Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Dec 2018, 20:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: legoland
OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2014, 07:32 
Odsoten
Primo
Primo

jutri odpotujemo v legoland. Žal ni napovedano glih lepo vreme, upamo pa da se bomo vseeno zabavali. Zanima me, če enkrat vstopiš v park lahko greš še kaj ven do avta pa nazaj notri ali pa si vezan na park in ne moreš ven? Hvala za vaš odgovor.

p.s. je kar kaj mi svetujete za legoland tisti ki ste bili že tam?

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: legoland
OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2014, 08:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Da ste notri dva dni, da bo v miru čas za vse si pogledat.
Mi nismo imeli potrebe do avta hodit vmes.
Težko je priporočiti kar koli, ker je odvisno od starosti otrok in kaj jih zanima. In kaj zanima starše. Za vsakogar se nekaj najde.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2014, 09:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Legoland nemčija? Ven se lahko gre, kako točno narediš se ne spomnim (se vpraša gor).

Če boš kaj kupil v trgovini, ti lahko tam spravijo, če je več, pa lahko tudi pomagajo nesti do avta.

Desno od vhoda (za kinom) je šotor z znižano robo. Nazadnje niso imeli kaj dosti pametnega, se je pa to lahko spremenili (prej je bilo menda dosti izbire).

Fabrika ima precej robe, a je drago. Splača se vzeti lažje delčke, ker se plača na težo.

Ostalo pa tako kot v vseh zabaviščnih parkih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2014, 12:38 
Odsoten
Primo
Primo

ja, legoland Nemčija. Saj tudi jaz mislim da nebom rabil do avta ampak glede na to da je napovedano grdo vreme, mogoče bom moral skočit iskat kaj dodatno za oblečt. Imamo pa karte za dva dni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2014, 14:08 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mogoče lahko prišparaš na parkirnini, če greš okoli na zadnjo stran in parkiraš pred recepcijo kampa, potem pa peš 10min skozi kamp in malo doli po hribčku in skozi zadnji vhod notri(ker že imaš karte greš lahko notri zadaj).
Nisem pa siguren, če to deluje, ker mi smo bili v kampu in smo parkirali v kampu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jul 2014, 23:12 
Odsoten
System
System

Ven greš lahko. Poveš, da se boš vrnil in te spustijo ven tako, da te sistem ne odšteje. Pritisnejo eno UV štempiljko na roko kot v kakšnem diskaču. In vrneš se na enak način - pokažeš štempelj (ne čez vrata/vrtljivo pregrado, ki se odpira/odklepa z vstopnico). Vsaj pred kakšnimi tremi ali štirimi leti je bilo tako.
Kar se dežja tiče sploh ni problem. Če boš z otroci boš moker tako ali tako, saj je notri veliko atrakcij, ki te zmočijo.
lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2018, 19:10 
Odsoten
Moderator

Da ne odpiram nove teme. Verjetno letos šibamo gor. Tamala je dovolj velika, da ji bodo zadeve všeč in bo imela kaj od tega.
Ker smo Slovenci me zanima kako najbolje obrnit za karte da prisparas par 10€. Ne gre toliko za € kot za folkloro, ko so potem vsi pametni, zakaj nisi tak ali tak naredil in prisparal 500€.
Torej karte in parkirnine. Spali bomo v minchnu, en dan v legoland. 2 + 1 otrok Tnx.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jul 2018, 21:37 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Karte kupi online, za fiksni datum (vsaj 7 dni prej), so precej cenejše. Za otroka imaš brezzplačno karto v lego katalogu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 07:32 
Odsoten
Moderator

tnx, bom naredil tako. A je parking posebej za plačat?

a kakšen vaucher/kupon 2for1 prek Ebaya se ne splača? samo vprašam. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 08:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Če ga najdeš potem ja. Jaz nisem ne vedel za te variante ne iskal tega.

Sem pa zdaj pogledal in je tako da moraš vzeti "regularno" karto, kar stane 48 eur (ali nekaj podobnega), torej ne veljajo te cenejše online variante. Je ceneje, ni pa to nekaj silna razlika. Problem je tudi v tem, da moraš za brezplačno otroško karto tudi kupiti eno karto za odraslega in dvomim da ti potem dajo na to isto karto še eno dodatno za odrasle zastonj. Lahko pa probaš, za tista 2 eur ni nič narobe tudi če ne bo šlo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 08:25 
Odsoten
Moderator

po nepotrebnem ne mislim štrikat..

kako je s parkingom?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 08:51 
Odsoten
Moderator

parking je 6 €

aja, berem, a ce online nabaviš, a potem lahk za otroka koristiš tisti kupon iz kataloga? ker tam v eni alineji piše da na online tickets ne dela. Moram še preverit. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 13:32 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hm, možno da ne.

Jest sem itak vzel letno družinsko karto in smo šli potem eno rundo v četrtek popoldne, cel petek in soboto dopoldne in naslednje leto še enkrat en petek in soboto. Prišlo je sicer nekih 180 eur, samo če razporediš pride ok, + še neke popuste imaš.

Pri otrocih sem namreč ugotovil da ne gre kot pri nas, da bi ga cel dan gnal okoli in smo šli raje večkrat po malem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 14:18 
Odsoten
Moderator

Ja, dobro si se odločil.

Vidim da je najbolj ugodna kombinacija za 2+1 in da ni preveč čaranja. Online 1 karta plus parking, na licu mesta pa 1 karta plus Lego kupon za tamalo. ..pa imaš nekak tisto parkirnino pokrito ali pa za dva sladoleda :D

Kako se pripravit, če je brutalna gneča? šli bomo med tednom, avgusta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 14:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Na zadnji strani Legolanda je še en mali vhod za tiste, ki pridejo iz kampa oz. hišic. Mi smo spali v hiškah in smo od zadaj notri hodili, je bilo vedno 0 ljudi v vrsti. Ne spomnim se več, če lahko online karte tam uveljaviš oz. če je blagajna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2018, 15:15 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Slovenija
Na zadnji strani na malem vhodu je tudi blagajna, kjer se ''pofočkaš'' z on-line karto ... preizkušeno tri tedne nazaj ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2018, 20:48 
Odsoten
System
System

...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Jul 2018, 10:33 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Sicer malo pozno... Mi smo lani kupili letne karte (merlin süd, ki so 5€ dražje od navadnih LL letnih), ki so bile 65€ na osebo (družinska varianta). Zraven sem vzel še parkiranje (mislim da 15€). V LL smo šli za prvomajske (čet - ned).

Prvi dan je bil deževen, zato smo ga preživeli kar v Münchnu v muzeju. Spali smo cca 4km proč od LL (v Günzburgu), 60€/noč (preko bookinga, apartma oz. celo nadstropje v bajti). Naslednje dni je bilo malce boljše vreme. V petek je tu in tam še malo rosilo, LL je bil bolj ali manj prazen, vse atrakcije praktično prazne, tako da smo se navozili preko glave. Sobota/nedelja pa že lepše, kar se je poznalo tudi na obisku, že večja gužva, 30+ minut na popularnejših zadevah.
Glede na to, da smo imeli namen biti tam več kot 2 dni, se nam je letna karta splačala ker:
- za vsako letno karto dobiš list s kupončki:
-20% pri nakupu za 50€+, trije za različna datumska obdobja
2 za 1 v pizza manii (2 pici za ceno ene)
-20% pri hrani v ritterschmausu (cevapi/hotdogi/...)
...
- z vsako letno imaš popuste:
-10% v factoryju, shopih, določenih restavracijah...
-60% na fotografije pri atrakcijah (namesto 10€ je 4€)...
itd...

Ker smo se tako fajn imeli, smo šli še enkrat gor v sredini avgusta. Spet za 4 dni. Zraven smo vzeli še sošolko od naše ta male, ker imata obe v tem času rojstne dneve in smo se tako rešili r.d. zabav :) Tempirali pa smo termin na podaljšano soboto (4x na leto), ker je LL odprt do 22:00 (mislim da), potem pa je ognjemet. Ta boljša zadeva! Ognjemet na Lentu v MB se lahko skrije pred tem. Vse luči se ugasnejo, potem pa se začne ognjemet ob glasbi (Katy Perry - Roar in ena od Coldplayev). Traja nekje med 5 in 10 minut in je res všečen. Na splošno pa je bila avgusta ful gužva, prednost pred majem pa je bila, da so bile odprte tudi vodne zadeve.

In ker nam je bilo avgusta tako fajn in ker letne karte veljajo za koledarsko leto in ne sezono, smo se odločili še za en obisk letos sredi aprila (preden so nam potekle karte). Tokrat v petek po šoli/službi gor, nato pa sobota in nedelja v LL in v nedeljo popoldan nazaj, da so se dekline še malo naspale (zraven naše smo vzeli še 2 njeni sošolki). Gužva je bila znosna, najbolj oblegan je bila predelana atrakcija The Great Lego Race (ki je v bistvu stari technic rollercoaster, le da imaš še Virtual Reality očala in si v lego "risanki") - zakon. V soboto nismo pri odprtju šli takoj tja in je bilo 2h čakanja, kar nam ni bilo, v nedeljo pa smo bili med prvimi pri vratih in se zapodili tja ter tako sprobali tudi to. Takoj za nami pa spet 2h+ vrsta.

Izhod poteka (kot so že napisali) tako, da ko greš ven, rečeš tistim na vhodu za štempiljko, ko prideš nazaj pa te z njo spustijo noter. Karto NE moreš 2x v enem dnevu štemplat. Letne karte pa imajo sliko (ampak načeloma nikoli niso tega gledali). Parkiranje sem dal na mojo karto in sem imel potem celo leto za 15€. Definitivno za manj kot par dni ne priporočam (sploh če so otroci zraven). Lahko sicer zadeneš tak dan, da je bolj prazno ampak, je ful odvisno od sreče. In če greš za 1 dan, v LL si 6-7h, na atrakcije pa čakaš po 1h in več, potem si lahko izračunaš, koliko imaš od tega.

Imajo tudi ExpressPass, s katerim si zmanjšaš čakanje oz. ne rabiš čakat v vrsti (imaš različne "nivoje" glede na to, koliko časa lahko prihraniš). Cenovno pa je to kot dodatna letna karta (za vsak dan posebej in za vsako osebo posebej...). Ni ravno budget zadeva.

Drugič in tretjič smo spali v Bubesheimu, ker je bil tisti preko bookinga že zaseden. Kirchenbauerhof pa ima vedno nekaj prosto (6 apartmajev, 10+ sob, 3 stanovanja...), cenovno pa je le malce dražje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: