Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 01:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 40052 Pomladni prizor
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2013, 17:01 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Tokrat predstavljam set, ki nas opominja, da pomlad vendarle počasi prihaja - tudi v Lego mesto!

Osnovni podatki:
- kataloška številka: 40052
- uradno ime: Spring Scene
- leto izida: 2013
- število kock: 88
- cena: 7,99 € (na Lego.com/de)
- ocena: 9/10

Set je zapakiran v srednje veliko vrečko (nekje a5 format oz. malo višja).

Slika

Vsebina vrečke:
Slika

Set je dokaj enostaven za sestaviti, navodila pa so sestavljena iz treh korakov. No, kot vedno se najprej sestavi obe minifiguri, potem pa še preostale tri elemente. Kupljen je bil v tujini, ali bo na voljo tudi pri nas, pa žal ne vem. Prvi element je klopca z minifigurama, ki se vsaj meni ne zdi nič posebnega.

Slika

Najbolj me navdušuje njen zgornji del z dvostranskim potiskom, za katerega sem sicer mislila, da je nov in redek, pa niti ni tako zelo. Da se ga dobiti v 6 setih (po info na Bricklinku), med drugim v Town Hall modularcu in treh setih mešanih kock. Osebno sem navdušena tudi nad njegovo limeta zeleno kapico, se mi pa zdi, da bi imel on lahko drugačen potisk majice.

Slika

Drugi element je vodnjak z žabo, ki se mi zdi zelo simpatičen, je pa spet popolnoma enostaven. Sestavljen je iz dveh inverted strešnikov (uporabnih na primer pri starih čolničkih za eno osebo) in zgornje 4x4 plošče z luknjo na sredini, iz katere šprica voda.

Slika

Glavna zvezda (po mojem mnenju) pa je drevo-češnja, ki me je tudi premamila za nakup. Resda ni tako košata in bogata s češnjami kot tista z legofrikove železniške postaje, ampak se mi vseeno zdi ok. Iz dveh setov bi se namreč dalo sestaviti že precej lepšo, kot osnova za MOCanje češnje pa se mi vseeno zdi ok, saj ponuja tako češnje kot cvetke.

Slika

In če se vse te elemente združi, izgleda takole (skupaj z rezervnimi kockami).

Slika

V celoti gledano je set povsem ok. Všečno je (vsaj meni), da je precej zelenja (tri različne vrste) in da se dobi večji kupček češenj, ki se jih drugače težko dobi v taki količini v enem setu (vsaj zdi se mi tako). Za ljubitelje punčkastih barv je prav tako uporaben kupček roza cvetkov, ki se jih lahko uporabi tudi kot dekoracijo na kakšnem roza modularcu.

LP, Bar.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 40052 Pomladni prizor
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2013, 22:16 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Prikupen setek, v katerem je tudi meni všeč zelenje in pa seveda češnje. No, sedaj vem, da med lego sadje spadajo tudi češnje (poleg že znanih banan).
Obstaja pa majhna verjetnost, da bo setek prišel v naše trgovine. Na S@H je uvrščen med ekskluzive, te pa so za nas Slovence ... hja res ekskluzivne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2013, 23:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni je set simpatičen, ni pa me prepričal v nakup. Zasnova je res preprosta, po drugi strani pa je svetla točka seta samo drevo, ki v primerjavi z drevesi v drugih setih zares izgleda kot drevo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2013, 11:18 
Odsoten
System
System

Lušten set. Če bi ga kje srečala po nizki ceni, bi ga verjetno kupila.
Me pa malo moti, da so na drevesu hkrati češnje in cvetovi. Očitno so na eno drevo cepili najbolj zgodnjo in najbolj pozno vrsto češnje :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2013, 13:50 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zanimiv mali set-ek. Kar nekaj uporabnih zadev vidim. Prav gotovo pride prav pri detajliranju večjega MOC-a.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2013, 13:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lep set. Zaradi češenj vreden svojega denarja.
Morda bo cena češnjam na BL padla!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: