Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 08:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Jaslice
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 15:02 
Odsoten
Primo
Primo

Danes vam želim predstaviti kreacijo, ki je nepričakovano postala povod za to, da se je ustvaril podforum 18 + : težko pričakovane in že v naprej opevane jaslice, :D.

Pri moževem sorodstvu vsako leto poteka tiho tekmovanje, kdo je boljši v izvedbi jaslic. Letos nisem hotela samo gledati in občudovati, ampak sem se povzdignila v tekmovalno raven in si zamislila jasli narejene iz lego kock.

Najprej sem mislila narediti le bistvene figure in le te postaviti na mah, vendar po izdelavi prvih možicljev in backov sem vedela, da brez štalce tudi ne bo šlo in tako je to prešlo v pravi projekt.

Pa pokukajmo:
Slika

Sveta družina z angelom, ki jih čuva.
Slika
Tudi krava in osel sta v štalci (osla sem izdelovala in predelovala kar dva dni, jaz pravim da je osel naredel oslico iz mene).
Slika

Betlehem
Slika
Sveti trije kralji že zbirajo svoje darove.
Slika
Pastirec si piško peče:
Slika

Tudi na zvezdo nisem pozabila.
Slika

Vesel Božič in srečno Novo leto vam in vašim najdražjim želi Legollina.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 15:11 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Wau!
Več kot vredno objave na forumu. Super figure, mesto/vas v ozadju, celo nočno nebo s kometom...res cel projekt.
Le kaj bo drugo leto? Še več in bolje?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 17:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo lepo. Mogoče le malo preveč barvito (predvidevam da zaradi premajhne kolekcije kock).
Čestitke.

Subix, tisto ni komet, temveč zvezda repatica.

Coach

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 17:58 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala za vse pohvale.

@subix: hihihi, res je, že načrtujem kaj in kako naslednje leto, predvsem si želim narediti prostor za lučke, ker so bolj slabo osvetljene. Glede ostalega pa se pustimo presenetit.

@Coach: se popolnoma strinjam glede barv (predvsem zelene), veliko lepše bi bilo če bi bilo v dveh do maksimalno 3 oddtenkih, a žal (si pravilno ugotovil) to ni bilo mogoče, zaradi pomanjkanja kock (še te sem morala dokupit, da sem dvignila zelenico nad nivo ribnika - stari seti nimajo zelene ... grrrrr )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 21:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Coach:
Zvezde z repom ne obstajajo. Tisto na nebu je komet. Samo kometi imajo viden rep in niso v zelejski atmosferi. In rep ne kaže smeri, kam se komet giba, pač je rep izparina, ki nastaja, ko sonce posveti na komet, površini kometa se dvigne temperatura in začne izparevati. Ker ima komet zanemarljivo majhno lastno težnost izparina ostaja na mestu kjer nastane in ko jo sonce obsveti, jo mi lahko vidimo. Tako kot soj luči v dimu ali megli.
Seveda ne zamenjat kometa z meteorjem ali meteoritom, kjer rep kaže smer leta, vendar je tu rep izgoreli material, ki je zgorel zaradi trenja med telesom in atmosfero.
Kometov rep kaže v različne smeri, odvisno kdaj in kje na zemlji ga opazujemo in ne more kazati vedno proti točki na planetu.

Žal je razlaga cerkve, da 'Zvezda repatica kaže proti rojstnemu kraju Kristusa' netočna, je bila pa ta razlaga razumljiva vsakomur v času, ko je nastala in danes prerasla v simbolni pomen.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2011, 22:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Subix, dobro si naštudiral astronomijo, Sveto pismo, ...
Moraš pa vedeti, da pri jaslicah (kar kreacija ponazarja) zvezdi nihče ne reče komet, temveč zvezda repatica ali le zvezda.
Mogoče bi dodal le to, da naj bi bil po nekaterih študijah ravno takrat iz zemlje viden Halleyev komet.

Coach

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2011, 09:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zelo zanimiva in obsežna kreacija. Veliko detajlov in manjših rešitev, narejenih precej domiselno. Moje pohvale avtorici in veliko sreče pri tekmovanju.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2012, 22:53 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

:plosk: Bravo! Krasna decembrska kreacija! Ob napovedih se mi je sicer zdelo kar malo "nevarno" napovedovato jaslice, pa vendar si se res potrudila, tako da vsa reklama ni bila zavajajoča! :)

Najbolj me navdušuje tvoj stil gradnje, ki se mi zdi še posebej zanimiv pri živalih. Kravica, osel, ovce, kamela izpadejo prav lepo Lego-kockaste! Sicer pa se mi zdi zelo lep tudi Betlehem - na fotografiji je prav umetniški! Nekoliko me spominja na kakšno sliko - pravzaprav je kar cela kreacija umetnost. Upam, da ti jo do naslednjega decembra uspe še bolj dodelati po svojih željah (zmanjšanje števila barv) in morda še kako razširiti.

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: