Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 00:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: WWII Fury
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2017, 12:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Še en film, ki je bil navdih za dioramo. Gre za film "Fury", kjer je v glavni vlogi posadka tanka, ki mora na koncu sama ubraniti pomembno križišče.

Za to dioramo sem poleg hiše, pritiklin in okolice naredil tudi nov tank Sherman M8 - "Easy Eight", ki se poleg ostalega od osnovne različice razlikuje po drugačnem podvozju, daljšemu, močnejšemu topu in s tem tudi drugačno obliko kupole.

Izsek iz filma prikazuje trenutek pred zadnjo bitko. Posadka mobilno onesposobljenega tanka (zapeljal je namreč na mino in posledici sta uničena gosenica in kolo) je skrita v tanku čakala prihod nemških vojakov, ki so nič hudega sluteč padli v zasedo. Rezultat? Poglejte si film. :)

Večina vas je najbrž to dioramo že videla, no vseeno pa objavljam nekaj slik.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: WWII Fury
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2017, 14:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tank je super, hiša pa še bolj! Neoriginalne 'kocke' tu dodajo precej.
Če bi že iskal pomankljivost bi našel samo to, da bi iz kandelabra lahko kakšna žica visela, drugo pa ne.

Kaj za vraga je tista zadeva ob hiši, kot lafeta od topa, samo da ni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2017, 15:24 
Odsoten
System
System

Lepo narejeno dogajanje. Tank in kamion zgledata kot ta prava, najbolj pa mi je všeč bajta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2017, 15:31 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Huh, je kar nekaj pomanjkljivosti. :)
Film, sploh ta zadnji del sem si ogledal najmanj 20x, če ne še večkrat in delal print-screene, da sem videl iz več zornih kotov in sekvenc, kako je narejeno in kaj vse leži okoli hiše.
Tako se je marsikaj izgubilo oz. skompenziralo s "prevodom" iz realne slike v LEGO merilo.

Tista lafeta je meni zgledala kot neke vrste žaga, pa po pravici ne vem točno kaj je. Sem samo naredil podobno, kot je zgledalo v filmu.
Slika

Lahko si pa pogledaš film od 1:26:00 dalje (nekje do 1:41:00), da vidiš kateri del je prikazan: http://wowmovie.me/watch-fury3-2014-online-full-free-hd

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2017, 23:52 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Stari wow :O
Sem si ogledal film, takoj prepoznavna scena, hiša, okolica, odlično ujet trenutek zatišja pred neurjem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2017, 01:37 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Dioramo sem prvič videl pred filmom in sem dal poudarek bolj na tank, ko pa sem si pogledal še film, sem šele opazil, kako u nulo si prikazal sceno - odlično res! :lizun:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2017, 08:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hvala vsem za pohvale. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2017, 10:21 
Odsoten
Technic
Technic

Jaz pa mislim, da bi avtor lahko dal več slik detajlov, ki jih kar mrgoli in jih je težko videti od daleč. Verjetno mu šef ne bi zameril;-)
In glede na to, da se je usmeril v novejšo ameriško produkcijo, nas zanima, ali bo tudi naredil kako Yu maketo, Neretva, Sutjeska, morda Valter, kjer so tudi vlaki. Ali pa starejši filmi, npr Ducat ožigosanih.
Pa tudi kakega komentarja, zakaj mu je všeč ta prizor in film, se ne bi branili.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2017, 12:01 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Odlično narejena diorama! Se vidi, da je bilo vloženega veliko truda in časa za izdelavo vseh detajlov.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2017, 13:27 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

teflon, sem najprej mislil, da bi vsak detajl poslikal in dal poleg še sliko iz filma, pa ti po pravici povem, da se mi ni dalo. Mogoče se potrudim, a nič ne obljubim.
YU maket ne bom delal, ker bi bile kape za partizane predrage. Tako ostajam pri ameriški in nemški vojski. Ko (če) bo volja, se lotim Normandije - Dan D, a to je v daljni prihodnosti. Bom pa za spomladanski KF najbrž pripravil izsek iz enega starejšega WW2 filma. Naj ostane skrivnost. ;)

Zakaj prav ta izsek iz filma? Ne vem. Všeč mi je bila scena "razsute" kmetije, ki je v filmu poljska bolnica, pa okoli bajte nametani stroji, vse zaraščeno, zapuščeno... Tudi hiše mi je bila zanimiva, a sem med gradnjo ugotovil, da je ne morem popolnoma skopirati, tako manjka marsikaj.
Drug razlog je bil tudi izziv izdelave tanka, ki je malce drugačen in je spet težko zadeti proporce, da je malenkost večji od klasičnega Shermana, a ne preveč, saj mora biti manjši od nemškega Tigerja.
Drugače pa sem se odločil, da pri WW2 dioramah ne bom gradil takih, kjer je ena sama kri in masaker. Tako so diorame načeloma takšne, da predstavljajo trenutek tik pred tem in v tem filmu mi je bila ta scena tudi zaradi tega najbolj primerna.

Skandinavc FH, hvala. Se je kar podiralo in gradilo nekajkrat, ja. Sploh streha hiše, pa tank seveda.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Maj 2017, 12:43 
Odsoten
System
System

Zelo lepa diorama, ni nikjer česa preveč ali premalo. Najbolj se mi pa itak dopadeta tank ter hiša, imata obilo zanimivih detajlov in rešitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Maj 2017, 18:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Se pridružujem ostalim mnenjem, vse skupaj zadeto v nulo in ogromno detajlov. Odlično ujet trenutek v času.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2019, 23:17 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Vojaška tematika me sicer ne gane, ampak kot model je tole odlično! Najbolj me sicer pritegne hiša s streho, vsi ostali detajli pa res dobro pokažejo na kaos spopadov. Med zadnjim blackoutom sem res zamudila kar nekaj izjemnih MOCev.

Lp, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: