
Slika

Razlika med rumeno in belo žarnico v rumenem filtru je minimalna, na fotografijah pa skoraj neopazna.

4. verzija: temno siva luč z rumeno žarnico in rumenim filtrom
Slika

To verzijo sem izdelal zaradi zimske diorame, kjer da ob večinoma beli barvi lepši kontrast, rumena svetloba pa doda toplino.

5. verzija: To je prestižna "chrome" izvedba lučke, z belo žarnico in transparentnim filtrom.
Slika

Naj poudarim, da je pri tej izvedbi plastika res kromirana in ne neki približki ali celo barve, kot nekateri prodajajo na BL.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2016, 15:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kako si prišel do kromirane luči? Si dal sam komu narediti?
In čakamo slike vrtanja.
Kako imaš narejen uvod žice spodaj? Si preluknjal baseplejt ali zarezal v sam stebriček?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2016, 15:48 
Odsoten
Primo
Primo

@ subix: Kup kock, od felten, lučk itd sem dal kromirat, veliko pride ven tudi "škarta". Vse skupaj pa mastno zaračunajo. Slik vrtanja nimam. Luknja je v spodnji 4x4 zeleni plošči izvrtana (fi) natanko po lego standardu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2016, 15:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Te kromiranje (+ škart) pride ceneje kot nakup pri Chromebricks?
Saj ne da imam kakšne potrebe po takih kockah, samo radovednost, ker imam soseda, ki ima firmo za to in če bi že kaj rabil, da vidim, če se splača do njega ali ne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2016, 16:11 
Odsoten
Primo
Primo

@ subix: Dražje, sam kvalitetnejše! Sem že naročal pri Chromebricksu, pa sem bil razočaran! Ko sem naročil "dishe" 2x2 in 3x3 ima prodajalec na BL fotografirane samo od zgoraj, ko pa jih dobiš, vidiš da spodnja stran ni dobro narejena, še malo "surova" samo po robu na pol "kromirana". Torej, če bi tako kocko uporabil za radar je praktično neuporabna, skratka za v smeti. To sem mu seveda reklamiral, pa se je izgovarjal, da je to zaradi vpetja in ni hotel vrniti denarja. Iste kocke sem dal sam kromirat in so čisto OK. Razlika je tudi, ko daš mojo in njegovo kocko skupaj, samo to se ma fotki ne vidi tako očitno kot v živo. No malo sem ti pojasnil, je pa to že druga tema.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: