Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 06:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Prvonovembrska štorija
OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2011, 18:47 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Tole je bila ideja za vinjeto okrog 1. novembra, pa še nisem imela okostnjaka. No, zdaj ga imam, vinjeta je pa tudi malo zrastla ...

Ob robu pokopališča stoji še dokaj svež in lepo urejen grob. Sveča od včeraj, cvetje prav tako. Mrači se že.
Slika

Mlada vdova prihaja tudi ta večer. Prinaša še eno svečo dragemu možu v spomin. Postoji ob grobu. Bil je krasen mož, kako ga pogrešam, si misli, ko za sabo zasliši šum in znani glas …
Slika

»Oprosti, draga, malo sem pozen. Saj veš, fuzbal s frendi tam gor pri smetnjakih…«
Slika

»Veš kaj desc, tud' ko si mrtev nisi nič boljši!« se ženska razkuri in obračuna z njim, kot se spodobi. :)
Slika

Hm, kaj pa nauk zgodbe?

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2011, 18:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Nauk zgodbe: "Če s' mrtou, bot mrtou!"

Kreacija pa simpatična, čeprav je scena malce morbidna, a vseeno se okoli cerkve v našem LEGO mestu ne bi branili par takih grobov. Ane Žeki? ;)
LPG

PS. Bogi dec, še po smrti nima gmaha. :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2011, 18:59 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Nauk zgodbe: "Dece je nemogoče kontrolirati, tudi ko grejo rakom žvižgat." :lol:

Drugače pa lepa razširjena vinjeta. Najlepše so mi sveče. Zelo domiselno in res lepo izpadejo. Vidim, da si uporabila tudi tisto kocko, ki je pravzaprav podnožje pri zbirateljskih minifiguricah.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 00:18 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Vinjeta je zelo simpatična in prav nič morbidna (za moje pojme).
Naukov je po mojem več...
1) Da ženske ne privoščijo moškim niti po smrti.
2) Da ženskam ni nikoli nič prav.
3) Da ženske bodo vedno težile.
4) Da se ljudje nikoli ne spremenijo (tako živi, kot mrtvi).

Pa še dosti bi jih lahko našli....že to, da ti določena kreacija da mislit je po mojem znak nečesa zelo pozitivnega.
Bravo!

Lp, pericmaster

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 11:20 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

:D Sem vedela, da boste moški dobre nauke našli.

@solta: Svečo sem odkrila v turambarjevi vinjeti Večerja, čeprav je tam verjetno predstavljala stekleničko s krvjo, ampak mene je že takrat spominjala na svečo in je bila pravzaprav prva stvar iz katere se je razvila ideja za ta MOC.

Je pa najbolj neubogljiv del kreacije okostnjak. Precej neuporabne roke, niso narejene tako, da bi lahko nosil kaj posebnega, le "palice" lahko vtikaš vanje. Težko je držal krmilo, nekako je šlo s tem okostnjakom, ki ima v rami vrtljive roke, zato tako visi, a je potem izpadlo kot da se nagiba k ženi, kar sploh ni slabo.

Zadnjič spremenil mary poppins, dne 16 Jan 2011, 18:26, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2011, 13:21 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

:plosk: Bravo Mary! Zdaj pa nimaš več prav nobenih izgovorov, da ti sestavljanje z navadnimi kockami ne gre! Vinjeta je super! Tudi mene sta najbolj pritehgnili svečki, ki izgledata res avtentični s tem sivim/srebrnim pokrovom. Zgodbica pa tudi ni slaba, čeprav sem pričakovala, da se ga bo vdova ustrašila - no, morda se ga je, pa je kostko zato dobil kanto na glavo (bo vedel za drugič, pa ne bo kante s sabo pripeljal).

Sicer pa glede nauka zgodbe glasujem bolj za kaj v stilu, da deci samo na fuzbal mislijo ali pa, da se ponoči ne hodi na pokopališče, ker pač nikoli ne veš, koga boš tam srečal. :D To, da ženskam nikoli ni nič prav in da vedno težimo, pa ženske itak vemo, da ni sploh res! :P

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2011, 12:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Sama kreacije ni nekaj impresivnega, zato pa zgodba toliko bolj. 1+1=3 v tem primeru.

Nauk zgodbe: Pustite mrtve pri miru. Naj si pupa najde enega živega in neha hoditi na pokopališče.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2011, 20:31 
Odsoten
System
System

Kreacija je zelo zanimiva, še posebej rože! Ja nauk pa je vrjetno:"Boljše, da ostaneš kjer si, da še kaj v glavo ne dobiš!" :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: