Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 06:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Okt 2014, 21:35 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Ni čisto LEGO in ni čisto Technic, je pa za LEGO Technic. Če sem zgrešil forum, prosim moderatorje, da prispevek uvrstijo na pravo mesto. LEGO puristi - sorry :oops:

Poštar je danes ves upehan dostavil paket (Kitajska je zelo daleč :P ) z relativno smrdljivo vsebino...

Slika

Gre za t.i. "aftermarket" gume, ki so primarno namenjene RC Crawler modelom, ampak zaradi geometrije zelo lepo pašejo na LEGO technic medium racing kolesa.
Na nekem drugem forumu je bilo o tem veliko debat in mi radovednost ni dala miru...4 gume za ne celih 11 € ojrotv s poštnino vred z daljnega vzhoda v 17 dneh.
Čeprav jih še nisem preiskusil na TTju, pa mislim, da so cekini bili dobro naloženi, pa čeprav jih ne bom mogel uporabiti na KTjih.
Gume so iz precej mehkejše, no ja, gume seveda od originalnih LEGO gum in imajo zaradi tega dodane še spužvaste obroče, ki dajo gumam boljšo bočno stabilnost.

Slika

Tile krofi imajo premer 108 mm ("unimog" 94,3 mm in 4x4 Crawler 94,8 mm) velikost luknje pa je 1,9 inče oz 48 mm. Širina gume, ko je nasajena na zgoraj omenjeno platišče je 38 mm, kar je malenkost več kot unimogova guma. Teža posameznega kolesa vključno s peresno lahkim penastim vstavkom je 74 g ("unimog" 50 g in 4x4 Crawler 40 g).

Slika

Ker guma ni namensko narejena za LEGO platišča, seveda ne nalega 100% idealno. Na spodnji sliki na levi lahko vidite kako se guma deformira, če jo zataknemo v robna utora platišča. Guma na desni pa nalega ob notranji rob robnih utorov in tako izpade dosti bolje.

Slika

Trenje med samo gumo in platiščem je v obeh primerih fantastično in platišča jaz, z mojimi 100 kilami, znotraj gume ne morem obrniti. Tudi sicer je guma dosti bolj profilirana, kot originalne LEGO gume in zato pričakujem, da se bo kar lepila na teren... preizkusil jo bom lahko šele po KF-ju, ko podrem MAN-a in zložim skupaj že dokončani TT za naslednje letno KT tekmovanje. Takrat še več tudi o teh gumah oz. o samem "performansu"...

Za konec še primerjava profilov:

Slika

Gume sen nabavil tukaj. Če bo koga zanimalo, pa jih bom imel s saboj na KFju za "pošlatat" :D

LP, miha

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Okt 2014, 22:07 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dobr zgledajo tele gume! Profil je ubijalski. Pomoje zelo uporabno za kakšno vojaško oz raziskovalno terensko mrcino. Bo treba nabavit dvakratpoštir :D

Hvala za predstavitev! Bom ziher pofirbcu na KFju :wink:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Okt 2014, 09:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ja imej na KF. Če so OK gremo v en group buy (do zneskovne meje za carino in DDV).

Upam da niso iz take gume kot ročaji od orodja iz Kitajske, ki se dva meseca lepi in svaljka, potem pa razpade. O toksičnosti kemikalj, ki so ralog temu raje ne bi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Okt 2014, 10:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Bom prinesel, saj bo tam verjetno kak crawler, pa se lahko stestira. Aja, pa poštnina je itak free worldwide, tako da samo zaradi tega ni potrebno grupno naročat...
Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: