Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 17:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Poskus stripa
OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2014, 16:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Že nekaj časa sem imela idejo da bi združila dve stvari, ki me zanimata, to so kocke in stripi. Med prazniki sem tako poskusila, če še znam kolikor toliko upravljati z programom za obdelavo fotografij in se lotila dela :). Stvar ni ravno najnovejši Asterix in Obelix, a me vseeno zanimajo komentarji in ideje za izboljšanje :) Naslova še nima, ker je tole bolj poskusna prva stran...
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
Slika
Še obrazložitev tistega Ralpha na koncu: moja poskusna bralka doma je rekla, da če se punca že pogovarja s svojim ljubljenčkom naj ima ta tudi ime, zato je želvico poimenovala Ralph :D

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Poskus stripa
OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2014, 18:34 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super zamisel, zgodba je prav posrečena, pa tudi zapuščena hiša je dobro izdelana. Edino, kar bi jaz spremenil, je to, da bi bilo besedilo v text boxih povsod enako veliko (verjetno najlažje z večanjem slik, da ne bi bilo treba boxov večati, ker bi zakrivali dogajanje), ker zdaj je ponekod stisnjeno in slabše razločno.
Kar tako naprej. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2014, 18:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ideja je vsekakor zanimiva, je pa izredno težko brati zgodbo. Kot je napisal že Kivi, tekst je moteč, ker je precej popačen. Moj predlog je, da najprej urediš vse slike, da so prave velikosti (lahko so različno velike, pa jih zato združi na enem ''listu''), kot zadnji korak pa dodaj tekst. Če bodo vse posamezne sličice združene na enem ''listu'', bo tako lažje dodajati tekst, ki bo enotno velik na vseh ''prizorih''.
Drugače me je pri prvih slikah zmotilo, ker so zamegljene, zato bi ti tudi svetovala malo manj posebnih efektov, ker se preveč izgubijo podrobnosti MOCa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2014, 20:11 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super ideja, a kot sta že predhodnika napisala, se tekst zelo slabo vidi. Najprej je poterbno obdelati slike in nato dodati tekst. Najlažje je v Photoshopu, pa tudi drugje gre. Jaz sem naredil kar nekaj stripov lani na enem turnirju na EB. Ker so bili v angleščini, jih nisem objavljal tule, lahko pa pošljem linke na ZS.

Meni je pomembno da so slike poravnane in da imajo nek smisel. Včasih se mi je celo zgodilo, da sem nekaj pozidal, nato pa ugotovil, da je vsega skupaj preveč in sploh ne pride v okvirček. Sploh ko dodaš še oblačke za tekst. Se pa naredi tudi, da kje kaj sfali, tam pa lepo raztegneš oblaček čez in dodaš kakšno besedo ali stavek. Res lepše izgleda če je cel okvirček zapolnjen s kockami in da se ne vidi robov kreacije - kot so tudi dejanski stripi porisani po celotnem okvirčku kjer ni teksta ...

Me pa ne moti megla, saj je za dober strip včasih treba uporabit kakšen efekt več. Glavno je, da se vidi, da je narejeno iz kock ni pa toliko važno kako je narejeno. Seveda je fajn, če so stvari dodelane, a pri stripu je povdarek na zgodbi in detajle, sploh na hišah opazi samo redhead! :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2014, 00:03 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Dober začetek!
Meni se zdi, da je besedila preveč. Je sicer res, da že dolgo nisem prebiral stripov, a sem nekoč davno, v časih, ko smo še znali živeti brez računalnikov, tudi sam poskušal narisati en kratek strip. Sem se nekako skušal držati pravila: ena slika en stavek (karseda kratek); vsako stvar povedati samo enkrat; da se gradi napetost.

V tvojem primeru bi to šlo nekako takole:

1. slika: ... Noč v neuglednem delu nekega mesta...
2. slika: ... pred čakajočo, nenavadno oblečeno najstnico nenadoma zažari zelenkasta meglica ...
3. slika: ... iz meglice se izlušči nezemeljska pojava ...
4. slika: ... dekle začuda ni niti najmanj prestrašeno ali presenečeno ...
5. slika: ... ob pogledu na skrivnostni predmet v njeni roki se nezemljan požene v beg.
6. slika: ... KAJ SE DOGAJA !?! ...
7. slika: ... prizor izginja v skrivnostnem vrtincu!!! ...
8. slika: ... Soba ... V njej speča najstnica ...
9. slika: ... se sunkovito zbudi in prestrašeno seže po plišasti živalici na okenski polici!

Variant je nešteto. Bi se verjetno dalo še skrajšati, prerazporejati... . Moj strip bi bil črno bel (tvoj bi lahko bil sivinski). Noč potem lahko ponazoriš tako, da invertiraš sliko, kar bi v barvah izgledalo nenavadno.

Tisti moj strip ni nikoli dočakal "objave". Sem ga imel namen izrisati kot plakat in ga podariti neki najstnici (...) za rojstni dan, pa sem zamudil rok, kasneje pa zgodba ni bila več aktualna...

lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2014, 14:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hvala za komentarje in nasvete...Bom definitivno poskusila kar najbolj upoštevati nasvete, posebej glede urejanja besedila :)
@redhead1982
Z meglo sem se igračkala ker sem poskušala ustvariti videz temačnosti, pa tudi MOC sam ni nevem kako kvaliteten :oops:
@MstrOfPppts
Tvoje stripe sem že prebrala, ker sem pred tole objavo malo pobrskala, če je na forumu že bilo kaj podobnega objavljeno. Imam pred sabo še veliko dela do takih stvaritev :shock:
@werther
Zanimiva ideja s sivinami, a glede na to da gre za strip z Lego kockami, se mi zdi primerneje da obdržim barve kock. Pa še črnobelo tehniko bi si raje prihranila za primer, če se v stripu lik česa spominja, pripoveduje :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: