Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Feb 2020, 12:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 15:14 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Za potrebe projekta je nastal tale poizkusni MOC. Če bo zadeva požegnana, se bo snemalna ekipa razvila do polne postave. :)

Predstavljam vam prvi (upam, da ne zadnji) del snemalne ekipe. Tokrat so to:
- snemalec
- far (žargon), voziček za kamero s tračnicami
- far-mojster, ponavadi scenski delavec, ki "upravlja" z vozičkom.

Dolžina tračnic za far je odvisna od zvrsti posnetka. Če gre za snemanje vožnje z avtom, so daljše, če pa za umik s kadra, so krajše.
Slika

Far-mojster snemalca pomika naprej in nazaj z različnimi hitrostmi in vmesnimi postanki - odvisno pač od zahteve snemalca oz. dogajanja v kadru.
Slika

Da far ne bi iztiril je na koncu tračnic vedno zabojček, ki da far-mojstru vedeti, da je šel skoraj predaleč. :)
Slika

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 20:09 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Zgleda čisto 'ta pravo'! Upam, da boš projekt lahko izpeljal do konca; bi bilo škoda, da bi ostalo samo pri tem delčku.

Mi je pa najprej padla v oči tista 'majčka' od figurice s TV napisom. A to je original obstajalo v kakem setu ali si sam dal nalepko?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 21:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Se vidi, da si iz foha. Zelo lično, čeprav iz malo kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 21:27 
Odsoten
Technic
Technic

Tračnice so prav posrečene (ali je tvoja pogruntavščina?), in če se dobro spomnim, imajo take tirnice resnično okrogel presek. Prav tako je odlično narejena kamera. Me pa na slednji moti, da je objektiv 4:3 in ne 16:9 oziroma 2:1, kot se za profesionalne kamere spodobi. Dimenzije ščitnika za stransko svetlobo, ki je montiran pred objektiv, ima po mojem vedenju približno iste dimenzije, kot je format filma. Je pa res, da se na video snemalno opremo ne spoznam prav dosti in se morda moje predpostavke o objektivu napačne.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 23:08 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

mary poppins
Torso figurice se pojavi v več setih, točno tak, kot ga imam jaz pa v dveh: http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... xt011&in=S

abnormal
Tračnice so skoraj moja pogruntavščina. Skoraj zato, ker sem podobno vpenjanje že videl, a na večje razmake in brez gladkih pločš. So pa te "tirnice" neuporabne, saj se kolesa zatikajo ob "ušesa", kjer je okroglina vpeta. Ja res imajo v realnosti okrogel presek, ker so kolesa vozička na obeh straneh tira.
Kar se kamere tiče, je pač taka, kot jo je LEGO izdelal. Itak je zgrešena. Če gledaš vrh kamere, sta zgoraj dve roli za film, v sredino pa vtakneš ploščo s trakom - to ne obstaja. :)

LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2010, 10:19 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Pršetinci (Blizu Ormoža)
Malce me tole spominja na (skoraj pozabljeno) temo Lego studios, iz katere se spomnim da so bile scene iz Jurskega parka. Upam, da bo res še ostalo tako super.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2010, 10:34 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Super narjeno! Čist simpl varianta :) Če je kamera napačna, bi blo bolš, da bi jo MOCal in naredil večjo al je taka velikost tud v resnici?!? Sicer se na snemalno tehniko ne spoznam, sam v sorazmerju s farom se mi zdi mal majhna.

Keep it simple ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2010, 12:11 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

klima94
Ja, serija Studios je obstajala nekaj časa nazaj, kjer so bili prizori iz Jurskega parka, Adventure, kaskaderjev, Spidrmana itd....
Tole je pa nakako kopija realne tehnike - no, vsaj take, katero jaz poznam in sem delal z oz. ob njej. :)

Skandinavc FH
Snemalna kamera je skoraj prave velikosti, v resnici je še manjša. :)
Mogoče mešaš snemalno kamero s studijsko in obenem tudi snemalca s kamermanom. To sta dve ločeni zadevi. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2010, 16:31 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Špica. Žal pa mi (kot očitno tudi Skandinavcu FH) manjkajo izkušnje s tega področja, saj če bi bi kdo postavil nagradno vprašanje za 1 mio eur, če sta snemalec in kamerman ena in ista oseba, sigurno ne bi izkoristil polovičke ali pa kaj drugega. Zgleda pa fantastično. :superca:

Vem, da je malo :offtopic: ampak po moje ne bi bilo slabo, če bi še opisal to razliko, da postanemo tudi navadni smrtniki malo bolj razgledani na tem področju, pa tudi v kontekst bi (vsaj malo) spadalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2010, 17:34 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Upam, da mi ne zamerite :offtopic:

A razlika med snemalcem in kamermanom?
Če se prav spomnim - dolgo je namreč tega, ko sem se gibal še v teh vodah - je šlo nekako takole.

Snemalec povečini snema s kamero na trak (vsaj včasih je bilo tako). Sedaj se že dela z digitalnimi kamerami ali EFP tehnologijo, a to ni isto, ker tu lahko posnetek pregleda takoj in če kaj ni OK, se zadeva lahko posname še enkrat.
Pri snemanju na trak se izdelek vidi šele, ko je film razvit in je včasih lahko tudi kakšen kader tako zanič, da se gre zadevo dosnet, kar je pregrešno drago, saj je treba spet vse zbongat skupaj. Zato se tudiprve role filmov razvijajo že emd snemanjem in pregledujejo, če je vse OK. Montira se potem kasneje.
Še najbolje je, da je snemalec obenem tudi direktor fotografije (ornk profiji - delal z enim dva meseca na filmu - užitek!) in je tako seznanjen oz. ima v malem prstu vse od zvoka, osvetlitve, režiserjevih fint do igralčevih muh.

Kamermani pa so studijski "snemalci". Delujejo direktno (prek slušalk) po navodilih režiserja iz studijske režije oz. reportažnega avta. Seveda morajo vedeti kako in kaj je pred njimi v gibanju, da ujamejo prave kadre in predvsem pravi čas, ker pač delajo posnetke v "živo". Četudi prenos ni v živo se zaradi enega zgubljenega skoka plesalce ne bo ponovila cela plesna vaja.

Toliko na kratko, kolikor so meni še ostali jasni ti pojmi. :)
Če sem pa napisal kakšno bedastočo in če sem s tem užalil kakšnega kamermana oz. snemalca ali direktorja fotografije, režiserja, tonca, lučkarja, itd... naj mi pa prosim oprostijo. ;)

Ker je projekt požegnan, obljubim, da bom skušal sestaviti celotno snemalno ekipo. "Jib arm" predstavim še danes. ;)
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: